Pakkuda metssea ajukoera, üsna haruldane jahikoer ...

2006. aasta teemad
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

zakslane kirjutas:
Silverx kirjutas:samas võib öelda et kuidas sa teed kutsikast jahikoera kui ta sull kütkes on?


Paberitega koeral asi lihtne, üks näitus või jahikatse ja jahipass olemas.


Kutsika ehk noorkoerale väljastatakse ilma näituseta ajutine pass
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

jah ma tean,see on küll õige et paberid ja näitus,krantsiga enam ei saa.vbla kunagi sai jahti pidada ametlikult.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Silverx kirjutas:jah ma tean,see on küll õige et paberid ja näitus,krantsiga enam ei saa.vbla kunagi sai jahti pidada ametlikult.


sellest on jahutud ka siin foorumis piisavalt... §7 lg2, saab ka krantsiga ja punkt.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp ... &id=570239
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Hei,mehed,millest te räägite!Pakutakse ju üsna haruldast jahikoera.Teie,aga .kütkestatud või lõastatud,paberitega krants või paberiteta krants.Slovaki hagijast on jutt.Mis sest,et rotweileri tehtud.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

hendrik kirjutas: §7 lg2, saab ka krantsiga ja punkt.


Kusjuures ei saa, puudulikud põlvnemis dokumendid ei tähenda seda, et dokumente koera kohta üldse ei ole. Puudulik põlvnemine tähendab seda, et see põlvnemine on ikka dokumentaalselt tõestatud, seega - koerad on
ostetud sellistest kohtadest, kust kaasa antavad paberid ei ole siin
tunnustatud. Paberiteta koeral pole põlvnemine puudulik - seda pole
üldse võimalik tõestada, jutt ei maksa midagi. Ka absoluutselt suvaline krants võib kogemata mõnele tunnustatud jahikoerale sarnaneda, kuigi sellist teadaolevalt taustal polegi, seega vaid välimuse järgi ei saa ka otsustada.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

zakslane kirjutas:
hendrik kirjutas: §7 lg2, saab ka krantsiga ja punkt.


Kusjuures ei saa, puudulikud põlvnemis dokumendid ei tähenda seda, et dokumente koera kohta üldse ei ole.


Kas see on see Jahikoert Tõuühingu teema, et ei saa ja kõik? Mu arust kvalifitseerub mõiste "puudulikud põlvnemisdokumendid" alla ka nt naabrimehe käest saadud paber a'la stiilis " mu Muki pani tema Rekule ära, Muki on paberiga rotveiler ja Rekus on ausõna spanjelit ja vist hagijat ka". See paber on ju peaaegu, et "tõutunnistusega võrdväärne dokument". Ja kui nüüd see segavereline tüüp teeb edukalt nt katsed ära, siis milles probleem? Ma saan Zakslase jutust kõik aru.. aga see on ka ju tõlgendamise küsimus?

See on taas sinna üleshaibitud tõutamise ooperisse... Mitte et mul midagi kindlate tõutunnustega koerte vastu oleks. Lihtsalt ma tahaks väita, et peaks olema võimalik seda määrust kasutades saada ka krantsile jahikoera pass. St seda, et kui mul endal oleks siuke jahihuviga segavereline krants ning soov saada talle jahikoera passi, siis ma ei loobuks mõne tõuühingu inimese jutu peale, vaid ehk jääks alles kohtu juttu uskuma... prooviks kindlasti.

Aga see rotveilerilaadne šveiginaabritüüpi pauka on täitsa kena... Slovaki hagijas või mitte... Pean tunnistama, et mulle tuli ka see vanatädi telekast meelde, kes erilisi segaverelisi imetõugude pähe müütas. :wink:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

See on see EJTÜ teema jah, Keskkonnaministeerium annab asjale hoopis teise tõlgenduse - et puudulikud paberid on ka paberite puudumine. Eks keegi esimene EJTÜ vastu kaebusega halduskohtusse pöörduja saaks asjast täpsemalt aimu ;)

BM
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Siis peaks olema EJS'i lehel ka parandus, et "pluss koerad kes on sooritanud jahikatse", päris äge oleks ju kui metsas ajaks põtra nt. bernhardiin, ta sooritas katse, pabereid tal pole, nats peaks basset'it sees olema. :D
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

zakslane kirjutas:Siis peaks olema EJS'i lehel ka parandus, et "pluss koerad kes on sooritanud jahikatse", päris äge oleks ju kui metsas ajaks põtra nt. bernhardiin, ta sooritas katse, pabereid tal pole, nats peaks basset'it sees olema. :D


Just-just, Zakslane, sinna ma sihtisingi. Koer on koer... kui dokumente pole. Laske oma superhagijal laikaga krõpsu teha, saate paberiteta "värdja", kes tänu oma geenidele ludinal katsed ära teeb ja siis saate oma hagija moodi elukal vabalt sigu ajada... umbes nii.

Aga olles ikkagi tugevalt sellise asja vastu, nagu ametniku suva, ametniku tööajal väljaöeldud mitteametlik arvamus jms, siis ma olen nö sportlikult seda meelt, et keegi peaks moraalselt igasugustele tõu- ja jõuühingute ninatarkadele kohtu kaudu "piki pead andma". Pulli kui palju.

PS. ässitaja ei ole aga verd tahaks näha küll...
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

1) Jahikoerapassi, välja arvatud esmase jahikoerapassi, saamiseks tuleb passi andjale esitada järgmised materjalid:
1) kirjalik taotlus;
2) koopia jahikoera tõudokumendist, mis tõendab, et koer on osalenud passistamisülevaatusel või koertenäitusel;
3) koopia dokumendist, mis tõendab jahikatse läbimist;
4) koopia jahikoera omamist tõendavast dokumendist;
5) koopia dokumendist, mis tõendab jahikoera põlvnemist ja mis sisaldab koera sünniandmeid ning andmeid koera kasvataja ja omaniku kohta;
6) kaks fotot jahikoerast külgvaates suurusega 40×50 mm;
7) esmane jahikoerapass selle olemasolu korral.


Mind huvitab kuidas saad sa mittetõulisele koerale tõudokumendi???

Kõikide koertenäituste ja passistamisülevaatustel on esmane nõue et koeral oleks tõutunnistus, kui seda ei ole saad minna ainult oma koera näitama nn. match showle, ( tavaline krantsinäitus)

Puudulikud tõudokumendid tähendavad et seda et kuna maailmas on palju erinevaid tõuorganisatsioone ja nad ei kipu tunnustama üksteise väljaantud dokumente ( kuna dokumentide väljaandmispõhimõtted on erinevad). Seega võib juhtuda et tood Venemaalt vinge puhtverelise laika, mille pabereid aga Eesti Kenneliit ei tunnista kui tõutunnistust, siis saadki seda koera passistada viidates puudulikule tõutunnistusele.

Oma pontule mis põlvneb parimates külakoerte esindajates ei saa sa kahjuks mingit tõutunnistust ( isegi mitte puudulikku)

Kardan et kui minna sellega kohtusse siis iga expertarvamus ütleb et tegemist on puhtakujulise krantsiga kelle tõugu määrata ei saa ja seega on välistatud tema kui jahikoera kasutamine.
Muidugi kui kellegil palju aega ja viitsimist siis võiks keegi kohtuni välja minna sest mine sa tea äkki siiski suudetakse asi läbi suruda. Mul üks tuttav oleks väga õnnelik antud juhul, tal nimelt suur hundikoer kes on spetsialiseerunud seapõrsaste murdmisele, saaks oma tegevust vähegi legaliseerida, praegu tõmbab tal koer "lihtsalt ennast ketist lahti" vahel :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Hendriku ja minu viidatud problemaatika seoses EJTÜ omavoliga seisneb pigem selles, et EJTÜ võtab "õhust" oma seisukoha ja esitab seda absoluutse tõena.

Samas tegutseb EJTÜ jahikoerapasside alal halduslepingu alusel avalikes huvides. Halduslepingu on ta sõlminud Keskkonnaministeeriumiga, kes annab (ja kel on selleks ka õigus) sellele paberite küsimusele hoopis teistsuguse tõlgenduse - et ka paberite puudumine on sama, mis puudulikud paberid. Ning EJTÜ-l puudub tegelikkuses igasugune õigus minna oma tegevuses selle Keskkonnaministeeriumi tõlgendusega vastuollu.

Samas loomulikult ei anna see veel täpselt selgust selle osas, et kas see ilma paberiteta koer, kellega jahikoerapassi saamise eesmärgil soovitakse jahikatset läbida, peaks seda tegema laikade, takside või hagijate jaoks mõeldud katse-eeskirjade alusel. Välimus ju üht-teist ütleb, aga kes selle ametlikuks teeb, seda ei ole kuskil reguleeritud.

EJTÜ muidugi viitab allumisele Eesti Kennelliidu reeglitele. Samas ei puutu EKL siin üldsegi asjasse, kuna haldusleping, mille alusel EJTÜ avalikke ülesandeid täidab, ei räägi EKList poole sõnagagi. EJTÜ muidugi astus omal ajal rõõmsalt EKL liikmeks ja tahab nüüd selle fakti taha pugeda, et saada õigustusi oma seaduse mõttes vasturääkivale käitumisele.

Lisaks veel: kui mäletate, siis ühes EJ numbris (vast mitte rohkem kui aasta tagasi) või siis jahilistis või krt teab kus (no tõesti ei ole meeles) oli avaldatud EJTÜ kuulutus jahikoerte erinäituse toimumise kohta, kus "seekord erandkorras saavad näitusetulemuste alusel jahikoerapassid ka puudulike tõudokumentidega koerad". See on ju jahikoerapassi määrusega täielikus vastuolus. Nii et andke ise oma hinnang EJTÜ tegevusele.

Pika jutu lühikeseks kokkuvõtteks - seni, kuni regulatsioon on puudulik, ei ole EJTÜ-l võimalust ega õigust hõisata, et Eestis saavad ainult nende arvamuse järgi sobivad paberid või ainult nende arvamuse järgi sobivad koerad olla jahikoerapassi saamise kandidaatideks. Ebaselge regulatsiooni korral saab selle sisule kehtiva tõlgenduse anda ainult kohus, nii et kui keegi soovib oma "poluvernikule" jahipabereid, siis siin oleks sobilik proovimise koht.

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Pikk kirjutas:1) Jahikoerapassi, välja arvatud esmase jahikoerapassi, saamiseks tuleb passi andjale esitada järgmised materjalid:
1) kirjalik taotlus;
2) koopia jahikoera tõudokumendist, mis tõendab, et koer on osalenud passistamisülevaatusel või koertenäitusel;
3) koopia dokumendist, mis tõendab jahikatse läbimist;
4) koopia jahikoera omamist tõendavast dokumendist;
5) koopia dokumendist, mis tõendab jahikoera põlvnemist ja mis sisaldab koera sünniandmeid ning andmeid koera kasvataja ja omaniku kohta;
6) kaks fotot jahikoerast külgvaates suurusega 40×50 mm;
7) esmane jahikoerapass selle olemasolu korral.


Mind huvitab kuidas saad sa mittetõulisele koerale tõudokumendi???


Eraldiseisva vastusena eelmisest traktaadist:

tõlgendus jahikoerapassi saamise eelduseks on, et koeral on tõupaberid JA näitusetulemus VÕI on ta läbinud jahikatse. Nt minu koeral on tõupaberid, näitused mind ei huvita, seetõttu ON minu koer läbinud jahikatse ja seetõttu on tal jahikoerapass. Seega on mittetõulisel koeral võimalik jahikoerapassi saada jahikatsete läbimise korral ning EJTÜ peab selleks võimalused looma. Viidates EKL reeglitele, et mittetõulistele koertele katseid ei tehta, ta sellest muidugi keeldub. Ja siit edasi vaata juba minu eelmise postituse viimast lõiku.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tsehhi hagijas

Postitus Postitas jorr »

Jah,seaduse järgi saab asi selgks aga on ju veel üks valdkond, see on raha ja raha eest saab kõike, ka koera paber kaasa arvatud.Vene ajal ka tutvus aitas nii mõnegi muhu puhul.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ühe tuttava abiga loen mina seadusest (§7 lg2) välja nii :"Puudulike põlvnemisdokumentideGA koerale võib anda jahikoerapassi ainult jahikatse alusel"
Oleks seal mõeldud, et dokumente ültse pole, kirjutataks "põlvnemisdokumentideTA"
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ei ole nii. St määruse sõnastus on jah nii, aga dokumentide puudulikkus võib väljenduda ühe või mitme või kõigi dokumentide puudumises. Pealegi, EJTÜ ja Keskkonnaministeeriumi vaheline haldusleping määrab Keskkonnaministeeriumi poolse esindaja. Temalt saadud määruse selgituse kohaselt ongi justnimelt ka kõikide dokumentide puudumine samuti selle normi alla kuuluv variant.

Saadud selgitus ise:

Eesti keeles on asi puudulik siis, kui osa pabereid (või ka kõik) on puudu. Jahikoera katseid saavad sooritada ka need koerad, kellel on puudu midagi põlvnemisdokumentidest. Kui määrust tehti, siis tõlgendati seda lähtuvalt JS § 37 lg 1 "Jahikoerapass on koera omanikule antav dokument, mis tõendab temale kuuluiva koera jahikõlblikkust". Ja siin ei ole sõnagi koera põlvnemise tõendamisest. Jahikoerapass ei tõenda koera sugupuud, vaid näitab koera oskust loomaga toimetulemisel. Põlvnemisdokumendid on eelduseks ilma jahikatseteta jahikoerapassi väljastamiseks. Sugupuule tuginedes võib eeldada, et koeral on head geneetilised eeldused , et temast võib treenides tulla hea jahikoer. Kui sugupuu on tume ja lünklik, või üldse peaaegu tõendamatu, korraldatakse koerale jahikatsed, mille alusel siis kas jahikoerapass väljastatakse või ei väljastata. Sellest loogikast lähtuvalt tuleks mõista terminit " puudulikud põlvnemisdokumendid".



BM
Suletud