meopta

2006. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

meopta

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Plaanin soetada uut optikat(punatäpp),mind huvitab mingi -50 või -56 läätsega. Mida arvate meoptast? Kõik kogemused ja info teretulnud!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

kas soovid seda osta jahipaunast sikupilli keskusest või kust .mina oma sellist optikat ja olen asjaga rahul kuigi olen seda omanud ainult vähem kui aasta praegu olen rahul sellega muidugi se esimene lääts on mul viiekümnene .Minu meelest ei tehtagi neid suuremaid .rebast on tiba raske lasta kauge maa peale see täpp segab tiba aga olen enamus rebaseid ära ka lasknud.
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Meopta

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Käisin möödunud nädalal Sikupillis, seal oli ka -56 se läätsega meoptasid.Vollike,kas see mida kasutad on ainult täpiga, või on ikka rist ka sees,ja ei tea on neid ka erineva risti jämedusega? Mul ühel sõbral kunagi oli ka mingi ainult täpiga optika, sellel varjas küll täpp väiksema looma ära,täpselt on sellisega raske lasta. Kui suurendust väiksemaks keerad, kas siis on nagu parem, või ikka segab? Kuidas ta reguleerimisele allub, mull oli üks busnell optika,see tegi sellist jama- korrigeerisid n kõrgust ja muutis kohe ise ka horisontaal jooksu ja vastupidi. Kuidas sellega videvikus nähtavus on? Tänan vastuse eest,kui viitsid vasta ka neile küsimustele! Ei taha põrsast kotis osta! Kõik kogemused endiselt teretulnud.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Kui see täpp nii oluline on,siis minu teada saab enamustel selle lihtsalt välja lülitada ja asi klaar.Pimedas on sees,valges väljas.
Ühe oma kogemuse optika ostmisel tahaks siiski ära tuua.
Läksin poodi uut optikat ostma.Valisin kaua erinevate ristide ja suurenduste vahel ja lõpuks tegin valiku ära. :D
Kui kodus relvale peale panin selgus,et optika korpus on lühike ja
ei anna niipalju tahapoole tulema kui mul vaja. :shock:
(Sako jagade kinnitus on koonuses ja sealt nihutada pole päris õige)
Proovisin ja proovisin ning lõpuks viisin tagasi.
Siit soovitus-optikat ostes mine koos relvaga kohale,pane peale ja kui on OK,siis tee alles tiil.
veelüksjahimees

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Maanuse jutt jumala õige, optika kaugus peab väga paigas olema, muidugi riietusest sõltuvalt võib talvel ta veidi kaugele jääda kui paks vammus üll aga üldjuhul ikka peab saavutama, et püssi õlga tõstes ei tuleks enam pea asendit ette-taha korrigeerida.
Ma ei tea, kuidas Meoptal on aga punatäpi tugevust peaks ju saama reguleerida ja liiga äge ei tohiks ta mingil juhul olla-see hakkab kindlasti segama, samuti on ka kolimaatorsihiku puhul. Ausalt öeldes, omades isegi punatäpiga sihikut pean nentima, et kasutanud olen täppi vaid paaril korral ja siiski oleks ilma hakkama saanud. Esmatähtis hämaruse või pimeduse korral on optika valgustugevus (või kuidas teda nimetatakse), ehk siis 50-56 mm läätsega kvaliteetoptikal pole täpp nii oluline. Minu arvamus!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

mina lasksin oma relva meistritel panna oprika peale ja küsisin enne ka optika mõõdud mis võiks sobida minu püssile ja sain ka vastuse aga ühte ma ütlen et igale optikale ei sobi sako jatikka jalda seda pead ka arvestama .mis puutb täppi pimedal ajal siis väikest looma lasen kergelt hõõguva täpiga aga mitte enam kaugelt kuna loom kaob täpi taha ära .rebast lasen hämaras ja kuu valgel kuskil viie ja kuue korra vahel ja kobrast keskmiselt kolme korra peal kuna kobrast lastakse meie kandis kuskil paarist meetrist kuni max kahekümne meetri peale .siga on hea lasta kui ta lükkab pudelit mille sees on masi ja kuuled krõbinat ja siis hakkad eristama kus pea ja kus taga osa .siga lasen puna täpiga enamus juhul ikka kuskile kaela piirkonda või käpa taha .on juhuseid kus ikka siga ka varvast laseb haavatuna siis on järgmisel pääval ainult koera teema mul ja aja küsimus kui kaugel on .kui sa seda optikad lähed ostma siis võta ikka püss kaasa ja vaata kas vanad optika jalad sobivad ja kui ei siis pead uued ostma .
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

meopta

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Me rääkisime teine-teisest pisut mööda.Mõnedel optikatel on see rist juba nii jäme,et täpset tsentrit on raske eristada(väiksem loom jääb kaugemalt risti tsentri varju).Tahtsin teada kas ka meoptal on see probleem? Tänan vastamast!
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Re: meopta

Postitus Postitas hunt »

kult kirjutas:Plaanin soetada uut optikat(punatäpp),mind huvitab mingi -50 või -56 läätsega. Mida arvate meoptast? Kõik kogemused ja info teretulnud!


mul olnud juba aastajagu meopta artemis 2100 (3-12x50)punatäpp.korralik asi teine.rist on sellel mudelil väga hea-äärtes paksud tulbad keskel peenikesed ja päris keskel ümmargune täpp(mis toimib punatäppshikuna kah).väga praktiline on zoomimisel risti suuruse muutumine(samamoodi toimivad ka tipptootjate optikad).punatäpi erksust saab reguleerida kusjuures mugav on see,et iga tugevusastme vahel on väljalülitusaste(ei pea iga kord nö.algusesse tagasi kerima).nähtavus hämaras ja eredas valguses on väga hea.
kui olin optika soetamisel kahe brändi vahel valimas-zeiss ja swarovski siis leidsingi omaarust kuldse kesktee meopta.kas tal ka pikka eluiga ennustada-tõesti ei tea kuid valiku õigsuses pole veel põhjust kahelda olnud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tänan Hunti info eest! Ka mind vaevavad samad kahtlused(kas meopta või zeiss),hinna vahe ju 10 tonni. Kui meopta sama töö teeb,pole ju mõtet raha loopida.Ehk on veel kellelgi meoptaga kogemusi?
jass

Postitus Postitas jass »

8) mul Meopta.Olen väega rahul.
Külaline

Re: Meopta

Postitus Postitas Külaline »

Kult ütles: mul oli üks busnell optika,see tegi sellist jama- korrigeerisid n kõrgust ja muutis kohe ise ka horisontaal jooksu ja vastupidi.

No nii ta ongi. Mul 3200 seri oma mis peaks kvaliteet seeria nagu olema aga sama jama. Sisse laskmisel oli õnneks vanem mees kõrval, kes teadis hoiatada selle eest ja asi sai paika. Kui seda ei tea võib mõistus otsa küll saada. :x Peale selle pandi poes sihik nii peale ja reguleeriti selle optilise vidinaga, et 35m pealt A4 ei saand. Täitsa nali, mis paneb nutma, mis mehed ikka asju müüvad.

Ennem kui lähed bussnelli ostma, osta Tasco Titan sama raha eest või Meopta vähe kallima raha eest ja oled rahul.

Ps. Müüa bussnell 3200 3-9X50 nagu uus. Poest ära toodud ca 1,5 a tagasi. Kell huvi saab täpselt teada. Täpsuse üle kurta ei saa, kui asja paika saad. Olen ka VSS last ja edukalt. 55 45 200
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Meopta kodus kappis. See nädal ehk aiga peale panna. Artemis 3000 3-12x56. 8)
Algus mõtlesin ka, et kas saiss või kahles või....
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

No nii. Vahepeal jälle omajagu vett merre voolanud. Kas nüüd pool aastat hiljem (teema püstitamisest) ka samad mehed (muidugi ka uued) ehk komenteeriks oma kogemusi Meoptaga. Kas endiselt vaid kiidulaul? St kas on vastu pidanud?
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Ei ole ikka põhjust veel viriseda (läheb kolmas hooaeg).
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Anonymous kirjutas:Meopta kodus kappis. See nädal ehk aiga peale panna. Artemis 3000 3-12x56. 8)
Algus mõtlesin ka, et kas saiss või kahles või....


See ka minu jutt oli. Pold siis veel lihtsalt nimekirjas. Pauku taga ikka tehtud. Loomi küll kütitud aint üks kits omiku valges, mis ei näita muidugi muhvigi. Oi, oi aga pimedas on palju asju vaadatud küll. Need kolm alumist jämmet pulka ikke imehästi laskmise koha ette näitavad. Külgmised kõrguse ja alumine kui ette-taha vaja võtta. Tekib selline omaette nagu lahtise sihiku tunne, kui looma ilusti pulkade kohta sätid. Tekkis tunne, et milleks seda punast täppi võiks veel vaja olla? 8) Oli ennem see bussnelli nn. "kvaliteetvärk" oma peenikste ristidega. Vaatad loom on risti pole, krt viska või kiviga. :cry: Sai ka sellega muidugi öösi siad ää lastud aga.... :wink:
Vat vastupidavuse kohalt põle kogemust. Garantii muidugi vägev. Karbi sees paber valmistamise kuupäeva, katsetanud meistri allkirja ja lubadusega, et see 10 aastat kõik nende vastutusel. Vaatsin ka netist ajalugu, ei ole mingi ühe päeva firma.
Vat 15-16 tonni oleks veel välja kannatand aga 26 saissi jauks.... Siis oleks mul naissooga sellel armsal Maarjamaal oopis teised suhted. :D :D
Suletud