Mobiili kasutamine jahis

2006. aasta teemad
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

Täiesti nõus Honkomehe Ja Feeniga, et ainult õigel ajal (loe: vajadusel) mobiil hea. Ja teine kord ka mitte nii hea.

Aga Feeni jutust tuleb tegelikult üks teine valus probleem välja, kajastati ka selles Eesti Jahimehes, mehed ei oskavat lasta. On neid, kes lasevad väga hästi ja neid, kes peavad tegema kolm-neli või rohkem pauku, et loom maha jääks. Nagu enne mainisingi, et kui nüüd loomad veriselt metsas, siis on tõesti mobiil see õige vahend, millega kellegi käkki koristada. Muidugi võib healaskja ka mööda lasta, aga eks seda valusamad ole kaaslaste halvaks panevad pilgud.

See eetikavärk vist praegu mul siin veidikene vääriti mõistetud. Eetika ei käse loomi läbi lasta ja laske sooritamata jätta, vaid siiski loomale mingi võimaluse jätta. Eetiline olekski mõne mehe praak mobiili abil võiamlikult ruttu üles leida ja piinad lõpetada :wink:
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Mobiili peab kasutama õigesti, siis ta väga abiks. Vibra tunneb igal pool ja telefon ei kao kunagi ära kui mobiil on paelaga kaela riputatud ja särgi alla rinna peale libistatud. Ühel päeval suutis üks ajumees mobiili 3 korda (erinevates ajudes- ajusid oli päevas kokku neli) metsa kaotada. Iga kord suutis aga telefoni peale aju lõppu ka helina järgi üles leida. Õnneks on mees hea orjenteeruja ja suutis oma käidud rada metsas alati korrata. Viimane kord leidis ta telefoni 15 cm läbimõõduga mättalt mis asetses 40 cm sügavuse veeloigu keskel. Muideks mobiilil on võimalik kasutada samamoodi kõrvaklappe ja mikrofoni nagu raadjosaatjal. Kui aga vähegi raha jätkub siis aga korralik raadiosaatja on tõesti enamasti asjalikum- kiirem infovahetus- pidev side-kõik mehed kuuldel jne.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

[quote="enki"]
.. Muideks mobiilil on võimalik kasutada samamoodi kõrvaklappe ja mikrofoni nagu raadjosaatjal.

Ei kujuta ette, et mul isegi üks kõrv oleks "prundiga"!
Ükskõik mis jahisituatsioonis, on silm-kõrv +ka haistmine ja siia lisaks ka kuues meel pidevalt pingul. Ja need kaks esimest on olulisimad! Olgu siis kellegi lastud püssipauk või looma jala all purunenud oksa krõpsatus. Teinekord ei suuda kolm meestki ühesele arusaamisele, kustpoolt pauk tehti võikoguni veel, millisest püssist - mida siis veel siin tropp kõrvaaugus oletada!?
Või polegi see inf kellelegi mõneti oluline :?:

Aga loomulikult on see mobla asendamatu. Absoluutselt (eriti, kui mõnele mehele juba saunalaval meenub ,et **** kas seal tagumises metsalangis kükitavale Jassile ikka öeldi, et too viimane mast juba ammu lõpetati :shock: ).
Ka nii on juhtunud, ja mitte viimast korda!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

bighornet kirjutas:Ei kujuta ette, et mul isegi üks kõrv oleks "prundiga"!


Pean ütlema, et mul oli sama suhtumine... kuni hakkasin seda "prunti" kasutama. Kõrvaklapiga harjud väga kenasti ära ja ei kannata see tähelepanu miskit nii palju, eriti kui kaasjahilised raadiosidet vastutustundlikult kasutavad ja lihtsalt ei mölise. Jahipidamine kannatab kindlasti kõrvaklapiga vähem kui kõrvaklapita jaama kasutamine, sest needsamad ulukid vähemalt ei kuule eetris olevat juttu. Ja kui tõesti on vaja hetkeks veelgi enam tähelepanu, saab ju rinnataskus olevat jaama vaiksemaks keerata.

Klappe on kah mitmesuguseid, ühed sellised, mis kõrva sisse käivad ja teised, mis ümber kõrva kinnituvad ja nö "kõrva peal" asetsevad. Need viimased lasevad metsas kostuvaid krõpsatusi enam sisse aga ka raadiomöla rohkem metsa poole. Ise kasutan sellist, mis kõrva sisse käib. Ei kurda ja jaht ka ei kannata.

Mobla vibrat ei tunne alati, eriti autosõidu ajal. Eks oleneb autost ja vibrast ja mehest ja juhusest ja miljon muust asjast aga ALATI ei tunne.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

See kas saatjate kasutamine häirib või ei sõltu ikka kasutamise intensiivsusest. Meil on sõnatu kokkulepe et mõtetut möla ei aja ja asjast pikalt ei räägi. Tavaliselt käib kiirelt, paari sõnaga ja kõik. Jaht algas, mehed paigal, loom maas või haavatud ja liigub selles suunas ja kõik. Ei mingit üleliigset möla.
Näiteks foorumlaste rebasejahis saatjate kasutamine oli meie sektsioonimeestele harjumata.

Eetika poolest 100% kuldi poolt.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Muidugi tuleks sidevahendeid kasutada- mäletan küll kuidas muidu vahel tund aega autot ootasid ja pärast lahkuminekut enam midagi muuta ei saanud- muidu ei leiagi enam teineteist üles.
Kütiliinil ja pukis istudes aga tuleb mobiilil hääl maha võtta.
See eetika küsimus on kahe otsaga- kõike tuleb teha optimaalselt. Pean veidi haiglasteks näiteks kalamehi, kes võimalikult peene tamiiliga suuri kalu püüavad ja enda arust kole sportlikud on- lahtipääsenud isendid peavad siis tamiilijupid suus ujuma.
Samuti jahis - kui ma juba olen otsustanud mingit looma lasta, teen seda nii tõhusalt kui võimalik- loomulikult ei pea ma silmas midagi perversset ja jahikommetele mitteomast.
Jahile peab jääma tema mõte- see on ikkagi looma tabamine tema söömise, nahavõtmise jne. eesmärgil, muidu jääb tavainimestele mulje, et metsas käiakse lõbutsemas ja tapmist nautimas. Sisuliselt on jahimees nagu põllumeeski, kes koristab saaki- imelik oleks talt nõuda protsessi kunstlikult raskemaks tegemist sportlikus mõttes- näiteks ärme kasutame kombaini, lõikame sirbiga, las rukkile jääb ka oma võimalus. Jahimees ei hävitagi viimast! Ma ei suhtu jahti nagu sporti, kuigi olen palju sporti teinud.
Suletud