hunt

2006. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Karupoeg,kas teil on nii,et kui hundijälge näed,ajad mehed kokku ja läheb jahiks.Ja see kari ootab teid veel nädal aega ka.Meie kandis ei lubata hunti üldse lasta enne,kui neile kaelarihmad kaela saab.Seoses sellega tundub,et meie susid jäävad puha elama.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

on jah nii olnud, meil huntidega suuri probleeme. vahepeal oli vist nii, et maksti peale hundi laskmise eest (info õigsuse eest ei saa vastudata). nii kui kari tuleb, tehakse luuret ja siis lääp kohe jahiks. need samad hundid on tiirelnud meie maadel nii umbes 2 nädalat juba.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

karupoeg kirjutas: nii kui kari tuleb, tehakse luuret ja siis lääp kohe jahiks. need samad hundid on tiirelnud meie maadel nii umbes 2 nädalat juba.


Nii kui kari tuleb läheb jahiks? No kuda krt nad siis kaks nädalat juba teie maade peal on töllanud?? ilma neid jahtimata ma mõtlen ... :wink:

Aga eeldatavasti ei ole teilgi neid lube nii kamaluga jagatud, nii et eks ta vast tavaliselt nii ole, et üks edukas hundijaht ja load/luba otsas :)
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Miks nad töllerdavad, sest jõlurahu oli ja ülejäänud aasta lõpu õige jahimees joob.

PS mina ei ole õige jahimees.
Viimati muutis karupoeg, E Jaan 02, 2006 3:10 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

karupoeg kirjutas:Ausaltöelda öeldi mulle selle kohta niimodi: "meil kütitakse hunte piiramatult ilma lubadeta ehk luba hundile vaja ei ole" kommenterida ei oska ja ei vastuta info eest. huntide arv pidi olema kriitilised piirid ületanud.

Ja nii räägib lugupeetud riigiametnik kelle sõnavõttudest jääb mulje, et hakkab või kohe ministriga seadust ringi keerama. :lol: :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

..ja seesamune lugupeetud riigiametnik levitab veel sellist infot kah, mida ta kommenteerida ei oska ja mille eest ei vastuta :D

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kulla karupoeg, sa ikka mõtle ka jah enne kui midagi ütled
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ärge nüüd kiusake inimest, muidu solvub veel... :D :D :D Ta meil siuke õrnahingeline kriitika suhtes, hoiatan teid, mulle juba tehti selgeks see.. :lol: :evil:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Löö või maha aga see hr Karupoeg meenutab mulle kedagi siin varem juba figureerinud aga bänni saand kodanikku...

Aga huntidest ja lubadest. Hundilube antakse käesolevaks hooajaks vähe ja väga kindlalt jagatult jahiseltside vahel. Sellist asja et keegi võib lasta palju tahab EI OLE kindlasti. Lisalube siis saab loomulikult taotleda kui tõestatakse et hundid on murdnud miski lambakarja (mis asus aias kinni või laudas mitte ei jooksnud metsa all ringi) või külamuti või kelle iganes.
Kui see kes sulle kulla Karupoeg sellise lause ütles (et laseme palju ette satub) oli keegi su jahikamba eesotsast ja ta teada saab et sa seda siia kirjutasid siis on sul pahandusi oodata ... Paraku peaks pahandused ka seda ootama kes sellise jutu järgi käitub.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Kiusake ikka nii peabki. :P Ma ei saa vastuda info eest, mida mulle annavad mitteametlikud allikad.

Tõmmasin postitused vähe sirgemaks, äkki nii on parem öelda, muidu äkki ikka läheb pahandusteks.

Juttu on ikkagi hunt.keortest, mitte nende küttimisest. Jääks teema piiridesse?

PS äkki lõpetaks ametnikue tiitli loopimise? ma enam seda ka ei maini.

:D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

alles paar postitust tagasi ütlesid, et kui teie maadel HUNTE liigub, siis koheselt ka jahiks läheb. Ja HUNTE lastakse nii palju kui võimalik, olenemata sellest, kas luba on või ei. Ja milline see mitteametlik allikas on? Vaevalt et seda ütles sulle keegi võõras. ikka oma sektsiooni inimene. Või on teil tavaks jahile joosta siis, kui naabrimees helistab?
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Siin läheb jutt juba mölaks ja mingiks alusetuks süüdistamiseks, minu arust, kui kellelgi midagi huntide kohta eanm öelda ei ole võiks selle teema lukku klõpsata.

PS To rajaleidja: meie jahimajandus ja naabrimehed ei puutus sinusse.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

karupoeg kirjutas:Täna nägin nende imeloomade jälgi. Jäljed on liiga ümmargused hundi jaoks, neid oli umbes 6-7, samas astuvad kõik ühes jäljes ja kindlas sihis. Verele, mis maas oli ei pööratud mingit tähelepanu, üks asi veel, mis nagu väidaks, et tegemist on hundiga, sest hunt ikka läheb kindlas sihis. Samas ikkagi jälg ja jälje kuju on täeisti koer. Vot mina kui natuke noor jahimees veel ei saa aru, mis jama on. Hundi jälg minuteada ikkagi on selline piklik ja koeral pigem ümar. Eile otsustasin üksi metsa minna pukki vahtima (tavaliselt käime 2 kesi, kuna 2 pukki lähestikku). Kuulen, et sead tulevad ja pistavad järsku suure kisaga teise puki poole jooksu, vähemalt nii ma arvasin, hommikul selgus, et nad ei olnud seal käinud. Imeloomad hirmutasid sigu nii väga, et panid kisades üldse meie maadelt minema vist. Jäljed vähemalt nii näitasid. Nüüd pole juba tükk aega sööta puututud. Viisime täna huntidele peibutisi ka metsa. Eks paistb, mis imeloomad need on.

Ei tea kas nad karjas inimest ka ründavad? Kõhe tunne tekkis kül kui hommikul neid jälgi nägin, et üksi vist ei kipu enam :D.


Sry taaskord OT aga mölaks läks vist enamvähem pärast seda postitust, või mis??
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Ei tea kas ma midagi valesti seal ütlesin??? Lihtsalt leidsin, et mul on selle teema kohta midagi öelda ja ütlesin. Ülejäänud Follow-Up'id on puhta metsa kiskunud.

Eks peab tunnistama, et olen palju ka mõtlematult liialt välja öelnud. :oops: Ikka juhtub olge mehks ja osake siis andeks anda noorele plärakastile :oops:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Üldiselt:

Kui kedagi huvitab, siis kirjutagu peep.mannil@metsad.ee ja küsigu, kas tema oskab jälje järgi huntkoeri huntidest eristada. Seda siis kommentaariks Karupoja jutule jälgede nägemisest jms. Kuna muus osas läks teema läbuks, siis paneme lukku.

BM
Suletud