Koppra rauad

2006. aasta teemad
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Eks ta nö. maitseasi jah on rohkem, just see jahipidamisviis...raudadega. Mina neid kasutanud pole ja siiani üsna kindlalt ka eemale hoian. Mine tea, loomulikult, kui pole proovinud siis ei saa 100 % väita, et kuidas ja mis...aga, ei tõmba.
Aga, aga...kuidas peale jahti seda kobrast süüa!? Kas FEEN peab ikka silmas päevi hiljem, peale liha laagerdumist? Või teed kohe? Kuna selle liha maitse üle niipalju erinevaid arvamusi on siis täitsa kohe tahaks proovida ühte eriti head varianti. Kuna pole veel sõrme kopralihale andnud siis ei tahakski esimest korda asja untsu keerata kehva retsepti või oskamatuse tõttu ja sellega kogu teemale kriipsu peale tõmmata...
FEEN, ole hea, pane retsept kirja kui saladus pole või...on sul äkki konserve, tean et just sedasi palju liha tehakse. Asun Tartus, äkki trehvame?
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Nõndaks, sain kinnitust oma eelpool mainitud arvamusele-faktile kopraraudade teatavast ohtlikkusest inimesele, kes looduses liigub...Üks vend oli pannud rauad, aga loomulikult nii õnnetu kui see juhtum ka polnud, joomase pea arvele sai palju pandud, jäi vend raudadesse ja pikalt haiguslehel pidi olema. Pean vajalikuks mainida, et üha rohkem inimesi-matkajaid, näiteks kitsastel jõgedel kopratammidest üleminekuks kanuudest tulevad välja ja otse üle tammi sedasi liiguvad...ja kui seal siis märgistamata või kehvalt-arusaadamatult märgistatud rauad, siis õnnetus pole kaugel tulema.
Siit siis lihtsalt meestele südamele panen, et kui kasutate, siis jahist kaugel olevale inimesele mõelge ja siis kõik on OK.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

kütt kirjutas:..otse üle tammi sedasi liiguvad...ja kui seal siis märgistamata või kehvalt-arusaadamatult märgistatud rauad(???)* siis õnnetus pole kaugel tulema.
Siit siis lihtsalt meestele südamele panen, et kui kasutate, siis jahist kaugel olevale inimesele mõelge ja siis kõik on OK.


*- pääle kileses lipikut kus jahitunnistuse nr. pole ju miskit värki vaja.
Jahiseadus on kummaline. Kes tohib osta raudasi? Mille alusel? Rauad on nummerdatud? Kuhu fikseeritakse koppraraudade nr ja paju neid võib jahimehel üldse olla? Varastatakse ära ja pannakse suvalisel ajal suvalises kohas üles- seepärast pole nr? kes vastutab valesti pandud raua eest?
kütt- kui raudadega ON probleeme- tuleb teha nii- et neist probleeme enam poleks- võtaks asja staaninlikult- inimest pole- pole ka probleeme tema raudapanekuga. Kõik kanuutajad peaks panema raudu. Ja siberisse saatma. Angaraa veehioidla kosest allalaskma. Ilma käeraudadetta. Jalarauad ? Ah- see loomulik kadu. Eks valgas vorbitasse juurde.
tsuks nigu ma olen...
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ehh, tulen tööle ja näe, TSUKS hääd kildu loobib, aeg kohe kiiremalt edasi läeb :lol: :lol: Õige, kõik ahelatesse ja asi valma.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma nüüd lähen, ja kirjutan oma teadmised kopra valmistamisest üles (hea retsept ei seisa vaka all). Seda ütlen siin, et konserve pole, ei olegi sellega kunagi tegelenud, aga pirni viskas küll pea kohal põlema. Eks ma tuleval hooajal katsetan :)
Ja raudade ohtlikusest ja ohutusest. Ei tea kas see tuleneb nüüd vedamisest, või mõningatest kogemustest, aga need kohad kuhu rauad on pandud, ei ole sattunud sinna kuhu inimesed oma jalga tõstavad. Kanuuga sellistes kohtades ei sõideta, ja kui keegi sinna satub, siis lihtsalt loodushuviline. Aga peaaegu alati mõlemale pool raudasid olen toppinud oksi, mitte selleks, et raudasid peita :D, vaid ikka selleks, et kobras sinna sisse läheks, ja tegelikult pole vahet kui pikad need oksad on, tavaliselt on mingi osa okstest suht meeter või rohkem pikad, st. nad on ka korralikult nähtavad, ja pimedaski tajutavad. aga jah, oma osa siiski selles, et kui keegi peaks nendesse kohtadesse sattuma, siis ta liigub ikka mööda tammi, mitte tammist alla, läbi vee (ebamugav, porine, vesine, kõrval kuiva ja hea :) ). Sellega olen mina suutnud asja turvalisena hoida.
Kakuke, sa kirjutasid siin millalgi, et sa piirdeaiad enne valmis teinud... katsetasid ka neid? kuidas oli? ja kas ei teki probleeme sellega, et erinevad püügikohad nõuavad erinevaid rajatisi + kohale tassimise vaev?
Ma ise kasutan kopra poolt valmistatud vaiasid, või nende pudumisel võsast raiutud oksi. nagu mainutud, on osad vaiad pikemad, et rauad paremini nähtavad oleksid (kuna ma kautan kahtesid raudasid, siis pole kartust ka, et kui keegi nendega jalutama läheb, siis on kahju suur (ja nendest raudadest alati piisanud, et mõni loom lätte saada, kui just ilmataat vingerpussi ei mängi ja öösel -15 kraadi ei saabu :lol: )). Oksad paigutan mõlemale poole raudasid, tavaliselt on aia pikkuseks jäänud 20 cm, umbes... ja aja koht ütlen seda, et see võib olla suht hõre, peaasi, et kopral tunduks mugavam raudadesse minna. Ahjaa, need 2 vaia, mis vedruaasadesse torgatakse, neid võib ka siis paika panna kui rauad vette säätakse, või ka siis kui need paigal juba on, ise pole matemaatikaga tegelenud, et kui suur peab oskte vahe olema, kui neid maase taguma hakkan. Peaasi, et sel ajal vedruhaagid (hmmm.. tegelikult ei teagi mis nende täpne nimi on, katsed, haagid, stpooerid... vahet vist pole) paigas oleksid.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Feen kirjutas:Kakuke, sa kirjutasid siin millalgi, et sa piirdeaiad enne valmis teinud... katsetasid ka neid? kuidas oli? ja kas ei teki probleeme sellega, et erinevad püügikohad nõuavad erinevaid rajatisi + kohale tassimise vaev?

Selle piirdeaia all mõtlesin ma sedasama, mida Sinagi. Kobraste ja enese poolt töödeldud roigaste sissetagumist teatud sammuga. Kui taod roikad sisse, siis moodustubki nagu aed. Sai teised küll eenevalt valmis tehtud, aga kuna kõik teised jahid ja asjatoimetamised sõid palju aega ära, siis raudadega jaht jäi unarusse.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kiisapoeg
Postitusi: 16
Liitunud: L Dets 11, 2004 2:17 am

nii....

Postitus Postitas kiisapoeg »

aga kuskohast neid connibeare osta saab ja mis hinnaga nad on? tean seda, et need rauad on kahes mõõdus- suuremad ja väiksemad ja muidugi suuremates rohkem metalli, mis teeb nad veits kallimaks.
igasugune inf sellel teemal on teretulnud.
tänan ette.
tuld karvakalale !
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mõned illustreeritud lingid selle rauapüügi juurde
Raudade vinnastamine
http://pages.zdnet.com/sgtmajboba/id10.html
Abivahendid sinna juurde
http://www.bugspray.com/catalog/products/page1575.html
Ja siin see nööriga vinnastamise variant,profid soovitavad alati nööri kaasas kanda,see juhuks,kui ise lõksu langed,siis hea seda meetodit kasutades ennast vabastada.Kui nööri siiski pole aitab ka püksirihm.
http://www.trapperman.com/trapperman/Ba ... irope.html
Näärmete eemaldamine
http://www.trapperman.com/trapperman/be ... moval.html
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

..mehed aidake välja...kes teab kus kohast saaks tallinnast kopra raudu osta...kunagi kuulutas ``jahimehes`` et ejs aga...enam ple seal seda kuulutust olnud...tänud ette 8)
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Küsi Küti ärist.[/list]
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

..suured tänud.rauad olemas :)
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Eelmine aasta müüs tootja ise neid Eesti Jahimeeste Seltsi kokkutulekul. Hind oli siis väga hea (kui mälu ei peta siis müüs 150 kr/tk). Ehk on sellel aastal uuesti platsis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

...sai siis ka kopra rauad soetatud..ja ka varsti jaht algamas.Oleks selline küsimus kas tasub panna raudu pesa juurde..käisin vaatamas..ja tundus..et kopras oli kõige rohkem käinud pesa peal kus oli suur rada..ja värskelt tassitus oksad ja muda?...et ei tea kuidas see koprale mõjub kui pesa ligidal trampita..kas kuuleb ära ja hakkab pelgama?...tänud kõikidele kes oskavad midagi kosta
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui sealt rajalt läheb vette sügavam vagu siis võiks ju katsetada. Ise sinna pole kunagi pannud. Nii palju kui palju ise olen pesakuhila juures käinud, on loomad ikka õhtul välja tulnud. Sellest kuhila ümber tatsamisest on siin mingi koprajahi teema all ka juttu tehtud. Tule parem foorumlaste koprajahti, seal jagatakse ka sellel teemal näpunäiteid.
Kivi kotti!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

..tänud abi eest kauke. :wink: ..sai siis lõpuks need rauad vette pesapeale minevale rajale pandud...ja hommikul sees ta oligi(selle aasta poeg)....aga tahaks veel nii palju küsida..et kui juba ühe sealt kohapelt kätte saad..kas on mõtet rauad sama kohapeale jätta või tasub ümber tõsta...sest ega koprad vist pimedad pole..ja nad nägid raudselt..seda kes raudu jäi :?:
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
Suletud