meopta

2006. aasta teemad
liivu
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 09, 2005 9:24 pm

Postitus Postitas liivu »

meopta väga hea optika!
punatäpiga 3-12*56 on mul 30-06 peal olen igati rahul
valgusjöud on juba suur!
ei kuma ka!
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

liivu kirjutas:meopta väga hea optika!
punatäpiga 3-12*56 on mul 30-06 peal olen igati rahul
valgusjöud on juba suur!
ei kuma ka!



kas tahad õelda, et sul on Meostar R1 3-12x56 - RD??????? see ju suht uus toode meoptal!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuulge targemad! Mul ka nüüd mõnda aega Meopta 3-12*56 .Peale risti on seal sees veel näha üks jada numbreid ia järjest väheneva suurusega kriipsukesed. Küsa selles ,et kuidas neid kasulikult ära kasutada :?: Kas on tegu sellise kaugusemääramise viisiga ,et teades mingi eseme kõrgust võimalik see ese kuhugi kriipsu alla sobitada ja siis kaugus ära mõõta jne...... Või panen asjaga puusse?
Kivi kotti!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Nii see täpselt ongi - see värk on umbkaudse kauguse määramiseks soku-kitse näitel. Kui vastava numbriga vahemikku mahub ära kits-sokk rinnaku algusest peanupuni, siis on kaugus vastavalt 100, 200, jne m. Vaata lähemalt optikaga kaasasolevat raamatukest lk. 4. Väga primitiivne, aga alates 200m on ehk abikski. Tead, mitusada m. on tarvis ligemale saada, et oleks tabamine võimalik. Kuskil Tatra või Alpi mägedes- aasadel on ehk sellest kasugi. Seal, eriti mägedes, võib kauguse määramisega kõvasti puusse panna.
kollnomm
Postitusi: 27
Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm

Postitus Postitas kollnomm »

Kõigist variantidest millele küüned taha jäid oli miskipärast MEOPTA ARTEMIS
2000 VARIO.3-12*50 ilma igasugu punaste lisadeta! Esialgu olen VÄGA rahul!
Lasketäpsus kahanes lõpuks 3cm sisse : :D Ka videvikus on nähtavus 5+!
tannu
Postitusi: 8
Liitunud: T Jaan 03, 2006 11:13 am

Postitus Postitas tannu »

Tere.Kaalun ostu Meopta Meostar R1 3-12x56RD(punatäpiga4Crist)või
Zeiss Diavari Victory 3-12x56(keskel pisike punane ristike).Põhiliselt
kasutaks õhtul pimedaga kõrgistmelt seajahil.On siinsetest neid kahte
pimedas võrrelnud.Meopta maksab 16900.-;Zeiss u.24000.-Mõlemal
garantii pidavat 10a.Kas Zeiss on 7000.-kr. eest parem või maksan
rohkem vaid nime eest?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ei ole Zeissi omanud, aga tundub küll, et see 7 tuhhi nime eest välja tuleb käia. Olen saanud visuaalselt oma Meoptat võrrelda samaväärse Zeissiga nii hämaras kui päevavalgel. Ei leidnud vahet. Võrreldud optikad küll ilma punatäpita/-ristita.
kollnomm
Postitusi: 27
Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm

Postitus Postitas kollnomm »

Lisaks niipalju ,et kui on näha looma siluett ,siis on näha ka rist . Olen lasknud nii pimedas et binokliga ei saanud hästi aru , aga läbi optika oli kõik ok! Varitsuse olen pimeduse pärast ainult 1 korral katki jätnud. Siis ka ilma kuuta ja vihmasajune ilm oli , palja maaga ka veel! Vihm lihtsalt uputas kõik ära. Meopta puhul ei näe punatäpi vajadust . Kui veel valikuid siis ehk 56¤ optika!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Kui ma jahipauna meestest õigesti aru sain on Meopta Zeiss ile kuuluvas tehases tehases kusagil Tsehis tehtud, seega zeissi uus ja odavam bränd, kui ma õigesti aru sain.
tannu
Postitusi: 8
Liitunud: T Jaan 03, 2006 11:13 am

Postitus Postitas tannu »

Deerhunteris võrdlesin Winchsesteri,Lugerit,Burris ja Zeissi.Kõik olid
samade parameetritega ,ainult Burrisel oli esim. lääts 50mm.Vahe
nendel oli nendel juba päevavalges ehmatav.Zeiss oli OK.Burris:täitsa
talutav,ülejäänud----
Miks siis ei punatäpile Meopta puhul?Tunne on et pärast jääb äkki
hing kripeldama?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Pole ju punatäpile keegi ei öelnud. Ise nüüd ei aja just viimast taga ja pole tast puudust tundnud. Küll aga on oma tutvusringkonnas mehi, kes kaebavad, et punatäpp hoopis segab. Siin foorumis jälle paljud kiidavad punatäppi.
Kui on äkki võimalus hämaras asja ise võrrelda, ehk siis oskad ka ise otsustada. Nii ikka kõige kindlam. Üks on selge, hämaras punatäpp peab vaevu paistma, muidu segab ta kindlasti.
tannu
Postitusi: 8
Liitunud: T Jaan 03, 2006 11:13 am

Postitus Postitas tannu »

Mõtlen praegu sedapsi:lumi on maas,kuud ei ole.Sea siluetti näeb aga
kuna praegusel optikal rist võrdlemisi peenike,siis ei näe täpset
tabamispunkti.Siga paistab must ja rist samuti.Heleda tausta pealt
peale vedamine eip ole päris täpne.Tahaks olla 100% kindel lasu
tulemuses.Siin vist tulebki siis appi nn. punetäpp või hoopiski väike
helendav ristike?Üks varituskoht on eriti probleemne:väke lagendik
(15x15m)ümbritsetud kuusikuga.Kõrgistet pole veel teinud.Sead jäävad
täpselt metsa foonile ja väga raske on eristada siluette kuigi lumi on maas.Jutt käib ikkagi Meoptast3-12x56(4C punatäpp).Tuleb vist ära tuua,
kuigi eile avastasin sellise tegelase nagu KAPS!On arvamusi?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

vallo kirjutas:Kui ma jahipauna meestest õigesti aru sain on Meopta Zeiss ile kuuluvas tehases tehases kusagil Tsehis tehtud, seega zeissi uus ja odavam bränd, kui ma õigesti aru sain.


Selles jutus ma julgeks küll kahelda, need ikka erinevad firmad ja brändid on. Zeissil on nii kallima kui ka odavama otsa toodangut aga kõik on ikka Zeissi nime kandnud. Ju keegi ikka kuskil miskit sassi on ajanud?

Kaps peaks ka täiesti arvestatav tegija olema. Üle lahe olles oli võimalus vaadata läbi 20a vana Kapsi ja päris üllatav oli tõdeda, et hoolimata east oli sellest torust palju parem pilt kui mu enda aastaid nooremast bussakast. Kvaliteet paneb asjad paika. Meopta on hea, see kas täppi vajad on jahi eripärast kinni. Kui oled pigem kaugelt õngitseja (reps nt) ja harrastad palju ka märkilaskmist, siis pigem täpp katab ehk liiga palju väärtuslikust märklauast. Samas kui peaasjalikult suurulukit kütid ja palju hämaras jahtimist, siis võib täpist tihtipeale asendamatut kasu olla. Eks palju täpi suurusest ka kinni. Võrreldes nt Meopta ja Swarowski täppe, tundus mulle Meostari täpp hiiglasene, justkui oleks Jaapani lipp klaasile kleebitud :D .Selline mulje on mulle jäänud, täpita palju jahti peetud ja täpiga ka pisut.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

to tannu

Postitus Postitas laurits »

Oman KAPS optikat! Ei oska midagi halba öelda töötab kolmandat aastat.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

seda on kuskil ennem keegi juba öelnud aga....

Täppi on alati võimalik välja lülitada ( võib olla on olemas mudeleid kus see on pidevalt sees aga ei tahakas hästi uskuda) ja siis on sul optika ilma punatäpita. Küsimus on ainult rahas, kui finants lubab siis ikka punatäpp või rist, see on nagu lisavarustus, kui aga raha on sendipealt siis valib juba rahakott :)
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Suletud