Indrek Tarandi artikkel

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Indrek Tarandi artikkel

Postitus Postitas Farmer »

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina jäin rahule selle artikliga. Nagu elust enesest ja meelde tuli metskitse ajujahi teema. Seda viimast tegelikult ju see "Hargla jahimees" tahabki. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Täitsa OK artikkel tõesti. Eriti meeldis mulle pildi allkiri :lol: ja siis see osa artiklist:
"Sest tegelikult ei leidu jahimeest, kes avalikult soosiks näiteks huntide jahtimist sellises safaristiilis, et lendame kopteriga üle ja käristame karja kuulipildujast maha. (Ehkki ma arvan, et mõned meie küttidest on eluteel ka sellistest jahtidest Venemaa avarustel osa saanud.) Kogukondki, kes seda arutelu on pidanud ja edaspidi peab – Eesti Jahimeeste Selts –, on täiesti elujõuline."
"Kuidas leida konsensust kahe mehe vahel, kellest üks valib enne Aafrikasse jahireisile sõitmist üksnes kaasa­võetavat püssi paar nädalat – heites tunnustavaid pilke kõikidele oma relvadele, nii ajaloolise hõnguga kui tehnoloogia viimast sõna esindavatele – ja teine puudub kohustuslikust ajust, sest samal ajal on Kaitseliidu õppused Harglas... mitte et ta nii väga tahaks riigikaitsesse panustada, aga kui harjutustel ei käi, ei saa Kaitseliidust tasuta saapaid. Ja paljajalu pole novembrikuises metsas just lõbus."
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Lõik
"Kuidas leida konsensust kahe mehe vahel, kellest üks valib enne Aafrikasse jahireisile sõitmist üksnes kaasa­võetavat püssi paar nädalat – heites tunnustavaid pilke kõikidele oma relvadele, nii ajaloolise hõnguga kui tehnoloogia viimast sõna esindavatele – ja teine puudub kohustuslikust ajust, sest samal ajal on Kaitseliidu õppused Harglas... mitte et ta nii väga tahaks riigikaitsesse panustada, aga kui harjutustel ei käi, ei saa Kaitseliidust tasuta saapaid. Ja paljajalu pole novembrikuises metsas just lõbus."

on üsna tõhus näide, sest absoluutset tõde ei ole olemas. Viimasel ajal kuulen üha sagedamini mitte-jahiinimeste suust selle lõigu esimese poole interpretatsiooni. Aga see ei ole absoluutne tõde nii nagu näiteks ei ole kõik mehed sead ja naised ussid. Samas ma mõistan neid nende mures, sest minugi jaoks on mõned teemad must-valged. Mida vähem ma neist teemadest tean, seda must-valgemad need minu jaoks on....
Vasta