Rebane kodus.

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Rebane kodus.

Postitus Postitas Välek »

http://lemmikloom.delfi.ee/loomad/reban ... d=83920399
Tsiteerin Kui rebane ilmub sinu ellu...

Kui rebane ilmub sinu ellu, tuleb olla ettevaatlik. See märk võib tähendada, et pead pöörama tähelepanu inimestele või asjaoludele, mis võivad pealtnäha olla ahvatlevad, kuid on tegelikult petlikud ehk asjaolud, mis ei pruugi olla õiged ja sind teenida. Rebane võib luua illusioone ja ahvatlusi ning panna sind neile järgnema, kuid ringiga jõuad tegelikult samasse paika tagasi
.......

Rebase kohalolek mõjub kui tõeline ravim ja tervendaja!

Ma usun, et kõik see vaimne jutt ja harmoonia võib tõsi olla ka seal, kus ma seda ei mõista või sarnaseid tundeid ei oma, KUID.... Kuhu on jäänud artiklist sõnad" marutaud, haigus; parasiit"??? Kui palju linnarebaseid võetakse sellise artikli peale kaissu, soovides ise sarnast muinasjuttu, omamata vähimat teadmist valitsevatest ohtudest. Kui leidub kloorineelajaid, siis ....
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas aivar00 »

Ole nüüd nende haigustega - pole neid siin naa palju ühti, et paanikat peaks tegema. Eluaeg loomadega maal koos elatud ja pole kuulda olnud, et keski oleks selle pärast ära surnud. Paanitsejad ei luba toorest lehmapiima juua..., veganid liha süüa jne. Las elavad kuidas meeldib (y) .
ikka lõbusalt
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas Tormis »

Välekuga nõus, ma olen neid rebase nunnutajaid näinud, inimesed ei adu millega tegemist teevad. Siin peaks VTA ja EJS sõna võtma ja teavitustööd meedias tegema. Rebaste poolt kantud Alveokokk-paeluss, Echinococcus multilocularis põhjustab inimese sisselundites tsüste, toob kaasa kõhnumise, palaviku ja maksapuudulikkuse. Ilma ravita järgneb maksa hävimine ja surm.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas Välek »

aivar00 kirjutas:Las elavad kuidas meeldib (y) .

Mõnes mõttes õige. Ette ja taha poputades tulevad uued lumehelbekesed. Ega see pull enne ei lõppe, kui FB jõuab info 6 meetrisest paelussist ja kilost maksakaanidest,mis saadud Sõber Rebaselt.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas sooviku »

See Reti täitsa tuttav tädi :D .Elas mingi aeg meite kandis.Oli tore juhus kord,kui rebase-,jänesejahti pidasime.Hagijad haukusid ja järsku jaamast kostub:"Mehed,****,me siin otsime rebast taga aga üks mutt jalutab igavene jurakas reps paela otsas mööda teed" :lol: Tegelikult see on tal kasvanduse loom ja suur on ta küll.Eks ta natuke teistmoodi inime ole.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas kakuke »

Metsloomi on ennegi kodus peetud (saarmad, kitsed, sinikaelad, metssead jne), mina siin midagi hullu ei näe.
Kodurebasele on võimalik sama moodi ussirohtu anda ja vaktsineerida nagu muidki koduloomi. Ja EJS´l on palju suuremate asjadega vaja tegeleda, kui mingi tädi kodustatud rebane.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas Tormis »

Kakuke, ära aja kägu, metslooma kodus pidamine on seadusega keelatud. Lemmikloomad olgu ikkagi koduloomad.

Jahiuluki tohib loodusest eemaldada: 1) vigastuse või haiguse ravimiseks või hüljatud noorlooma üleskasvatamiseks – ametiisik või Keskkonnaameti loal; 2) teadus-, õppe- või ärieesmärgil loomakogude asutamiseks või täiendamiseks; 3) kohaliku asurkonna täiendamiseks – taotlus Keskkonnaametile; 4) majanduseesmärgil loomafarmide asutamiseks või täiendamiseks – taotlus Keskkonnaametile.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas sax »

Tormis kirjutas:Kakuke, ära aja kägu, metslooma kodus pidamine on seadusega keelatud. Lemmikloomad olgu ikkagi koduloomad.

Jahiuluki tohib loodusest eemaldada: 1) vigastuse või haiguse ravimiseks või hüljatud noorlooma üleskasvatamiseks – ametiisik või Keskkonnaameti loal; 2) teadus-, õppe- või ärieesmärgil loomakogude asutamiseks või täiendamiseks; 3) kohaliku asurkonna täiendamiseks – taotlus Keskkonnaametile; 4) majanduseesmärgil loomafarmide asutamiseks või täiendamiseks – taotlus Keskkonnaametile.



Keegi just mainis et kasvandusest. Ja isegi kui pole mis siis. Lähed rebid käest ära, hakkad hiirte püüdmist õpetama?
Las ta sügab kui meeldib
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas aivar00 »

Arvan, et siin pole mõtet vaidlust üles tõmmata tohib, ei tohi. Eluaeg on tehtud asju mida ei tohi. Kasvõi LE rikkumine. Tahaks sellist inimest näha, kes paneb käe südamele ja ütleb - tema ei ole kordagi patustanud LE vastu. Kas tädil on reps kasvandusest või mitte - ei tea. Küll vastavad pädevad ametnikud sellega vajadusel tegelevad. Part kah meil jahilind- patseerib mul jõe kaldal elava sõbra õuel ringi nagu koer ning nõuab saia. Pole teda keski kodustanud. On suvel ka lahtisest välisuksest toas sital käinud :lol: . Analoogset juhust tean ka rebasega - oli tuttavatel metsatalus kassi eest. Keski teda küll ei rihmastanud, kuid pai lasi ikka teha kui oli sind omaks võtnud.
Minu arvates palju hullem kui kõiksugu väljamaa elajaid alates püütonite ja lõpetades skorpionidega "lemmikloomadena" peetakse.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole mina neist kunagi aru saanud, kes tahavad olla usklikumad, kui paavst ise. :M
Kõike seda jama võib kodukoeralt ka saada, kui ta kehvasti hoolitsetud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas Tormis »

Kakuke, andeks, võib-olla liiga toorelt väljendasin aga, kui küla koosolekul tuldi kaebama, et minu rebane lasti maha jahimeeste poolt, siis mida arvata? :oops:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas aivar00 »

Ega sa muud saagi vastata, kui kenasti vabandada ning öelda, et ei näinud sellel rebasel silti kaelas omaniku nimega. Ja vabandades ei tohi ise naerma hakata - peamine, et pahandaja saaks aru sinu vabanduse siiruses. Seejärel võid pidada maha pika loengu kõiksugu pahadest elukatest, kes rebase kaasabil meie urbaniseerunud ühiskonda ähvardab. Arvan, et ka too "rebasearmastaja" lõpetab seepeale oma hädaldamise :D .
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas kakuke »

Tormis kirjutas:Kakuke, andeks, võib-olla liiga toorelt väljendasin aga, kui küla koosolekul tuldi kaebama, et minu rebane lasti maha jahimeeste poolt, siis mida arvata? :oops:

Eks siin tuleb võtta ka asja talupoja mõistusega, et eks jahimehed ole enne ja lase ka pärast seda juhust rebaseid. Elu on juba kord selline. Eks me kõik riski mingite asjadega. Aga paelussiga hirmutamine poleks vist ka päris see asi, mida siis teha tuleks ...
Kunagi ma lugesin siit foorumist välja ühe jahimehetarkuse (foorumi Mart ütles selle), mida ma ikka aegajalt omale meelde tuletan, et kui ei oska kuidagi käituda, siis ära käitu kuidagi. Kõlab jube lihtsalt, kas pole (samas vahel maru raske järgida seda õpetust)? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas Tormis »

Tegelikult just see paeluss on inimesele eluohtlik (Peipsiäärne on kukimuki), mulgustab soolestiku ja sisemiste verejooksude tagajärgi peaksid jahimehed teadma?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Rebane kodus.

Postitus Postitas Välek »

Vasta