Kastlõksud

2006. aasta teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Kastlõksud

Postitus Postitas kakuke »

Ei tea kas see on just õige koht antud teema avamiseks, aga teen otsa lahti. Tunnen huvi, ega keegi juhuslikult ei tea mõnda interneti lehekülge või veel parem kui on endal olemas jooniseid kastlõksude(mõrdade) kohta (mingile, nugistele, tuhkrule, kährikule, koprale). Olen tänulik igasuguse informatsiooni kohta antud teemal. :)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Esimese hooga torkas selline lehekülg silma http://www.tomahawklivetrap.com.Jooniseid küll ei ole, aga põhimõtteliselt igat sorti lõkse, nii et peaksid aimu saama.
Koprale nt.vaata siit ja siit .
Siit Havahart'i lehelt peaksid kah üht-teist välja noppima, natukse informatiivsem, kui eelmised lingid.http://www.havahart.com/
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Siin ka päris hästi näha, aga jooniseid üsna raske leida.
http://www.animal-traps.com/
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kakuke, tahaks sulle südamele panna, et kui sa oma lõksud valmis saad ja jahti pidama hakkad, siis ära jäta ülesseatud lõksu omapäi.Käi ikka iga päev vaatamas, sest võib juhtuda, et lõksu langenud loom jääb piinlema ja see ei oleks teps mitte eetiline.
Ja kui hakkad kiskjaid lõksu meelitama, ära siis peibutamiseks elusaid loomi kasuta.Ma saan aru, et kiusatus tekib, aga katsu sellest üle olla ja seadus kah ei luba.
Sorry, targutamise pärast :) .
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kakuke, kuda lõksude ehitamine edeneb ja kas oled põdrajahi vahepeal ka mõnda proovida saanud?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Kakuke, kuda lõksude ehitamine edeneb ja kas oled põdrajahi vahepeal ka mõnda proovida saanud?

Nagu Sa isegi juba ütlesid, on enamus vabast ajast põdrajahi peale kulunud. Paar päeva on vaid conibear tüüpi rauad kopra jaoks üleval olnud. Aja nappuse tõttu pole saanud teisi ülesse seada, kuna ei taha raipeid metsa alla toota. Siit ka Sinu rahustuseks, et olen kohusetundlik jahimees ja ebaseaduslikke ja ebaeetiliste asjadega ei tegele. Kui pole aega, siis kehvasti ka ei tee. Ühe kastlõksu joonised (mingi, tuhkru ja nugiste) jaoks tegin valmis ja varsti lasen mõnel töömehel valmis nikerdada. Kiirustanud pole nende valmistamisega veel seepärast, et minu arust on aeg püügiks veel varajane, st. ei saa korralikku karusnahka ja nugistele ja tuhkrule tohib jahti ju pidada alles järgmisest kuust alates. Seniks, aga jään lume tulekut ootama ja kui esimesed püügid tehtud, siis annan kindlasti ka siin teada.
Seniks aga kõigile edukat põdrajahti. :wink:
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

kas oled juba

Postitus Postitas kriss »

kakuke kas oled juba mingid kastlõksud valmis saanud??? hakkas mind ennastki selline jahipidamis viis huvitama. ei tea kas rebane ka sisse läheb???
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Kala
Postitusi: 17
Liitunud: P Okt 26, 2003 8:40 pm

Postitus Postitas Kala »

Kastlõkse pidavat EJS saada olevat nii 250 eek. ringi. Kusagil Valgamaal pidavat neid tehtama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kala kirjutas:Kastlõkse pidavat EJS saada olevat nii 250 eek. ringi. Kusagil Valgamaal pidavat neid tehtama.

Mulle millegipärast tundub, et Sa ajad midagi segamini. Minu teada tehakse Valgas conibear tüüpi püünisraudu ja hind on ka sealkandis. Need kaks iseasja, või ei tea mina jälle sellest midagi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Ma paar aastat tagasi püüdsin ka kastlõksuga.Saaagiks osutus 1 tuhkur, 1kährik ja 1 mäger.Rebane käis ääres nuuskimas küll, aga lõksu ei läind.Nugis käis üldse suure kaarega mööda, ei tea küll miks.Üldiselt oli lõks kehva koha peal,asus kähra talvituspaikadest liiga kaugel.Enne harjutasin elukad kastiga ära,lastes neil kastis lihtsalt söömas käia,ilma et see kinni langeks.Mägra sain kanaga ja kähra pardiga.Kastil oli luuk mõlemal pool,teinekord oli probleeme mõlema luugi samaaegse kinnilangemisega.Päästemehhanism tuleks kinni katta või lõks mõne suure kuuse alla panna,siis pole külmetamise-sulamisega nii palju probleeme.Viimastel aastatel ainult põdra-seajaht jne.polegi aega saand, et lõks üles panna.
sellest haigusest lahti ei saa
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Lugupeetud- a mul küssa veitsa teise nurgaalt...

Vat läks tu tuhkur või kährik- kastlõkksu- pliks- luuk kinni- loom käes.
A edasi? Ma mõtlen, et siis ärauputate koos kastiga või kuda? Paberkotti ja autusummutikülge? Või oopis keski laseb puurist lahti ja annate tina?
Sest nuga ju loomasurmamiseks kasutada eitohi- pole jahirelv. Ja eikujuta eriti ette noaga suskimist.

Siiski- kuda te looma surmate?
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

tsuks kirjutas:Sest nuga ju loomasurmamiseks kasutada eitohi- pole jahirelv. Ja eikujuta eriti ette noaga suskimist.

Siiski- kuda te looma surmate?

Tahaks ise ka sellele asjale siit täpset vastust saada. Minu meelest jälle pole ju öeldud seaduses, et kütitud looma ei tohi jahinoaga surmata, või eksin, kuna lubatud jahipidamisvahendite hulgas teda pole. Jahipidamine on seaduse järgi
4. peatükk
JAHIPIDAMINE
§ 26. Jahipidamine
(1) Jahipidamine on uluki jälitamine, püüdmine, tabamine või surmamine.
Teostatakse ju kobraste eluspüüki ja muude elukate püüki kastlõksuga, aga välja on jäänud seadusest nende surmamine. :( Vist on mõeldud nii, et kui vastav karvane käes, siis lähed kohaliku veterinaari juurde ja see siis ... :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Õnnestus eelmine nädal näha tõsielufilmi hantidest, kes ainult kalastusest, jahist ja põhjapõtradest elatuvad...

Polaarrebaseid püüavad taldrikraudadega. Ja surmamine tegelt lihtne ja loogiline- nöör ümber kaela ja... nahk terve.

Loomakaitsjad võivad ju kisa tõsta- pole hummaanne- aga kudagi on ju vaja see probleem lahtiharutada...
Arvan, et nöör siiski ainuke normaalne lahendus oleks- a jällegi- kuda seadusesilm sellesse suhtub- silmused iseenesest keelatud- jahipidamisvahendina- lausa karistatav- a ikkagi...

Kes teaks vastust- mis teha kastlõksu sattunud loomaga? Viia kodu puuri (mis jällegi keelatud tegevus) ja nuumata- et karv läigiks? Ja siis? Ikkagi vaja ju nahk kudagi kättesaada ju...
Mitte püüda elusalt? Nigu Stalini ajal: "Pole inimest(looma)- pole probleemi?
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

No kuulge,kuidas ei kujuta ette noaga tapmist!!!Kas siis siga(põrsast )pole keegi koerte käest päästnud noaga lõigates?lasta ohtlik kui kaks-kolm laikat ümber.Ja ei tea kidas siis urujahil saadud loomad ka tapetakse?Mina tõstan tagajalgadest üles ja kaikaga kuklasse või tagajalgadest kinni ja suure hooga vastu väikest puud kuklaga,surm on praktiliselt silmapilkne.ma ei oota vastuseid a`la kuidas nii saab,looma piinamine.Kuidas siis muidu? No teemast panin nüüd küll pika puuga mööda loodan ,et keegi ei pahanda.
Suletud