Millist jahipüssi osta?

2006. aasta teemad
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

päris nii see ka vist ikka pole. kui te juurite tugevad pullid välja, siis need äbarikud, kes sihikusse ei sattunud, teevad järgmisel aastal teie poolt HOITUD lehmadele ka äbarikud vasikad.

ulukite küttimine vanuse ja sugude lõikes peaks olema ikkagi proportsionaalne, mitte kindlalt ühte konkreetset valimit (antud juhul pulle) eelistav.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Re: aruteluks

Postitus Postitas shikaree »

honkomees kirjutas:Ikka tuleks lasta pulli, üks pull saab õnnelikuks teha mitu lehma, aga lehm on ikka juurdekasvu tooja. Meil on see aasta lastud kuus pulli + vasikad ja ei ühtegi lehma. Järgmine aasta jääle põtru rohkem.

ma olen parem vait...
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Tõnu kirjutas:...kui te juurite tugevad pullid välja, siis need äbarikud, kes sihikusse ei sattunud, teevad järgmisel aastal teie poolt HOITUD lehmadele ka äbarikud vasikad. ...

No neist ainult 2 võiks tugevaks nimetada (4+5 haru).
Ah jaa, meelde tuli, et 2 lehma on ikka kah lastud, üks aher ja teine eksikombel 2 vasika eest :oops:
Aga meie poliitika on ikka nii, et hooaja algul vasikatega lehma ei lasta ja lõpus lehma üldse mitte, kuna pole teada, kas vasikaid polnud või on ära lastud. Tiinet looma pole nagu ilus lasta, aga kust sa tead - mets pole günekoloogi kabinet.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Mul om TOZ-34. Siiani on ausalt teeninud. Tõsi küll, üks tõrge oli põdra peale väga rumalal ajal kui läksin haavatud lamava looma juurde.
Eks neid lehmi tuleb muidugi tunduvalt rohkem ette kui ajujaht on. Kõige rohkem on tagasi pööranud suured pullid. Lasin ka ühe suure ajus olles, olime suurt juba seitse päeva taga ajanud.
MInu meelest on suured pullid väga väärtuslikud järeltuleva põlve mõttes ja nende suurte pullide üleliigse laskmisega varasemal ajal on eesti põdral sarved vähe viletsamaks jäänud. Liha mõttes on ikka kõige kasulikum lasta igasuguseid mullikaid ja noori viletsamaid lehmi-pulle.
Mul ka ikka pulli laskmisest vähe suurem rõõm kui lehma laskmisest- sarved on ikka omaette väärtus, mis teha.
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen TOZ-120 mitmele noorele soovitanud, lihtsalt uue põlvkonna relv, õnnestunud mudel. Tuula tehase esindajad olid Nürnbergi IWA (siis kui TOZ-120 esimest korda väljas oli) messil ise ka väga õnnelikud ja rahul selle relva laskeomadustega!
Tõnu: igale jahimehele jõuludeks Beretta DT-10! Jee! Äkki pajatad kah, kui palju see "imevigur" maksab?
Tõsisemalt: tõesti, jutt universaalsest kaliibrist on nagu jutt sõnajalaõiest...
Mina pakun tõsise jahimehe relvakapi sisuks:
1.Õhkrelv 4x suurendusega optilise sihikuga trenniks
2.22LR optilise sihikuga trenniks ja väikeuluk
3.222Rem või 22-250 Rem. Muuseas, relval pole olulist vahet, (korraliku optikaga) väike-karusnahauluk ja sport
4.Linnujaht, 12 kaliiber kaheraudne või poolautomaat
5.Sporting, 12 kal kaheraudne sportrelv (Browning, Beretta, Kemen, Krieghoff, Perazzi, Benelli) või poolautomaat (Eestis eriti mitte levinud)
6.Vintrelv 6,5X55 või 6,5X57 või 6,5.284 või 7X57 või 7X64 või 308 Win või 30-06 (varitsusjahiks, , hiilimisjahiks, JP, valgusjõuline optika)
7.Kaugpommitajatele/trofeeküttidele 7mm Rem Mag, 7 mm WSM, 300 WinMag, 300 WSM, võimas optika
8.Ajujahi/suuruluki entusiastile, 9,3X62 poltlukk või express (ui kui hästi töötab suuruluki peal!) või 308-30-06-7mmRem Mag poolautomaat, punatäpp või 1-4X20
Ei saanudki väga palju...
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

KAUPO Täitsa hea valik. Millegipärast on mul samamoodi kujunema hakanud: algul 12 kal. pukk, siis 22LR, siis 308Win, siis 223Rem. Õudsalt loogiline. Üks kahur suurulukile kuluks ehk veel kunagi ära. Valisin 222 asmel 223, tapajõud on ehk vähe suurem, kaliiber ikka üks, aga ega seal erilist vahet pole.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Selge värk. Homme lähen müün maja maha, naise saadan Virusse litsiks, lapsed lastekodusse ja ise poodi relvi ostma.
Eks see Kaupo pakutud asi on tegelikult õige küll, minu eelnev kommentaar pole halvustamiseks mõeldud, kuid mina endale küll koju relvaladu teha ei soovi. Eks see relva valik ikka sõltub sellest keda jahitakse. Loomulikult universaalsemat relva peale aatompommi vist ei ole kah. Isiklikult alustasin sileraudsega ja soovitan seda ka teistele. Hiljem juba selgub millised on eelistused ja siis ka teine, kolmas jne. relv vaja muretseda.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

No hädapärast ajab vähemaga kah läbi, võtaks Kaupo nimekirjast nr 2,3,4,6 ja saaks ka nagu jahi peetud
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Siin nagu kõik olemas, hind pole ka teab mis, täitsa keskmine :roll: :lol:

http://www.hollandandholland.com/~paris ... phjust.htm
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

:shock: :shock:
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Nujah, mul endal jääb kah paar positsiooni: 7. ja 8. puudu aga tean mehi kellel kodus ikka 10 püssi!
Jääbki nn Eesti variant:
1.Kaliiber 12(või 16) kaheraudne
2.6,5x55 või 308 Win või 30-06 Spr,
ja kõik!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Nujah, mul endal jääb kah paar positsiooni: 7. ja 8. puudu aga tean mehi kellel kodus ikka 10 püssi!
Jääbki nn Eesti variant:
1.Kaliiber 12(või 16) kaheraudne
2.6,5x55 või 308 Win või 30-06 Spr,
ja kõik!

tegelt ikka oleks vaja 5,6 mm kas ääretule või parem kesktulepadruniga (.222, .223, 5,6x39) väikeulukile, aga selle komplektiga saaks nagu kõik meie jahid peetud
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Eks tippmugavust ja prakilisust taga ajades peaks jah Kaupo valik vähemalt kapis olema. Ise olen aga 14 aastat saanud läbi ka vaid 12 kal sileraudsega ja omamoodi universaalne seegi. Muidugi tahaks rohkemat ja eks võimaluste paranedes seda ka teeb. Nüüd siis esimest relva ka 308 win toetamas. Sellega pole veel jahti jõudnudki, aga usun teised mõõtmed nüüd jahil igatahes :wink:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Minu tagasihoidki arvamus, et vindi eelised nr1-saad täpsemalt lasta, alles nr2-saad ka suti kaugemale lasta- kuuliga. :wink:
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Kuidas valida.

Postitus Postitas Estlander »

Kui härrased jahi- ja niisama relvahuvilised veel sellist linki pole leidnud...
http://faq.guns.ru/hunter.html#chos
...siis seal asjalikku lugemist.
Minu vene keel on roostes, aga üht-teist saab aru.
Hundist toakoera ei saa.
Suletud