mis oleks kui oleks...

2007.a. teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ah mis Sa Honkomees ajad, teine ju selgelt vihjanud, et aafrika sihiks silme ees ja kui peakski mõni vaene sõber kutsuma Rootsi põdrajahile siis 300 WSM`i peaks ju ikka piisama ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peeter

mis oleks kui oleks...

Postitus Postitas peeter »

Ma arvan , et Rootsi pôdrad eelistaksid neile juba niigi tuttavat 6,5 mm ,
ehk siis " 6.5 Grendel - it " .
http://www.65grendel.com/gallery/65G_HunterRight.jpg
http://www.alexanderarms.com/grendel_ballistics.pdf
Kui selles graafikus asendada lapua Scenar ( b.c. 0.547 kaal 123 graini nâiteks Hornady SST -ga b.c. 0.485 ja kaal 129 graini )
Lasta see sisse 170 meetrile , siis kuuli langus 300 meetril oleks 350 mm
ja kiirus/energia samal ditantsil 624m/s / 1637 J , mis oleks energeetiliselt samavâârne 7,62 x 39 8 grammi SP -ga 65 meetri peal ;) .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kas 1637 J põdrale vähe ei ole?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:Kas 1637 J põdrale vähe ei ole?

160 kilosele põdrale ei ole ja ega sa põtra 300 m lase :!:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

On küll vähevõitu, 1600 J on vähem kui 222Rem suudmeenergia E0!
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, E Mär 06, 2006 10:45 am, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: mis oleks kui oleks...

Postitus Postitas baddmann »

peeter kirjutas:... mis oleks energeetiliselt samavâârne 7,62 x 39 8 grammi SP -ga 65 meetri peal ;) .


Energeetiliselt ei ole vast mõtet võrrelda sellise kaliibri ja kuuli kombinatsiooniga, mida isegi meil põdrajahiks kasutada ei lubata, s.o isegi energeetikat arvesse võtmata ei lubata.

BM
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Maitse asi, aga sellise grendeliga ma metsa küll ei läheks. No siuke SWAT team tunne tuleb :)

Omal olemas 16 sile ja .308 vint. Juurde tahaks .222 varmint stiilis relva ja 2 raudset .308 lahtise sihikuga. Aga see vaid unistus veel ...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

To Honkomees.160kg kaaluv põder ju äbarik mullikas aga sellegi poolest võiks talle ca 2400 J ja rohkem anda.Nii vähemalt meil soovitatakse.Ja miks ka mitte põtra 300m pealt lasta?Teatud olukordades täitsa teostatav.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:To Honkomees.160kg kaaluv põder ju äbarik mullikas aga sellegi poolest võiks talle ca 2400 J ja rohkem anda.Nii vähemalt meil soovitatakse.Ja miks ka mitte põtra 300m pealt lasta?Teatud olukordades täitsa teostatav.

Vasikas kah põder :lol: Aga üldiselt mujal maailams on kirjaduses öeldud, et korruta looma kaal 8-ga ja saad piisava energia, no lihtsuse ja kindluse mõttes siis 10-ga. Millegipärast meie jahiraamat pakub kõvasti üle.
Kahtlemata on võimalik ja saab lasta põtra 300 m, suur märk ju, lihtsam pihta saada. :wink: Aga kas ikka on vaja, natuke kannatust. ma saan aru kui lastakse rebast ulmelistelt kaugustelt,aga sellist looma nagu põder, võiks ikka üritada lähemalt.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Rohkem teemasse härrased, rohkem teemasse ;)

BM
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

nonii, härrased! Ljod tronulsja, nagu ütles Ostap Bender.

EJ värske number,lk. 27-28 ? Paluks kommentaare. Ise ammugi mõtteid mõlgutanud millestki sellisest, aga.... Üks mõte ka selline olnud, et vaheldus ju igal pool hea pidi olema, nii naiste, töö, autode, püsside jmt. puhul.

Ärge hoidke küünalt vaka all, andke tulla! Nagunii nüüd jahist igavamaks kipub minema.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

olen rumal, mida see kuri hüüumärk seal teema ees tähendama peaks? Olen ma midagi lubamatut öelnud?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

OT:

See pole mitte kuri hüüumärk, vaid teema algatamisel tehtud valik, mis võimaldab teemale lihtsalt rohkem tähelepanu juhtida. Selle võib ka ära võtta.

BM
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

sergo kirjutas:olen rumal, mida see kuri hüüumärk seal teema ees tähendama peaks? Olen ma midagi lubamatut öelnud?

Sergo, see hüüumärk pole üldse sinu postitusega seotud, see näitab, et antud teema on tehtud nn sticky-ks (kleebitud), et see oleks alati foorumi tipus ja kõigile märgatav.
Muide, "Eesti Jahimehe" kohta on eraldi foorum olemas: http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewforum.php?f=13
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

tänan Teid härrasmehed viidete eest. Tegelikult see minu totter küssa rohkem vist väikse tagamõttega rohkem noorte mõttemaailma jaoks oli, ise oma seltsi noortele iseoma tarkuse järgi vastavalt esitatud küsimustele üritanud nõu anda. Vaadakem, millised hädad riistvara suhtes väga laias ampluaas neid hetkel võivad vaevata ja üritagem neile variatsioonidega parimat nõu anda, nad ju meie mõtteid ja kombeid edasi viima jäävad .
Siin vist palju mõttemaailma veel, kõik ei olegi nii lihtne kui esmapilgul paistab. Idealist, nagu ma olen, aga see vist sünnist saati kaasas. Sorry.
Vasta