inimesi shokeeriti

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas Beretta »

Võtke nüüd vesti ja 10 euro teemal ilkumisega hoogu maha.
Jahiseadus § 23. Jahipidamine
(3) Jahipidamiseks ei peeta:
3) liiklusõnnetuses või muus õnnetuses viga saanud uluki surmamist sündmuskohal;

Õpitud abitusega puukallistajaid me ei muuda.
Grumpy old man
keegikuskilkunagi
Postitusi: 31
Liitunud: T Okt 11, 2016 2:28 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas keegikuskilkunagi »

Te võite irvega näol ja ilkudes öelda, et...
inimesi shokeeriti
mõrvati....
10€ peab maksma....
punast vesti peab kandma...
kas oli jahirelv...
kas olekspidanud ootama...
kiirabi oleks pidanud kutsuma...


Aga faktiliselt on meil tegemist uue reaalsusega võrreldes 20 aasta tagausega või lapsepõlvega või...

Igaüks peab iga oma jahimehelise teoga arvestama võõraste silme juuresolekul või võõraste kõrvade kuuldel, et keegi võib ennast solvatuna tunda, tõmmata sellest üle mingi meediakära ja jahimeeste jaoks "jura", võib kaasneda ka politsei uurimine jne.

Tänases (sotsiaal)meedias levib iga "väärtuslik" uudis kulutulena ja tihti ka "katkise telefonina," tihti ei ole aega/viitsimist/tahtmist ka inimestel süüvida sisusse, vaid loetakse pealkirja ja...tehakse järeldus. Vahet ei ole, kas oli põhjendatud, seaduslik, vajalik vmt. Arvestada tuleb, et esimese karjuja hääl jääb kõigile meelde, hilisema vastaja hääl kaob juba mulinasse.

Seega, võimalusel peaks vältima võimalust, et on võimalik jahimehele, kui halvale inimesele näpuga näidata. Kellegi sildistamine "puukallistaja" vmt sildiga ei aita meid tegelikult edasi vaid pigem valab õli tulle ning surub "puukallistajad" veel rohkem kaitsesse. Surm on läänelikus ühiskonnas tabu teema, ja see tabu süveneb veelgi järgnevatel aastatel.


Seda siis minu üldisest arvamusest asja kohta. enivei, lisaks ka mõttekoha, mida õppida antud juhtumist...

Ma ei ütle et antud juhul kanalis midagi valesti tehti. võibolla ei oleks ka sealsel juhul saanud midagi palju paremini teha(mina pole selle ütleja, mind polnud kohal, mina ei saanud otsustada, mul ei ole ülevaadet saadaolevatest vahenditest ning detailsetest asjaoludest) aga mul tuli meelde üks politseivideo Inglismaalt, kus hukati hobune, teeääres, kus inimesed sõitsid mööda ja lapsed kõndisid teeääres - politsei juhatas lastega vanemad eemale ja hukkamise ajal kasutati tegevuse varjamiseks ka lina....
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas Ats »

keegikuskilkunagi kirjutas:mul tuli meelde üks politseivideo Inglismaalt, kus hukati hobune, teeääres, kus inimesed sõitsid mööda ja lapsed kõndisid teeääres - politsei juhatas lastega vanemad eemale ja hukkamise ajal kasutati tegevuse varjamiseks ka lina....


Tule taevas appi mis krdi ühiskonda me jõudnud oleme! Enne looma hukkamist hakka mingit lina ümber tõmbama. See on juba hullem kui õpitud abitus!
Pole looma, pole probleemi!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas Välek »

Korraliku tattninana olin alalõpmata kodutalus ninapidi juures igasugustel töödel. Kõige põnevam tundus see, kui vanaema kana läks tapma. Reheall pakk ja kirves ootasid. Vanaema kupatas lapsed minema, kui pää raiumiseks läks, aga rehealuse väraval oli pragu vahel. Jube oli küll, kui nüüd toonaseid mälestusi meenutada :? . Eks lapsele muidugi võivad asjad teisiti mõjuda ja tunduda. 6a tütar leidis kollase rinnaga surnud linnukese ja nuttis lahinaga. Suuremal pojal oli nutt lahti, kui tuvi maha nottisin, kes kuuri all sital käis. Samas pardijahis ei tee poiss teist nägugi. Ma ei tea, mis see õige lahendus oleks..... Samas olen veendunud, et igast jama näinud inimesel on parem ettekujutus, mis võib järgneda, kui nii või naa läheb. Lisaks sellele ei löö paljunäinud inimesed nii kergelt verest välja ja säilib kaine mõistus, kui seda viimast vaja läheb halvas olukorras. Minestanud ja öökivast inimesest pole miskit kasu.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas GC »

Päris hariv oleks üks lühifilm, kuidas lihakombinaati toodud seast pihv saab... ja miks mitte seda ka lastele näidata.
Mina pidin varases nooruses ema isa seatapul abistama ja ma ei arva küll, et minu psüühika seetõttu kuidagi kannatada sai, pigem vastupidi.
koos koeraga
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mis seal ka ei juhtunud ,või kes iganes seda sündmust seal korraldas,selge on see et linn ei ole jahi ala,ja mingit jahilist kohustust jahimeestel ei peaks vist seal olema.Kohal olid ju relvastatud ametnikud ,no miks peaks jahimees (kui ta see oli) pea tulle pistma/loe kangelast mängima,et pärast kogu tsunft s...taga üle valataks? Kui seadused on puudulikud ,siis mis see meie asi peaks olema!
yahimees
Postitusi: 7
Liitunud: K Veebr 22, 2017 7:13 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas yahimees »

No krt kas tõesti peab suures linnas püstoliga rahva ees paugutama? :evil: Mis takistas looma uinutamist ja peale seda minema vedamist?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas andrus »

Väikses linnas võiks muidu?
Auuu Kakuke ja BM....mingi delfi debiilik on siia eksinud.
jahismurf
yahimees
Postitusi: 7
Liitunud: K Veebr 22, 2017 7:13 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas yahimees »

andrus kirjutas:Väikses linnas võiks muidu?
Auuu Kakuke ja BM....mingi delfi debiilik on siia eksinud.


Kasuta oma aju ka natuke mitte ära prääksu tühja, debiiliku tiitlit võid ise kanda. (y)
Kas miski takistaks looma uinutamist ja kõrvaliste inimeste pilkude alt ära transportimist?
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas ylaril »

yahimees kirjutas:Kasuta oma aju ka natuke mitte ära prääksu tühja, debiiliku tiitlit võid ise kanda. (y)
Kas miski takistaks looma uinutamist ja kõrvaliste inimeste pilkude alt ära transportimist?


Kas jahipyss või mis ta oli, on uue kasutaja teinud ? :)
valdi
Postitusi: 56
Liitunud: R Nov 30, 2012 12:17 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas valdi »

Uinutamine? Tuleb kutsuda loomaaiast (või on kuskil vet kliinikus ka olemas) uinutipüssi ja selle kasutamise luba omav tegelane. See võtab aega. Ja kogu see aeg loom piinleb valudes. Hulgi luumurdude käes aega veeta pole sugugi lõbus. Lisaks on kõik see shokk võõras keskkonnas väljapääsmatus olukorras oleva looma jaoks. Yahimees, kas Sulle meeldib loomi piinata? See, et inimese jaoks oleks kõik ilus ja lilleline, ei tähenda, et see looma jaoks hea oleks. See tänapäeva ühiskond läheb täiega käest ära! Lumehelbekeste põlvkond, midagi pole teha. On üks ütlemine: kõige hullem looma jaoks on see, kui talle luuakse inimlikud tingimused!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas sax »

Äkki lihtsalt. Need keda härib. Keeraksid selja või veel parem, ei jookseks kanakarjana kohale ja ei oleks pärast shokeeritud :roll:
yahimees
Postitusi: 7
Liitunud: K Veebr 22, 2017 7:13 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas yahimees »

valdi kirjutas:Uinutamine? Tuleb kutsuda loomaaiast (või on kuskil vet kliinikus ka olemas) uinutipüssi ja selle kasutamise luba omav tegelane. See võtab aega.


Kas ei võiks selline asi iga piirkonna päästjatel/politseinikel (või miks mitte jahimeestel) olemas olla, nagu vähe oleks neid linna sattunud metsloomi nähtud seni? On olnud ja on neid ka edaspidi. Kui ikka tahta, siis saab sellised situatsioonid teistmoodi lahendatud küll.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas Välek »

yahimees kirjutas:Kui ikka tahta, siis saab sellised situatsioonid teistmoodi lahendatud küll.
[/quote]
Seletama oled kõva mees, aga selgita foorumirahvale, miks peaks uinutama.
yahimees
Postitusi: 7
Liitunud: K Veebr 22, 2017 7:13 pm

Re: inimesi shokeeriti

Postitus Postitas yahimees »

Välek kirjutas:Seletama oled kõva mees, aga selgita foorumirahvale, miks peaks uinutama.


Eks ikka sellepärast, mida eelnevalt mainisin: ei ole vaja linnas (või mujal asulates) suvaliste pealtvaatajate (sh. lapsed) ees relvaga paugutada kui oleks võimalik olukord ka teistmoodi lahendada.
Vasta