Nahkade parkimine

2006. aasta teemad

Kas oleksid huvitatud oma nahkade omal käel parkimisest

Jah
56
85%
Ei
10
15%
 
Hääli kokku: 66

Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Nahkade parkimine

Postitus Postitas Mart »

Küsitlus sai ülesse pandud huvist teada,kas on ka huvilisi oma nahkade ise parkimisest,kui vastavad vahendid poes saadaval oleksid.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Saan aru, et liigub mõte, kas tuua asjad poodi müüki või ei? Mis hinnaklassist muidu jutt oleks? Sellest sõltuks tegelikult ka huvi suurus. Räägi asjast lähemalt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Lähemalt on asjast natuke vara rääkida ja toote hind kujuneb paraku pöördvõrdeliselt nõudlusele.Mida väiksem nõudlus,seda vähem kaupa tood ja seda kallim tuleb lõpptarbijale.Aga see selleks,plaanis asi on ja ellu viime ka.
Lihtsalt üha enam hakkab hinge kriipima selline asi,et jaht uhkelt peetud ,paneme kuuseoksa ,aga edasi... Kui on sarvedega loom,siis sarved alusele,kui kihvadega,siis samuti.Suuremad koljud leiavad kah omale paiga,aga nahad... Olen siin seal küsinud,mis neist saab ...Väikeloomadega ei taheta eriti jännata,parkimine kallis,bensiin kah,naha hinnad teadagi, jne.
Aga loom on ju oma elu andnud looduse kroonile,väärtustame siis temast jäänut lõpuni.On ju inimene aegade algusest oma keha nahkadega katnud ja kasutanud oma kodu hubasemaks muutmiseks,valmistanud tarbeesemeid jne., pole häbi seda teha praegugi.Tuleb lihtsalt mehele luua võimalus .
Viimati muutis Mart, K Mär 09, 2005 7:44 pm, muudetud 1 kord kokku.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Omal käel parkimise plaani juba mitu aastat pidanud ja peamiseks takistuseks ongi olnud mõistliku hinna ja kättesaadavusega ainetekomplekti puudumine (raamatutes muudkui maarjajää ja maarjajää). Keldrinurgas soolatud nahkade virn muudkui kasvab ja ära visata ei raatsi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui oleks olnud kolmas nupuke "Jah, aga sõltub hinnast" siis sinna ma selle hääle ka oleks andnud. Arvan, et ma poleks ainuke kes nii mõtleb. :M Ja mind huvitabki praegu näiteks, et kas suure kopra parkimine tuleks ise parkides odavam, kui 175kr või ei.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Ma võin küll eksida, aga mulle tundub, et need hakkajad mehed kes ise kodus parkkida tahavad, ei ole ise vist kunagi parkimis töökojas käinud. Andke andeks ,et Teid nii sinisilmseteks pean. Parkkimine ei seisne ainult lahuse kokku segamises ja nahkade selles leotamises. Vaja oleks ka miinimumi seadmeid, teooria ja praktika tundmist. Minu soovitus hakkajatele meestele- võtke 2nädalat puhkust ja minge mõne kogenud parkali juurde kaheks nõdalaks õpipoisiks. Selle ajaga omandate Te praktilised teadmised, mille paasilt võib juba edukalt raamatute abil edasi õppida ja praktiseerida. Täiesti mõttetu on hakata nullist omapäi käkerdama (jalgratast pole mõtet leiutada). Selliseid kodus töötavaid parkaleid, kes vähemalt väikeloomade nahad ära pargiksid on meil hädasti vaja. Kemikaalide hind on tegelikult tühine ja kõike on eestist saada. Vaja on ainult peale hakkamist. Jõudu teile peale hakkamises!
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

aga nimeta siis mõni parkal kes on nõus teisi kaheks nädalaks õpipoisteks võtma, ise olen tõesti asjast huvitatud...
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Peale hakkamine tähendab ise tegutsema hakkamist ja proovida veidi oma peaga ka mõelda.
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Naha parkal

Postitus Postitas ozz »

Ega tegelikult kahe nädalaga nahaparkimist ära ei õpi! Tunnen hästi Audru parkalit. Olen temalt ka küsinud ja vaadanud seda tööd, ega ta ikka niisama ei ole, et lähed loed ja segad kokku! Kodus muidugi väikest looma saab teha, aga kuidas teha põtra, siga!?Selleks on vaja hulga vett, kuivatamiseks kappi, trumlit ja muid vajalikke vahendeid.
Tore kui keegi on asjast huvitatud, teeks ise ka, kui ei elaks korteris!?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vari kirjutas:Ma võin küll eksida, aga mulle tundub, et need hakkajad mehed kes ise kodus parkkida tahavad, ei ole ise vist kunagi parkimis töökojas käinud.

Ega ei eksi küll, aga minu meelest jagunevad inimesed laias laastus kaheks. Ühed on need kes vinguvad kogu aeg ja midagi ära ei tee, sest vinguda on ju lihtsam ja teised kes tahavad ja teevad. See, et ma milleski proff pole ei tähenda veel seda, et ma seda teha tahta ei võiks. Kui hind on minu jaoks hea siis eks plätserdan kokku ja ei loodagi, et asi esimesel koral kohe õnnestub (see on ju hobi). Peamine on ikkagi tahe ja elementaarne kirjaoskus (milleks muidu see foorumgi siin). Õpipoisiks läheks siis, kui tekiks soov parkalina leiba teenida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Kulla Kakuke, anna palun andeks kui ma oma heast soovist tulnud soovitusega mõnda Sinu väljaulatuvat konnasilma riivasin. Ma olen alati arvanud, et oma hobidega saab tegelda ka profesjonaalselt. Väga meeldiv on ju kui teed midagi õieti ja hästi. Minule pakub selline asi küll rahulolu. Kui aga kellelegi pakub rõõmu ainult suure tahtmisega plätserdada ( jalgratast leiutada), siis jõudu talle selles ettevõtmises. Mis puudutab aga elementaarset kirjaoskust, siis selles osas jään tõesti igale kirjatsurale alla, kooliajast on tõesti palju aastaid mööda läinud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Parkimisvahendite komplektid,mis plaanis pakkuda,sisaldavad valmis segusi ja kõike,mis parkimiseks vaja.Jalgratta leiutamine oleks see,kui hakata eraldi komponente kokku ostma ja siis neist oskamatult midagi kokku segada.Peagi õnnelikult müüki jõudvate komplektidega saad ühe vähese pargi,mis ka pesu kannatab,mida teps mitte kõik laiale tarbijaskonnale pakutavad pargid ei talu ja see pole minu väljamõeldud jutt,vaid ikka tegijate meeste välja öeldu.Seda parki soovitavad pea kõik tegijad taksidermistid,nii et leiutamisest asi kaugel.
Ja ise pargitud naha puhul võid olla kindel,et saad oma ja ilusa ning terve naha,mida ei garanteeri sulle ükski nahaparkla.Negatiivseid kogemusi kohalike parklatega juba küllalt,nii et tuleb õppida teiste vigadest.Parkimine ära õppida ja muretum tunne.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Küsimus päälikule !Oli nagu jutuks ,et sul nahad leos ,ehk pajatad ka tulemustest.Olen ka ise nahku parkinud ,kährik rebane ,seda elades veel korteris ja ajal mil muud võimalused olid piiratud.Praegu ei viitsi küll jännata ,sest ega neid pargitud nahkugi pole kellegile anda ja palju sa neid seinalegi riputad.Iseasi on muidugist omale müts v kullakesele kasukas!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tulemus on selline ,et esimene vasikas ikka aia taha :D Lihtsalt ei pidanud oluliseks lauset,et nahad tuleb korralikult puhastada (tegemist kopra nahaga,esimeseks vasikaks muidugi natuke kõva pähkel ka).Ja siis selline kogemus,et kasutama peaks parkimissegu arvestamisel naha märgkaalu,saab täpsema koguse.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vari kirjutas:Kulla Kakuke, anna palun andeks kui ma oma heast soovist tulnud soovitusega mõnda Sinu väljaulatuvat konnasilma riivasin.

Ei maksa ikka nii familiaarseks minna. Ole mureta minu konnasilmad on palju lühemad. Kui oled selles teemas nii kodus siis järsku jagad teistega oma kogemust. Räägiksid neist miinimum seadmetest, teooriast ja praktikast. Räägiksid ka kui tühise summa eest ja kust kohast saaks kemikaalid. Kui pajataksid kõigest sellest siis suured tänud juba ette, aga kui ei siis vägisi tahaks öelda sama mida ühe teise teema all Joss juba ütles. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud