optika õhupüssile.

2006. aasta teemad
Ratsoup
Postitusi: 3
Liitunud: K Apr 21, 2004 1:49 pm

optika õhupüssile.

Postitus Postitas Ratsoup »

Ostsin endale sellise riistapuu: http://www.baikalinc.ru/eng/prod/pguns/izh60_61/

Tekkis huvi muretseda antud püssile optikat. Ise ma suurt asjast ei jaga, ega leidnudki mõnd kohta weebist kust midagi taolist müüdaks? Äkki keegi oskab aidata ja viia mind toodete ja hindadega kurssi? :)
Ratsoup
Postitusi: 3
Liitunud: K Apr 21, 2004 1:49 pm

Postitus Postitas Ratsoup »

yes? hmm.. väga aktiivne support teil siin :P
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Selle püssiga annad ilma optikatagi täpset tuld ju :) Aga ju siis pole siia kedagi sattunud, kes asjast rohkem teab. Mina igatahes ei tea :? Kas Baikal ise ei tooda õhupüssidele optikaid?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Arvatavasti on mõtekam kirjutada relvapoodidesse... et kas neil on selliseid optikaid ja mis hinnaga jms. Saad hohe täpse teave Eestis saada olevatest (no, antud poodides). ja äkki seal oskavad paremini teavitada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

ma ei saa päris hästi küsimuse asetusele pihta... võta oma püss näppu ja jaluta relvapoed läbi. vaata, millised optikajalad sobivad, samuti seda, millise risti/suurenduse/valgusjõuga sihikut soovid.

üldiselt ei ole eestis pakutav valik just peadpööritav, aga midagi võid siiski leida. küri äri ja deerhunter on ilmselt parima valikuga, neist küti äri võib ehk veidi paindlikuma hinnapoliitikaga olla.

kust selline õhupüss pärit on ja palju ta maksma läks?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui soetasin endale Iz`i, siis minu mäletamist mööda mainis Tartus Trapper, et on antud firma asjade maaletooja. Ju siis sealt on kõige mõistlikum seda pärida ja arvatavasti ka hind on parem kui teistel.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ratsoup
Postitusi: 3
Liitunud: K Apr 21, 2004 1:49 pm

Postitus Postitas Ratsoup »

Selline küsimus on siin seepärast, et inimene on üks suur laiskus ise. Mõtlesin, et leiab weebist midagi endale silmaette vaadata ja siis mõelda => ostma minna

Püss on ostetud soov.ee'st ja maksa läks ta mulle 1000 eek. Püss ise on ostetud tegelikult aga venemaalt.

võta oma püss näppu ja jaluta relvapoed läbi

Sellega on see samune mure, et ma mitte 18 täis ei ole :D
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Ratsoup kirjutas:
võta oma püss näppu ja jaluta relvapoed läbi

Sellega on see samune mure, et ma mitte 18 täis ei ole :D

No ja siis?! Optikat osta ei keela sul mingi seadus. Aga üldiselt arvan, et õhupüssile sobib mõni lihtsam ja odavama klassi optika. Kuna vindile omane tugev tagasilöök puudub, ei ole põhjust muretseda optika risti paigast põrumise pärast laskmisel. Mine vaata kadaka turule, võibolla leiad sealt midagi sobivat, sealt võid leida ka sobivad optika kinnitused.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

vkx kirjutas: Aga üldiselt arvan, et õhupüssile sobib mõni lihtsam ja odavama klassi optika. Kuna vindile omane tugev tagasilöök puudub, ei ole põhjust muretseda optika risti paigast põrumise pärast laskmisel.


Pidage hoogu!
Õhupüssi vedru tekitab teistpidi tagasilöögi,mistõttu paljud head optikad ei pruugi õhupüssi peal üldse vastu pidada,veelvähem siis mingi p*sk.
Tasub kindlasti spetsidega nõu pidada.
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

nõustun Maanusega.
optikale oleks monojalga vaja..
one life? - live it!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ülalöeldu kinnituseks võin öelda,et see p*sk tõesti ei pea vastu,isegi lahjema õhkrelva peal.See juba enda kogemus :D .Natuke plõksid ja siis jälle risti sätid.

Sinu relv vedruga töötab ja optika peab taluma nii ettelööki,kui tagasilööki,lisaks vibratsiooni,sellest see erinevus tulirelvadest.Sellest tingituna on vedruga töötava õhkrelva optika teise ehitusega.Kui relv töötaks gaasiga,siis poleks tähtsust.

Bushnell pakub õhupüssile

Sportsman 3-9x32 Multi-X Reticle
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Näedsa siis, mida kõike siin õpib. Ega ma õhupüssi spetsialist tõesti pole. Viimane tõsisem kokkupuude oli vist kooli ajal kui poppi sai pandud, siis käisin ikka seal Raekoja platsi kõrval olnud tiirus tihti plõksutamas :D . Sellest ajast nagu küll ei mäleta mingit tagasi- või edasilööki laskmisel aga, nohh, nüüd uued ja võimsamad asjad ju ja puha... :wink:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah ega see minu väljamõeldis pole,aga kuna küsimus tekkis,siis saigi huvipärast asja uuritud ja ise ka nüüd veits targem :D Ja see optika ongi tootja poolt soovitatud vedru põhimõttel töötavale õhupüssile.
qwerty009
Postitusi: 7
Liitunud: T Mai 25, 2004 1:43 pm

Postitus Postitas qwerty009 »

Otsin isegi õhkrelvale optikat ja sain seda juttu lugedes veits targemaks, kuid oskab keegi ehk soovitada mingit konkreetset optikat mille hind ei ületaks 3500.- ja oleks reaalselt tln saadaval.
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

diana õhupüssioptika + kinnitusjalg ongi kokku u 3500-
näha saad http://www.diana-airguns.de/english/ pdf kataloogist.
one life? - live it!
Suletud