binokli probleem

2006. aasta teemad
Suletud
murelik

binokli probleem

Postitus Postitas murelik »

Mure järgmine. Nimelt kukkus maha vanemat tüüpi Zeiss'i binokkel. Nüüd pilt topelt. Kas on ehk kusagil mõni spetsialist kes saaks avitada. :cry:
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

kah nokli-häda

Postitus Postitas sammal.habe »

:| mul sama mure - vanaisalt päritud binokkel (miski austraalia toodang vist) sattus kunagi autoavariisse, seejärel mingi prisma mõranes ja bi-noklist on ainult üks üks pool vaatamiskõlbulik. uurisin kunagi, kas seda parandada saab, aga eestis ei pidavat nii peeni meistrimehi olema. see oli küll aastate eest, nii et kui keegi teab mõnd nokliparandajat, oleksin info eest väga tänulik!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Mul sarnane lugu - binokkel juba enne minu sündimist maha kukkunud ja pilt kaheks. Viga iseenesest lihtne: prisma nihkub paigast ära ja enam rihti ei saa. Juhul, kui binoklil tuubused (need augud, mis vaatamise aegu objekti poole jäävad) vindiga otsa käivad, võivad ka need viltu minna. Sihukest viga ma oma uuemal binoklil mitu korda kohendand (odav värk teine).
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

tere

Postitus Postitas Patterdale »

Eestis vist keegi ei paranda pinokleid,oma pinokliga sama jama pilt topelt.
Pinokel oleks pidanud garantiise minema, poes ajasid sellist juttu ,et ise süüdi jne,pakkusid uut osta.Saatsin pinokli soome huvipärast soomes mindi sellega esindus poodi räägiti murest,töötajad ei osanud midagi arvata tuli tagantruumist omanik,vaatas vähe läks pani pinokli mingi aparaadi alla viie minsa pärast tagasi,pinokel korras ,rääkis konkreetse mudeli eripärast ei pidavat põrutust taluma muidu supper night vision ja muud lisad.
Uurisime palju me maksma peame "TASUTA" see tema firma au asi.
Arvake palju ma sellesr eestiesindusest pärast seda ostnud olen.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

tartus pidada kuulu järgi nokleid parandatama. olen seda siit sealt kuulnud ja üritan nüüd täpsemalt järgi uurida ja teada anda.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tegelikult siit saaksid viite, et kes ja kus sellega tegeleb.
http://www.eoy.ee/foorum/index.php?acti ... &topic=199
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

ei ole see küll mingi vihje. kuigi selle küsimuse ise seal foorumis esitasin ja ka antud aadressil järelepärimise tegin jäin sama targaks kui enne.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nagu öeldakse, visadus viib sihile. Ise olen Hanneselt oma kirjadele alati vastused saanud (siiani ilma, et mingit visadust oleks ilmutanud). :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Hannes võrdlemisi tagasihoidliku inimesena võib-olla lihtsalt ei taha tundmatute inimestega tegeleda. Hakkab muidu kuulsus kasvama ja pärast enam muud ei saagi, kui nokleid lappida.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

niisiis ma sain numbri ja nime pinnimise peale teada aga teatavatel põhjustel seda siin ei avalda. olge lahked, küsige ise. mitte kiusu pärast ei tee ma seda aga Hannese kirjast lugesin, et ehk remondimees ei taha hoopis tähelepanu ja niipalju nokleid. olgu siis individuaalne värk.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

oma binokliprobleemi ma lahendada ei suutnudki. lõpuks jõudis nokkel (õigemini pragunenud prisma) Tõravere astronoomide kaudu Piiterisse LOMO tehasesse. kus onud arvanud, et võib uue prisma lihvida küll, kuid asi läheb maksma umbes prismasuuruse kullatüki hinna... :roll:

nii et pean uue binokli soetamise plaani...
Suletud