Vene laskemoon!

2006. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

Vene laskemoon!

Postitus Postitas Mattis »

Kas kellelgi on kogemusi postiga reklaamitud vene moona kohta?(Jaanikese jahindus OÜ)
Kuna hinnad on hulgiostu puhul väga soodsad siis võiks ju kasutada!
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

mul on üsna värske kogemus: vastupidiselt lääne moonale tuleks raud üsna KOHE pärast laskmist ära puhastada. kui jääb päevaks-paariks, võtab rooste sisse. tundub, et vene sütikud ja rohi on endiselt püssitoru vaenlased
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

rohi ei ole happeline aga selle eest sütik mida venelane kahjuks siiani kasutab on ehitatud paukelavhõbeda baasil ja see on iga püssi surm. sellest on siin foorumis ka varem juttu olnud. Vene sütik on Berdan tüüpi seda kasutatakse ka mujal maailmas, küll enamuses sõjatööstuses ja kõik ei kasuta samu lõhkeaineid nendes sütikutes. Enamik jahil kasutatavat moona on varustatud Boxer sütikuga. Kuidas vahet teha? vaata tühja hülsi otsast sisse kui üks auk põhjas Boxer kui kaks siis Berdan. Nimelt Boxeril omal alasi sisse ehitatud aga Berdani alasi asub hülsi küljes. Jahimehed peaks mäletama vanu vaskhülse jahipüssidele millele läheb nn madal tong vott see kurivaim ongi Berdani tong. Vaadake vanade püsside lööknõela ava ümbrust ja saate aru miks ei soovita vene moona kasutada. Püssirohuga on hoopis teine tera kui keegi huvi tunneb ja teema üles tõstab teen selgitustööga otsa lahti küll targemad mehed täiendavad.
naised saunas rääkisid
gringa
Postitusi: 4
Liitunud: K Okt 05, 2005 8:21 am

Postitus Postitas gringa »

uuri enne, et millisest materjalist on tehtud kuulid , ei sisaldaks rauda.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Kas siis kasutada tasub või ei. Kui kasutada, kas siis kohe toru puhtaks ja riskid kaovad?
See, kes tapab, pole veel jahimees
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

reimakas kirjutas:Kas siis kasutada tasub või ei. Kui kasutada, kas siis kohe toru puhtaks ja riskid kaovad?


1. Tasub. Mina kasutan alati, kui isa on nõus oma .308 laenama. Kui üks lask teha on tasuvus suht minimaalsed, aind 8.- Sellepärast üritan tema TOZ salve ikka tühjaks lasta ja kasu juba 58.- Aga isa narr eelistab jahis ikka minulaetud padruneid mille hornady kuulgi vat kallim, kui see barnaulski patron.
2. Tasub. Vähemalt ei pea sa neid padruneid kasutades oma püssi kunagi pojale pärandama. Mina alustasin jahipidamist veel vanaisa Sako vintpüssiga ja kuidagi pläss oli.
3.... :wink:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mul sai neid kah millalgi 100 tk odavalt ostetud omi kanaleid pidi. Kui tiirus lask nr 4 oli tõrge (varem ega hiljem pole ühegi teise moonaga ega kummagi vindiga ühtegi tõrget olnud), siis oli mulle kohe selge, mille jaoks ma neid padruneid kasutan - laskekatse tegemiseks oma vanemast vintrelvast. Lähed, lased, puhastad püssi kohe ära ja asi kombes. 35 m ega 50 m distantsilt pole suurt vahet, millega liikuvat märki lased ning pealegi - tiirus pole padrunitõrge niisuure meelehärmi tekitaja kui jahis.

BM
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Olen lasknud oma karabiinist ainult vene moonaga. Laske täpsuse ja kvaliteeti üle ma küll nuriseda ei saa. Tahmamine on kül jube aga kui asi nii hull on, kuidas siis venevindid ja muu lahingrelvad nii hästi säilinud on :shock:
Samas , kuidas see värk kroomitud raudadele mõjub :?
See, kes tapab, pole veel jahimees
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Vene moonaga jäi relv puhastamatta nädala ajapärast ei paistnud toru enam läbi. Kolm tundi igasuguste ainetega puhastamist ja möllamist. Täpid ikka sees. :oops: :evil: ETTEVAATUST :!: :!: :!:
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: Vene laskemoon!

Postitus Postitas sergo »

Mattis kirjutas:Kas kellelgi on kogemusi postiga reklaamitud vene moona kohta?(Jaanikese jahindus OÜ)
Kuna hinnad on hulgiostu puhul väga soodsad siis võiks ju kasutada!


Vene moona kasuta vene püssides. Võib vist ka litsentsi alusel toodetud raudades. Muidu võib esineda jamasid, kuid kui iseoma eluajal max. 3000 pauku teed ja ülejäänu on pohhuidim, siis anna minna. Kui puhtalt vene raud, siis seni kui Sul hingetõmbeid antud. Kontrolli üle KL-st, jutt kipub pikaks.]
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

unustasin märkimata, et venelased on teinud kogu oma vindirelvastuse(armee, ajalugu, muide natu ka poliitikaalgeid) täielikult tõprakindlaks, s.h. ka moona. Ja eriti moon sobib raudadele, mitte vastupidi
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

see vene moon on ikka üks paras püssi hävitaja, ei kannata isegi vene relvast lasta
jahihull
Postitusi: 31
Liitunud: T Veebr 28, 2006 10:34 pm

Postitus Postitas jahihull »

Kasutan ka praegu vene moona. Mina pole tabamuselt erinevusi leidnud ,kuid isa isa jutu järgi läheb 10-st kuulist üks hulkuma?
Suletud