Üks lugu, mida võiks nt Postimehes avaldada

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

See pole kõik sugugi nii lihtne! Koolidesse võib ju minna ja laste ilmselt suht võõristavate pilkude all juttu teha. Siis aga ilmub järgmisel päeval lehes lugu: ''Jahimeged tapsid julmalt rannal piilupart Donald'i!'' või ''Bämbit ei ole enam!'' jms.
Radikaalsed liikumised meenutavad 70-nendail Balti jaamast sirgjooneliselt RSN Täitevkomiteesse suunduvaid peresid, kes lasid oma imiku kõrvuni täis sittuda, et see hullusti haiseks, siis nõudsid korterit. Kui ametnik hakkas rääkima midagi mis neile ei meeldinud, näpistati veel last taguotsast, et see röögiks kui ratta peal. Niikaua kui ametnikul traat kokku läks ja ta kasvõi 9 ruutmeetrise toa leidis millest siis sai samal meetodil lõpuks kolmetoalise sai välja pressida.
Ka radikaalid eksponeerivad jõledaid fotosid koledatest tegudest ''jahil''. Muidugi on vesi nende veskile netis ülesriputatud ''jahivideod'' kus ameeriklased end erinevatel viisidel relvaga ''lõbustavad'', kasvõi see, kuidas nad preeriakoeri lasuga ''nülivad''. Siia veel juurde elusate loomade nülgimisvideo ja komplekt on suurepärane, lapsed nutavad lahinal, sponsorid annavad raha, riigi käest saab ka nõuda ja rindki on uhkusest kummis.
Kuna meil pole pakkuda ühtegi videot kus me loomale naha selga tagasi kasvatame vms. oleme ikka tunduvalt kehvemas seisus, propagandistlikus kontekstis kohe kindlasti. See, et istutatakse, söödetakse, hoolitsetakse jms. on eelpoolkirjeldatu kõrval tühisus, sest ''kasvatate- hoolitsete ju selleks, et ära tappa, te nurjatud...!''
Vaadake, kui radikaalid ei huilgaks, ei saaks nad ka raha. Samas, miks peaksime me end nii hullusti kaitsma, ega pole ju tegemist salaküttimisega, seadust ju järgitakse ja süsteem peaks üldse olema süütuse presumptsioonipõhine. (viimane küll mõnes osas ei kehti, tean omast käest). Inimene on tänapäeval niivõrd materialistlik ja põhiliseks harrastusspordiks on saanud raha kiirlugemine võõras taskus. Kadedus? Saavad ''ilma rahata'' liha. Neil on relvad, mul ei ole!
Õiglustunne? Lasevad ilusa suure looma sarvede pärast maha! Mingi protsent on selles ju tõde.
Aga okei, ma omas sarkasmis võin minna ikka suht kaugele. Minu isiklik arvamus on osaliselt see, et vaatamata lastele suunatud multikatele, mis on nii õudsed, et ma ei julge neid vaadata ja nõukaajal oleks nende tegijad saadetud psühhokroonikute kodusse, on loodud aastatega täiesti võltshumanism. Pätt paigutatakse sanatoorsetesse tingimustesse, ehk saab siis Reinu käest ''nimelise jalakella''. Politseile võib kuuli ***** lasta ja selle eest saab 39 päeva aresti ja ''natuke tingimisi'' jne. Kõik on NIIIIII humaanne, et võtab ninast vere välja! Kui ei ole, keerame ruttu pea ära ja EI näe, no üldse ei näe ega kuule. Samas on vaja leida PAHA!
Selliseks ''pahaks'' me ju sobime, sest oleme lausohtlikud, laseme huupi kuhu juhtub, (saab ju iga aasta keegi pihta) rikume maaomanike õigusi (vt. lehte) tapame loomi (tegelikult on nad tõesti 100% surnud(. Komlekt sisevaenlasele on nagu koos, või mis? Vägivaldne, hoolimatu, ülbe, sadistlik mõrtsukas jne. Kusjuures- radikaalid jõuavad kisada kolmekesi kõvemini kui meist sada kokku ja ajakirjandusele (vt. mu eelmist sõnavõttu- kommentaari) on komplekt suurepärane, kõik on olemas. Ainus võimalus on ehk alustada samuti võitlust, aga mitte mingil juhul enese ÕIGUSTAMIST! Me pole kellelegi selgitusi võlgu, me toimime seaduste järgi. Igale asjale siin maailmas on opositsioon ja igale inimesele samuti. Lollidele on kõige suurem karistus nende ignoreerimine. Kui keegi tuleks ja hakkas näit. selgeks tegema, et ma söön õhtuks väikesi lapsi, mis siis ikka, ma võin talle ju vastata, et ''...söön küll. mis siis?'' No teeb lolli näo pähe ja läheb minema, kui aga hakkaks vaidlema, et ...''ei söö, ausõna ei sööö....!'' on tema ju oma eesmärgi saavutanud ja tunneb end hästi. Milleks pooletoobistega vaielda?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina sellega nõus pole, et Maalehte pole mõtet panna, kuna seda loevad jahist pos. meelestatud inimesed. Alati peab hea seisma ka selle eest, et rada mida tallatud rohtu ei kasvaks. Igas suunas tuleb oma "tõde" kuulutada ja selles osas ei maksa loota EJS peale. Jahimeeste mainekujunus on täna puhtalt jahimeeste enda teha. Tuleb vahet teha ka sellel, et kes sinu vastas on ja kas see teine pool on mõtlev inimene või lahmiv tüüp. Esimesega neist tasub alati rääkida sellel teemal ja eks sealt õpib isegi midagi, teisega, aga pole mõtet rääkida. Minu meelest näiteks Delfi ja Postimehe kommentaaridele vastata on puhtalt maha visatud aeg.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
BA
Postitusi: 64
Liitunud: E Aug 29, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas BA »

Meie näiteks käisime eelmisel sügisel koos UNN`ga kohalikus koolis lastele ja lastevanematele jahindusest rääkimas. Mina isiklikult arvan, et üritus läks vägagi korda. Vähemalt üks inimene muutis jahinduse koha pealt meelt. Kui enne talle ei meeldinud üldse, et tema metsas loomi tapetakse, siis peale pisikest selgitustööd hakkas asja hoopis teise nurga pealt vaatama. Tundis mitme asja vastu huvi. Talvel käis korra isegi abis siga välja vedamas. Mullegi tundub, et meedias kajastamine oleks väga vajalik. Enamus inimestele ongi jahindusest maalitud selline negatiivne pilt ja seda just eriti läbi meedia. Selles suhtes tuleb ainult Feenile au anda, et selliseid asju ette võtab. Olen teema suhtes vägagi positiivselt meelestatud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

See on sul küll õige jutt Sooviku, et linnas elav roheline Maalehte ei loe, kuid minu vastuargumendid sulle on järgmised:
- ühtegi äärmust eriti veel lisandiga "ultra" ümber ei veena
- ka linnades elab palju maa- ja metsaomanikke, kes loevad Maalehte
- paljud vanemad inimesed, kes elavad küll linnas loevad ka Maalehte kuna on olnud tihedalt maaeluga seotud kasvõi sugulaste kaudu (ja neid ei huvita kellega liis lass parasjagu käib...)
- ka "tõredatele" maaomanikele on vaja selgitada jahimeeste seisukohti
- kuskilt peab ju alustama jahimeeste maine tõstmist
Need olid esimesed argumendid, millised kohe meelde tulid. Kindlasti on neid veel mitmeid.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kooli teemadel seda, et minu trennides käib umbkaudu 80 last, laagrites veel hulk pealegi ning ikka juhtub, et ma ajan enne-pärast trenni jahiasju ning tuleb jahiteemalisi vestlusi laste ja nende vanematega ette. Ses suhtes katsun igati positiivse mulje jätta. Kooli minek... ei jaksa, ausalt, mul on mingid kooliskäigud spordiklubi reklaami teemal vaja ette võtta... ja kohe kuidagi pole jõudnud seda asjagi teha. Trennides on olemas isegi mängud - jänesejaht, pardijaht ja ajujaht (hiljem seostatakse jahiga pigem aktiivset meelelahutuslikku asja, mis ei kujuta endast bämbide tapmist).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Lastest tuleb jah selle mainekujunduskampaaniaga algust teha. Täiskasvanut tema veendumustest võõrutada on ülimalt raske. Lihtsam on suunata veendumuse kujunemist. Selleks tulekski lapsi jahindusse kaasata niipalju kui võimalik. Seda saab teha iga jahimees ise. Kasvõi lapse sünnipäeval, kus palju teisi koos. Näidata neile mingit trofeed või kasvõi püssi ja sinna juurde veeretada juttu jahipidamisest üldiselt, et miks seda tehakse ja kuidas loomi söödetakse jne. Otsest tapmise juttu tuleks vältida stiilis "panin seale paugu, aga läks nihu, lasin lõualuu alt ära, seal nägu verine ja kole" :lol: Kui seda jahinduse juttu veel ilmestada mõne põneva või naljaka seigaga jahilkäigust, siis sedalaadi jutud jäävad lastele väga hästi meelde. Ja kui tulevikus kuulevad või loevad sõna "jahimees", siis tuleb neil silme ette sõbra isa, kes sünnipäeval nii toredasti jahist rääkis ja ei teki koheselt mingeid negatiivseid emotsioone.

Niiet jahimehed, tegudele! Lapsi otsima! :lol:
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Enamus noored, kes jahist huvitatud on siiski tavaliselt sellest huvi hakanud tundma sellepärast, et neil on keegi sugulane või isa vms, kes jahimees. Kahtlen, et keegi loeb lehte ja vaatab, et oh lahe asi ja ma nüüd tahan ka jahimeheks hakata. See, et sa ühel hetkel kuuled sellest on ikka teine asi, kui sa lapsest saati oled käinud metsas kellegiga, kes on sulle selle palaviku sisse süstinud.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

laste looduskasvatuse asjus väike vahepala: viiakse lasteaiarühm Elistvere loomaparki. ühes aedikus üks elukas, taamal teine. jõutakse metskitseni. enamik lapsi hüüatab: oo - Bämbi! minu tattnokk aga kisab: oo, nämm-nämm... :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma olin vahepeal juba arvamusel, et Looduspildis ka vaid jahivaenulikud inimesed, aga sain hiljuti positiivse kogemuse osaliseks.
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtop ... d=2119&p=1
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kakuke,selline lugu, kui sinu kirjutis Looduspildis,võiks minu arvates ka mõnest lehest läbi käia.Jutt pole eriti pikk aga jahiasjad paneb õigesti paika ja isegi lollusi rääkiv inimene seal saab midagi aru ja mõtleb nati.Oli endalgi hea lugeda ja lõpuks muutus kogu arusaam selle Looduspildi kohta paremaks,kuigi vahel oli tahtmine ka ise sulle appi tulla aga hästi said lõpuks hakkama.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

Indiani kommentaari peaks lehes avaldama :twisted:
vot see oli mehejutt!
Austage ka teisi jahimehi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Liiga värvilist juttu ei saa jahivõõrastele inimestele ajada. Nad lihtsalt võtavad sind sama tõsiselt sellisel juhul, kui SLõhtulehte. On jutte mida aetakse jahimeeste seltskonnas ja mida mujal ei räägita. Taktitunne on väga oluline. Samas mine sa tea, järsku oleks kuslik olemas ka publik, kellele see mõjub. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »


häste kirjutet, kahju et ise nii ei suuda teistele asja selgeks teha
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta