Haneuputus teeb põldudel puhta töö

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Haneuputus teeb põldudel puhta töö

Postitus Postitas -Ivar- »

http://virumaateataja.postimees.ee/3671 ... -puhta-too
Lihtne lahendus oleks kevadine hanejaht :)
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Haneuputus teeb põldudel puhta töö

Postitus Postitas Beretta »

Mul Võistes vastupidi. Jätsin sügisel viimase muruniitmise ära ja laiskus õigustas end. Laukhaned ja valgepõsklagled tulid nagu ikka, pistisd kõik nahka ja väetasid maa ära- pole kuhugi astutagi
Grumpy old man
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Haneuputus teeb põldudel puhta töö

Postitus Postitas Ahto Kattai »

-Ivar- kirjutas:Lihtne lahendus oleks kevadine hanejaht :)

Kõssss :!: --mis rumal mõte! Lihtne lahendus on lasta jahimeestel kahjud kinni maksta--hanejahti sügisel ju pidada tahate...... :D .
"Mis maa see on...?" Ma mõtlen ,et kuidas see on võimalik,sigu metsas ei suuda keegi kokku lugeda ! Kui palju on aga hunte ,ilveseid ,karusid ,hülgeid,isegi hanede arvukus on teada.Spetsialistid näe teavad koguni (hea et meil neid tarku inimesi võtta on) ,et haned panevad vilja ainult põllu keskelt nahka,aga sügiseks panevad ju metsaelukad ääred ka nahka! No kus sa seal piiri vead ,kes kui palju maksma peab,õiglane ikka kui maksumaksja raha kallale ei kipuks.Kus need kõivud/pallingud on, tuleb seadust parandada!
Ps.Talumeestel tuleks kalamehed appi kutsuda,üks noorsänd(vist) tahab siin kala püüda ja pärast lahti lasta.Seal pole muud ,kui õnged põllule ,kui mai keskpaik käes ,siis lõikad nöörid läbi ,v võtad konksud välja ja põrutavadki kohe tundrasse munele! :D
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Haneuputus teeb põldudel puhta töö

Postitus Postitas pktaks »

Hollandis mindi jahipidamise asemel hoopis mürgitamise teed :P
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2 ... therlands/

Kindlasti humaansem, kui jaht... :roll:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Haneuputus teeb põldudel puhta töö

Postitus Postitas Ain Aavik »

Eks siit võta õpust ka meie juhtivpollit-äritsejad, kes põllumeeste ''tungival nõudmisel'' järgivad maailma praktikaid ... ja egas muidu sinna ''viie rikkama'' hulka ju eip jõua kohe kuidagistki.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Haneuputus teeb põldudel puhta töö

Postitus Postitas Välek »

Gaasitatakse lennujaama ümbrust.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Haneuputus teeb põldudel puhta töö

Postitus Postitas Beretta »

Haned järjest ülbemad. Täna ATV-ga lasid 15 meetri peale. Seda Võistes mu muruplatsi peal.
Grumpy old man
Vasta