POOLMANTLITE TOP ANALÜÜS

2006. aasta teemad
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Üks lendur ütles, et põhimõtteliselt võib laudauksega ka lennata ainult mootor peab hea olema. Jahindusse ümber tuues , kui relva raud on korralik siis millise kuuliga sa lased täiesti suva. (Jälgides mõislike distantse ja tabamiskohta - 150 meetrit) Iga poolmantel kuul tapab (surmab).
Ise kasutan Norma plastotsaga 11,7 g kuule . Aga see võib tulle ka sellest, et minu hea sõber Rootsist kasutab ka neid.Suvel kasutasin Sako 8g kuule sokujahis aga nende miinus oli tinaots ja samas olid need tinaotsad ka kõik erinevad. Aga tabasin ka nendega.
Iselaetud kuulid ei anna jahis mingit eelist kui siis ainult hind. Aga eksperimenteerimine ei ole ju paha.
Egas elevant pole siga!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Saarlane kirjutas:"Iselaetud kuulid ei anna jahis mingit eelist kui siis ainult hind. Aga eksperimenteerimine ei ole ju paha"

Vaidlen vastu! Eelise annab olukord kus jahimehel on:
1.Kasutusel maailma parimad kuulid mida raha eest osta saab (me ju tavaliselt "Bugattide" ja "Maseratidega" ei sõida, kuulimaailma "Jaguari" võid küll rauda lükata) mitte asukohamaa jahi-kaupmeeste eelistused.
2.Laengud mis on sobitatud jahimehe konkreetse relva laskeomadustega=parim tulemus!
3.Kuulivalik igaks olukorraks ja igale ulukile
4.Hind (kui soovite siis nr 1!)
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Kaupole

Bugatiga on hea sõita küll aga kui isegi nn. Ziguli sõita ei oska siis täit mõnu sa ei suuda tajuda.Ses mõttes, et kasutasin .22 LR lastes paremaid padurneid vist MACH aga tulemus oluliselt ei paranenud.
Aga võistlustel on see kindlasti olulisem kui jahis. Eriti kui üks ebaõnnestunud kuul rikub kogu tulemuse.Olgu siis põhjuseks kuuli kaalu või püssirohu koguse erinevus.
Punkt kaks on sul küll õigus.
Tegelikult on minu ärevus tingitud hoopis sellest , et paar päeva tagasi esines mul tõrge iselaetud padruniga.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Sellest kuulide iselaadimisest niipalju, et eks igaüks teab oma valikutele ise parimaid põhjendusi. Mul on hea tuttav, kes töötab ühes Soome padrunitehases(tehase nime ka selles teemas kordi mainitud) ning hoolimata sellest, et mehel on võimalus praktiliselt tasuta kuule koju tarida, kasutab ka tema iselaadimisvahendeid ning seda just võistluste tarvis. Hoolimata sellest, et kui tarvis, promob ta oma tehast lõputult, siis eelistab ta oma täitsa tasemel laskesaavutustesse võimalikult palju ise panustada. KUi võimalust on siis miks mitte. Samas ma ise jälle eelistan poepauke, laisk ilmselt. Teine põhjus oleks see, et mõelge kui hea on viletsat tulemust paugu süüks ajada :D

Mis puutub kuulidesse, siis Sako S. Hammerhead on põhiline. Viimased korrad olen kasutanud 9,7gr, varem ca 5a 11,7gr S.H., enne seda tavaline 11,7 hammerhead. Paar korda on jahil ka lapua 12gr Mega rauda sattunud. Ning neid 11,7 gr supereid olen kätte saanud tegelt päris mitu ikka, täpset nrit ei oska öelda aga ca 15-20% suurulukeid tapnud kuulidest on koju tagasi viidud... Tavaliselt on vahemaad olnud 100 - 150m vahel. Ja uluk on üldjuhul ikka suht kohe pudenenud.

H.
Viimati muutis hendrik, E Sept 05, 2005 7:38 pm, muudetud 1 kord kokku.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

hendrik kirjutas:Sellest kuulide iselaadimisest niipalju, et eks igaüks teab oma valikutele ise parimaid põhjendusi. Mul on hea tuttav, kes töötab ühes Soome padrunitehases(tehase nime ka selles teemas kordi mainitud) ning hoolimata sellest, et mehel on võimalus praktiliselt tasuta kuule koju tarida, kasutab ka tema iselaamisvahendeid ning seda just võistluste tarvis. Hoolimata sellest, et kui tarvis, promob ta oma tehast lõputult, siis eelistab ta oma täitsa tasemel laskesaavutustesse võimalikult palju ise panustada. KUi võimalust on siis miks mitte. Samas ma ise jälle eelistan poepauke, laisk ilmselt. Teine põhjus oleks see, et mõelge kui hea on viletsat tulemust paugu süüks ajada :D

H.


Mina tean ainult yhte meest, kes vintpüssikuule ise valmistab(pressib). Head nad küll eiole ja jahipidamiseks hästi ei sobi. Mina tahaks näit Nosleri tehases tööd :roll: teha ja seda kasvõi koristajana :wink:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

paganama aimatavalt kriminaalse taustaga soov :D
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Jäin pidama Norma 11,7g Vulkani peale. Surmav omadus väga hea, lennuomadus väga hea ning ei lagune (tina ei eraldu vasest). Kasutan 308 WIN
Shogun2

Postitus Postitas Shogun2 »

Norma Plasticpoint on minu valik. Ostes oli püss sellega sisse lastud ja peale konsulteerimist siinse rahvaga olen jäänud selle juurde. Ja ei kahetse. Huvi mõttes olen mõelnud, et võiks proovida ka Vulcani ja Alaska ära ja ehk ka paljukiidetud Hammerheadi, aga näis...
peeter

Postitus Postitas peeter »

Sooviks yle kysida millisest relvast seda 308 tulistatakse ,siis oskaks midagi edasi arvata . Veel parem oleks kui vindisammu ka tead ?
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas sigmarzelinski »

eeru kirjutas:
baddmann kirjutas:[quote="eeru
....................S&B ei soovita põhimõttelisel :cry:


BADDMANN:ütle juba seda ka, millisest põhimõttest tulenevalt siis ? :) mina neid 3 aastat kasutanud ja teisigi proovinud ning ikka S&B juurde tagasi tulnud. Tõsi, mul ka see vintrelva valiku viga küljes, et ühelasuline ja lahtimurtav :D Vast millalgi saan targemaks....


EERU: usu, ükskord saad targemaks :wink: Ostame koos saueri, miinimum kahlesi optika, padruneid ma sinuga koos ostma eitule sest need laen ise. Tegelikult ostan padruneid hülsside pärast...RWS, norma. Jaak ütleb,et ainult norma hülsil tuleb juba padruni hind. Ei kasuta laadimisel dosaatorit vaid kaalun. Tean, et olen imelik ja selleks jään. Paljud vene jahimehed unistavad CZ ja S&B. Unistasin minagi CZ ja S&B 1992.a Ole mureta minu vintpüss on kah lahtimurtav :wink: Nüüd on minust saanud -KÜTT (ikka 101 postitust) Omme läen metsa võtan koera ja elan edasi :wink: :wink:
See on eeru viimane postitus. Oli teiega tore ja kõigile edaspidiseks kivi kotti :!: :!: :!:[/quote]


kas sa oled kunagi cz-i kodulehel käinud ja s&b moona kasutanud voi ainunlt unistasid aastal 92. ja minuarust ei ole mingi kütt see kes on teinud siin 200 voi 1200 postitust. seljuhul peaks ma olema autoremondiluksepp kuna olen seal foorumites niipalju postitusi teinud.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ärge karake kohe püsti, olge liikumatult, siis jääb palju rohkem ``kohapeale``. Mis kuuliga iganes lasete.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Põhimõttelislt oli Indiani eelmainitu, üsna tähtis ääremärkus.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jääb mullegi veidi segaseks kui kõik teemad (S&B, postituste arv, jahimeheks olek jne...) kokku panna. S&Belloti kohta ütlen, et see on ju mitte premium klassi padrun, st. odav laskemoon. Mis teda ikka väga kiita või laita, oma asja ajab ära aga kallimate padrunitootjatega pole selle hinnaklassi moona mõtet võrrelda. Rallimaailmas ei peeta ka A7 klassi N klassi või WRC klassiga ühist arvestust...
Suletud