metssea kihvad

2006. aasta teemad
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

metssea kihvad

Postitus Postitas harrastaja »

millega kihvad täita ning katta et kurjamid ei hakkaks pragunema
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Noore(kesik)kuldi kihvasid olen täitnud seest tavalise valge küünlarasvaga,aga suurematekihvade täitmiseks olen kuulnud,et kasutatakse EPO liimi.Medali trofee puhul soovitan siiski viia mõne trofee vääristaja kätte.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Selle "vääristajaga" võib ka jama olla. Sõbral kodus 3 aastat tagasi stuudio Viridiśes tehtud kuldi kihvad. Juba eelmisel aastal hakkasid pragunema. Ei oska öelda kas vääristajate viga või keetja viga. Samas mees eluaegne jääger, kes keedab pidevalt trofeesid välja, nii et tema viga ei tahaks hästi uskuda. Võibolla oli ka kuldil kaltsiumipuudus ja kihvad lihtsalt pehmed.
ikka lõbusalt
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

....lase silikooni täis..ja kõik seisab tip.top :wink:
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Postitus Postitas metsamees »

mina kasutan samuti küünlarasva
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Ma arvan ,et pole eriti oluline mida te sinna sisse topite.Kihvad lähevad katki või pragunevad samal põhimõttel nagu toores puit kuivamisel. Seepärast tuleks kihvad lisaks seest täitmisele ka pealt katta kas lakiga või mõne muu isoleeriva vahendiga (sõltub maitsest ja fantaasiast).
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

[quote="metsamees"]mina kasutan samuti küünlarasva[/quote]

olid korralikud kihvad panin ka küünlarasva täis ning enne kui jõudsin ilusti alusele panna oli juba üks lõhki....... ilmselt jah sellepärast et ei katnud lakiga...
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Üks viga on tihti liiga intensiivne keetmine,teine on liiga kiire kuivatamine.
(radika peal jne.)Mul ootavad juba aasta alusele panemist ja juhtunud pole midagi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Maanus kirjutas:Üks viga on tihti liiga intensiivne keetmine,teine on liiga kiire kuivatamine.
(radika peal jne.)Mul ootavad juba aasta alusele panemist ja juhtunud pole midagi.

Õige jutt lisaks veel ,et ei tohi ruttu maha jahutada (külma vee all),vaid las jahtuvad koos keetmis veega.
Kivi kotti!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Pole ise teind. Meister rääkis. Keedad rahulikult, maha jahutad koos keeduveega st. enne veest välja ei võta, kui asi jahtund. Kui kaua keeta läks kahjuks kõrve vahelt läbi. :( Täis valad Epo liimi. Nüüd saada olev on valge ja väga hästi sobib ja hoiab ka pinged kontrolli all, et pragunema ei akkaks. Eipole pialt millegiga vaja katta. A veel rääkis, et aega teha on maksimaalselt 10 päeva. Peale seda ei pruugi terveks jääda. Ei tohi ka külmutada. Et viskad aga külmiku ja aasta pärast teed. :wink:
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Postitus Postitas tuska »

Jossil peaaegu köik öige, kuid kihvadest tuleb ka rasv kätte saada. Selleks on köige parem aviobensiin, fairiga ei ole proovinud, täidan valge EPO-ga. Höbeda väärilised kihvad aastast 1996 ja mitte ühtegi pragu, pronksi kihvad aastast 2002, samad sönad.

NB! Mitte mingisugust lakkimist!
vahel tuleb ka mööda lasta
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Õige jah. Rasvatustamine. Kurask ei mäletagi enam millega see mees tegi. :oops:
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Millist lakki eelistada? Lisaks kihvadele vaja ka ju koljudel hambad lakkida...
Mine metsa!! ;)
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Postitus Postitas tuska »

[quote="väike põrsas"]Millist lakki eelistada? Lisaks kihvadele vaja ka ju koljudel hambad lakkida...[/quote]


Loe Kommentaare!!!
vahel tuleb ka mööda lasta
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Pagan, ei tea kas olen pime või mis, aga oma küsimusele vastust ma ei leidnud. Pean antud juhul silmas seda, et kas on ka vahet millise lakiga lakkida(vee-põhilised või mingid sünteetilisemad.) ja mis peale lakkide veel kõlbavad?(ehk mis need teised isoleerivad vahendid oleksid)
Mine metsa!! ;)
Suletud