NATO moon

2006. aasta teemad
Suletud
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Kas keegi oskab anda NATO padruni ja kuuli ballistikat?
Kuuli kaal?
Rohu kaal ja mark võrreldes vihtavoori või muuga?
kuuli kiirus, BK?
Energia ?
ja muu selline
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Meil seda nato moona liigub 3 eri liiki - 1 usas ja kaks rootsis toodetud varianti (eeldan et jutt 308 kohta). Neid kõiki iseloomustab kuuli kerge kaal ja suur algkiirus. Keegi kunagi rääkis et proovis sokku lasta pähe ja tulemus selline et pool pead lännu, ühe sarve leidis nii 15m kauguselt, teine jäigi kadunuks :roll:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ja väidetavalt usa moonaga saavat veel .223 jahirelvast täpset pauku teha, aga euromoonaga mitte, arvestatud teise vindisammu pääle ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

.308W kohta ei oska öelda, aga 5.56 NATO ja tsiviilvariant .223 Remington EI OLE SAMASUGUSED. Sõjaväerelvast saab lasta mõlemat, aga mõned .223 relvad võivad tuua 5.56ga lastes katastroofilisi tagajärgi. Aga kuna 99% jahimeestest ei tea enne lasku kas nende relvast saab 5.56 lasta, on parem mitte riskida.

Veidi täpsem/tehnilisem kirjeldus inglise keeles:
For those of you that do not know, the 5.56x45 NATO is NOT exactly the same as a .223 Rem. The 5.56 spec allows for slightly longer chambers for higher pressures. The .223 has a tighter chamber around the neck and is shorter which allows for a bit better accuracy. You can shoot .223 ammo in a 5.56 chamber, but it is DANGEROUS to shoot 5.56 (surplus for instance) ammo in a .223 chamber. BE CAREFUL.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

minu mäletamist mööda kui mu särjesilma suurune aju ei peta, oli rootsi kuuli kaal 308-al 9,55 grammi....selle viskasin minema ja asemele vulkaan 11,7 ja võimas moon tuli,,,lasi rebasied kaugelt häste :)aga kuidas selline kuuli kaalude vahe ka rõhule mõjub ,,seda ei tea,,aga mul iz kombi,,see kannatab ,,mingit erilist hullu tagasilööki küll ei tundnud,,,on kellelgi lisada ???
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kadak40
Postitusi: 12
Liitunud: P Jaan 25, 2004 11:19 am

Postitus Postitas kadak40 »

USA (308) moon reageerib magnetile aga üks sort Rootsi moonast tundub olema vasest kuuliga, kas ei kahjusta magnetile reageeriv moon jahi relva vinti, kuigi peab tõdema, et see Nato moon jookseb väga täpselt ja peale laskmist tleb kohe ka relv puhastada, muidu on roostes!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ma isegi ei viitsinud varasemaid kommentaare läbi lugeda. Siililegi udus peaks selge olema, et inimese haavamiseks või tapmiseks ettenähtud moon ei sobi alati jahile.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

sergo kirjutas:ma isegi ei viitsinud varasemaid kommentaare läbi lugeda. Siililegi udus peaks selge olema, et inimese haavamiseks või tapmiseks ettenähtud moon ei sobi alati jahile.


Teema algataja pole sõnagagi jahti maininud, äkki tahab nt märki lasta.

BM
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Kui vindi ostsin, sai proovitud ka rootsi moona märklehte. Võrreldes Norma täismantliga jooksis see ca 20 senti ülespoole sajal meetril. Ka tulevärk oli võimas, mis poolautomaadil toru otsast ja luku vahelt välja lendas. Matakas oli ka tõsisem kui Norma moonal. Rootslaste AK-4 ju suht kapriisne, võib-olla on padrunid laetud suurema rohukogusega autumaadi jaoks? Peale laskmist oli torus ka tahma rohkem.
Suletud