Millist jahipüssi osta?

2006. aasta teemad
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Tõnu: igale jahimehele jõuludeks Beretta DT-10! Jee! Äkki pajatad kah, kui palju see "imevigur" maksab?


Kaupo, olgem ausad, ma ei mõista su irooniat... :oops: Jutt käis universaalsest kaliibrist ja avaldasin arvamust, et universaalset kaliibrit ei ole. Ühtlasi tõin esile oma valikud. Ma ei näe põhimõttelist vahet, kas tiirus lastakse Beretta DT-10'ne või mõne alternatiiviga, küsimus on pigem enesele seatavates eesmärkides ja loomulikult ka võimalustes. Viitasin sellele, sest ma ei kavatse oma DT-10'ga jahil käia, see püss on lihtsalt liiga kallis (minu jaoks, vähemalt), mistõttu olen otsustanud tiiru- ja metsapüssi lahus hoida. Nii ongi minu valikud tiiru jaoks DT-10 ja linnujahil ES100
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Kallid relvad

Postitus Postitas Estlander »

Paneb mõtlema, et mis jõud see on, mis käsib inimesel ca 5000 toltsiseid ja kallimaid relvi osta?Või siis koju relvaladu tekitama oma 10 ja enama püssi näol.
Eestis kütitavate loomade jaoks peaks ju 3 relvast piisama...1 sileraudne, 1 vint ja 1 sile tiiru jaoks.
Kui teadjamatel isu siis paluks selgitada mida teeb üks jahimees 10 erineva tulirelvaga.Võibolla on siin loogiline seletus olemas :wink:
Hundist toakoera ei saa.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tsau Tõnu, ega ma midagi halba DT-10 kohta ei ütle, tõesti väga hea püss! Jahimehele jääb arusaamatuks, miks sportingulaskurite püssid nii ülikallid peavad olema...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kallid relvad

Postitus Postitas honkomees »

Estlander kirjutas:Eestis kütitavate loomade jaoks peaks ju 3 relvast piisama...1 sileraudne, 1 vint ja 1 sile tiiru jaoks.
Kui teadjamatel isu siis paluks selgitada mida teeb üks jahimees 10 erineva tulirelvaga.Võibolla on siin loogiline seletus olemas :wink:

No olen juba öelnud et 10 on vast palju aga ...
Tiirupüssi jätaks üldse kõrvale ja siis
1. sileraudne 12 või 16 linnujahiks ja ajus käimiseksm, saab ka tiirus lastud
2. Vint alates 6,5 mm suurulukile varitsusest või hiilimisjahiks, ka ajujahis kütiliinil
3. Vint 5,6 mm kesktulepadruniga väikeulukile (ei riku nahka ja pole mõtet kahuriga väiksemat looma lasta ka) nagu nugis, rebane, kobras jms, aga ka kits-sokk. sellega ka hea tiirus lasta, ei ole nii valus palju pauke kannatada.
Ja olen seda meelt, et oskajad mehed teevad odava püssiga parema jahi kui enamik kalli püssi pidajaid
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Esimene püss peab ikka olema siledaraudne 12-kaliiber ehk. Küll siis hiljem jõuab atra seada.
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

Teder kirjutas:Esimene püss peab ikka olema siledaraudne 12-kaliiber ehk. Küll siis hiljem jõuab atra seada.


miks just 12...miks mite 14?kumb siis ikkagi parem on,ka TOZ või IZ.Ja miks?milline on algajale parim?rääkige natuke hinnast ka!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

ISTUV SÕNN kirjutas!

miks just 12...miks mite 14?kumb siis ikkagi parem on,ka TOZ või IZ.Ja miks?milline on algajale parim?rääkige natuke hinnast ka!

Oskagi kohe muud öelda---enne kui hakkame hindadest rääkima :D ,soovitan seda foorumit päris mitu korda otsast lõpuni läbi lugeda ,ehk siis jääb ka midagi külge ja kui millestki aru ei saa küsi postitajalt priva teel :!:
Ole koolitunnis ka hoolikam!
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

ma ostsin kah just nüüd toz-120.soovitan soojalt see on väga hea püss.haavel jookseb hästi.ma ostsin ta lõuna keskusest.hind 6500
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Midagi suurte kaliibrite austajatele, sobib ka linde lasta :wink: Pealegi veel poolautomaat :lol: Browning Gold 10 (калибра 10х89). Ружье, которое можно использовать в качестве специализированного "медвежьего" ружья для охоты на берлоге.
Browning Gold 10-го калибра имеет самое высокое останавливающее действие
Световолоконные прицельные приспособления в стандарте, ствол 630 мм. Емкость магазина 4 патрона. Мощность и калибр патрона, высокая скорострельность и емкость магазина позволяют успешно использовать данное ружье при отстреле с небольшого расстояния самых крупных медведей. При этом калибр 10х89 обеспечивает максимальную эффективность, а емкость магазина Браунинга на 1 патрон больше, чем у Ремингтона SP-10 аналогичного калибра. Преимущества перед нарезным оружием для охоты на берлоге - очень высокое останавливающее действие, сравнимое только с патронами класса магнум начиная с 375, при этом под такие нарезные патроны не существует самозарядных моделей, а штуцер (рекомендуется только под рантовый патрон) имеет наготове всего 2 патрона и стоит существенно дороже Браунинга. Причем сравнительно недорогие штуцера под 9,3х74R уступают по останавливающему действию, а оружие под ближайший рантовый патрон 470 Nitro Express стоит в несколько раз дороже. Однако приобрести ружье 10 калибра и патроны к нему, да еще пулевые, в России также крайне сложно.
Ma usun, et enamus saab vene keelest aru.
Suletud