mis oleks kui oleks...

2007.a. teemad
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

sai uus pütt kohvet valmis, tsuskasi kübe piima ka ligi. Hää. Tudeerisi ülesant mõtõlust, isi koa nigu titetegemise manu olnu. Peremeiis, nõnna, et hää miil oles näta "jakku leevale" A ku es tulle, pae umbi. Ma sai toda, mis tahtsi.

Tänan ärakannatamise eest.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

palun peremeest veelkord kirjakeeles, lõpetage teema ära kui lootusetu. eks see respondeerimine teemale anna aimu kasutajatest, nende vajadustest ja huvidest.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

nii, nüüd peale pikka järelemõtlemist tegin enda jaoks"paketi", arvestades meil saadaolevaid relvi ja ulukeid, ilma hinnaskaalata selgeks(see puudutab vintrelvi).

1. suure looma jaoks: kal. min 9.3,
2. kuni kitseni(incl) parim variant, kui muidugi iseennast usaldad 22.250 paksu rauaga relv, see vist siis Varmint;
3. sealt edasi igasugused vahevariandid, ise ka veel lõplikult otsustanud ei ole, see jääb jälle unistuste maailma. Järele uurimist vajavad Beretta toodangu vahetatavate raudadega poolautomaadid kal. 12, sealhulgas täisvintrauad samale kaliibrile. Paugu maksumus muidugi võtab ilma paugutagi juba hambad loksuma!:))))

Tegelikult arvan oma kogemustele toetudes, et esimese kahega saan meie oludes täielikult hakkama.

Siledatega? Selle asja otsustab iga mees oma püssist tabamus-ja läbilöögilaske tehes. Minu arvates tiirupüss ei sobi alati jahiks, küll aga hea jahipüss tiirus punktid kätte toob mida ei loodetudki. Milline seal mehe ja püssi võimete vahekord olnud, tont seda teab? Mul vanast ajast juttu jätkuks.

Ja miks ma seda kõike räägin kui mul endal kõik need temaatikad materiaalosas kõik kaetud, s. h. dubleeritult nii öelda, välja arvatud tiirupüssid? Selleks, et ei tehtaks neid vigu mida mina kunagi kui vintrelvad alles tulid tegin.

Muidugi, põhimääraja relvavalikus on see koht või kohad, kus ja millistele ulukitele jahti peetakse.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

ex valik ole iga jahimehe vajadusi arvestav....tõest räägib iga mees igal mehel oma tõde...

niisiis:
püss nr 1.
võiks ja peaks olema igal jahimehel sileraudne....olen pikalt pidanud automaati MZ 21-12...suurepärane püss, teenib edasi poega.... ja nüüd jäänud pidama vahetatavate raudadega lumar scirocco (sporting, linnud) 12.kal+12.kal ja (siga, kobras)12.kal+.308

püss nr 2.
see eesti tingimuste põhitegija on vint kas siis 308 või 30.06....pidanud salasakslast, salavenelast, svd, 308 tikka...... nüüd jäänud pidama vahetatavate raudadega blaseri juurde 30.06 (suurloomad) ja .243 (hani, rebane.....ja tegelikult saab hakkama ka väga hästi soku ja seaga....kuigi ei tohi.... toru ostetud see aeg kus ka 5,6mm vene barsiga võis põtra lasta...tagantjärge tarkusena selle asemel ostaks 6,5X55 toru)

püss nr 3.

trenni laskmiseks väikekaliibriline mingi .2...algav........
üks vene 5,6 tos on seks otstarbeks sama hea kui mis iganes ja ka omal olemas, kuigi teenimatult vähe käib kapist välja.

püss nr 4.

spetsiaalpüss - see sõltub mida tahad eriti hästi teha- kui sporting siis näit browning xl ......mul pole seda veel aga kui stabiilselt hakkan seeriast üle 20 tabamuse saama siis võib osutuda ost mõttekaks..... et seda viimast
võtta....

või
tiiru võistlusteks 6,5x55.....kui stabiilselt üle 170 hakkan laskma siis ostan....eh

või
näit. mõni kaugpommitaja- siin on targemaid soovitajaid olnud


kokkuvõtteks sile ja vint võiks olla igal jahimehel....edasi siit juba vastavalt vajadustele, oskustele ja rahakotile....ja ainus soovitus on:relva ostes valige mudel kus on raudade vahetuse (hilisema juurdeostu) võimalus.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

äh, see teema saigi algatatud arvestades enda olemasolevaid kogemusi, riistvara ja igatsust millegi uue järele, et se igatsus toetudes targemate arvamusele konkretiseeruks. Iga uus on ahvatlev, samas ka kõhedusttekitav. Hm, noorest peast pold mingit probleemi tüdrukuga jutu alustamisel, keegi ei teadnud mis sealt edasi saab. Nüüd, ****, kaaalu uue püssi soetamist kullassepa kaaluga! Meesterahva mõistus.javascript:emoticon(':lol:')
Laughing
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Sarvik kirjutas:ex valik ole iga jahimehe vajadusi arvestav....tõest räägib iga mees igal mehel oma tõde...

niisiis:
püss nr 1.
võiks ja peaks olema igal jahimehel sileraudne....olen pikalt pidanud automaati MZ 21-12...suurepärane püss, teenib edasi poega.... ja nüüd jäänud pidama vahetatavate raudadega lumar scirocco (sporting, linnud) 12.kal+12.kal ja (siga, kobras)12.kal+.308

püss nr 2.
see eesti tingimuste põhitegija on vint kas siis 308 või 30.06....pidanud salasakslast, salavenelast, svd, 308 tikka...... nüüd jäänud pidama vahetatavate raudadega blaseri juurde 30.06 (suurloomad) ja .243 (hani, rebane.....ja tegelikult saab hakkama ka väga hästi soku ja seaga....kuigi ei tohi.... toru ostetud see aeg kus ka 5,6mm vene barsiga võis põtra lasta...tagantjärge tarkusena selle asemel ostaks 6,5X55 toru)

püss nr 3.

trenni laskmiseks väikekaliibriline mingi .2...algav........
üks vene 5,6 tos on seks otstarbeks sama hea kui mis iganes ja ka omal olemas, kuigi teenimatult vähe käib kapist välja.

püss nr 4.

spetsiaalpüss - see sõltub mida tahad eriti hästi teha- kui sporting siis näit browning xl ......mul pole seda veel aga kui stabiilselt hakkan seeriast üle 20 tabamuse saama siis võib osutuda ost mõttekaks..... et seda viimast
võtta....

või
tiiru võistlusteks 6,5x55.....kui stabiilselt üle 170 hakkan laskma siis ostan....eh

või
näit. mõni kaugpommitaja- siin on targemaid soovitajaid olnud


kokkuvõtteks sile ja vint võiks olla igal jahimehel....edasi siit juba vastavalt vajadustele, oskustele ja rahakotile....ja ainus soovitus on:relva ostes valige mudel kus on raudade vahetuse (hilisema juurdeostu) võimalus.


hakkab looma...

Panin siin temaatika "huvitavad lingid" või mis ta iganes ka oli alla esimest korda paar viidet ja muidugi kergema vastupanu teed minnes ka väikse jutu. Viide oli konkreetselt vene poes reklaamitavale relvale RWS Rossler Titan-6. Respondeerivas vastuses sain teada, et Titan-ist siin küll juttu tehtud, s.t. loe ajalugu.
Ka kõige parema tahtmise juures ei leidnud ma kogu foorumist üle kolme viite Titanile, nendest kaks olid küsimused.

Venelaste jutust siis pilt selline, et antud relva saab tellida vahetatavate raudadega suvalises mehele vajalikus kombinatsioonis. Näidiseks oli toodud variant: 9,3x62, 30-06Spr, 223Rem. Rauavahetus tolle jutu järgi superkiire jne. Hinnast ei halligi. Muidugi, isegi kui seal väljamaa staffile oleks hinnad toodud siis meie tingimustes võiks nende dollarihinnad jagada ligikaudselt kahele, ka siis oleks meie edasimüüjatel või ja vorst paksult leiva peal.
Meenub mulle kuskilt, et "Jahimees" mingi aeg tagasi marki "Titan" reklaamis justkui, olid vist kuskil Rakvere kandis müügil. Aga varuraudade tellimise võimalusest seal kindlasti juttu ei olnud muidu oleks see mul meeles. Ja kontrollida ka hetkel ei saa, vastav kirjandus mujal.

Et: meiemaa tingimustes võiks saada kogu vindikomplekti ühest kohast, iseküsimus esmalt kvaliteet (Austria, peaks ju olema), hind, kättesaadavus. Siledaga muidugi ise jutt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Titani lux variant suurusjärgus 14 kilo ja standard odavam paar tuh. Täpsema hinna saamiseks helista Rakverre.
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... ight=titan
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kakuke kirjutas:Titani lux variant suurusjärgus 14 kilo ja standard odavam paar tuh. Täpsema hinna saamiseks helista Rakverre.
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... ight=titan


kas Voere ja Rossler on üks ja seesama firma? Sellel venelaste saidil pilt ja jjutt puudutas viimatinimetatut.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ei ole, ikka erinevad firmad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ainult selle teema all räägitud Titanist, nagu siin foorumis ikka kombeks. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

et siis vaikus majas:
teadmatus eesti vabariigi jahimeeste seas, on siis antud reklaamis toodud pildi peal hea asi või mõttetu laskeomaduste, meie tingimustes kasutatavuse, universaalsuse või lõppkokkuvõttes kasvõi hinna poolest? Mingid targad mehed, kes inglismannide keelt valdavad võiks vabal hetkel asja vastu huvi tunda, samas, kui senini kommentaare pole tulnud siis eeldan, et lähtudes meesinimese mugavuse astmest.... kui hinnaskaala ikka ületab taluvuse piiri siis mis sa vaene hing ikka ta peale oma kallist aega raiskad.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kusagil siin lõimes eespool indian kurtis, et kurikaeltele hea teada, kellel missugune relv kodus.
soome sõpradel ei paista sellist muret olevat, kuulutavad ja avaldavad muretult:
http://www.riista.fi/forum/viewtopic.php?t=311&postdays=0&postorder=asc&start=0
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Brrrrr...........! Vaata passi, kaarti, loe politseiteateid (mitte statistikat). See, et kusagil Soomes on nii või naa, pole meiega võrdlemiseks. Meie riigis on vargus au sees ja mõneti isegi legaliseeritud. Neil ei pea 8 relvaga isegi kappi olema. Nende sellelaadne kultuur on üle sajandi vana ja tänu sellele tegutseti ka Talvesõjas edukalt. Meil olid püssid 60 aastat nende olemasolul ikka räästas või peenras. See, et kellegil sileraudne oli, see on hoopis teine teema.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Vasta