Jahiõnnetus

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Jahiõnnetus

Postitus Postitas kraavik »

indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas indian »

Elu on sähuke imelik. Juhus, juhus ja veelkord juhus. Kas on Suur Saatus hetkel huumorimeelega ja teeb meiega lõbusat nalja või korraldab meile vastikult sarkastilis- sürrealistliku sündmuse? Keegi ei tea. Tihti juhtub nii, et ühel ja samal hetkel langevad kokku täiesti uskumatud faktorid.
Sihtis- ei märganud mingit kuivanud puju või võttis kuul uue suuna maapinnalt? Kes teab? Ja just selles suunas liikus sõiduk. Kumbki- nii kuul kui sõiduk aga oma teekonnal kohtusid ja mitte ainult, ka sisenes kuul JUST sealt, kus tabas inimest. Aga tegelikult polegi ju veel kindel, kas oli jala lõhkujaks kuul või mingi kuuli poolt lahti löödud autojubin. See aga selgub kindlasti.
Aga pealkirjad lehes: ''tulistas naist'', need ei kõlba kuhugile, sest ma nagu ei tahaks uskuda, et mees passis liikuvaid sõidukeid ja sihilikult nende pihta tulistas. Okei, halvemal juhul oli see segajaht, ´´rebase/hanejaht'', aga mitte inimjaht.
Mille eest meest karistati, mille eest naist karistati, mida selle sündmusega neile öelda taheti- on ebaselge. Aga rahva arvamus on jällegi paika pandud ja mulje koolavast, punetavate silmadega verejanulisest JAHIMEHEST on loodud. Nad ju kõmmutavad huupi ja lausa inimeste pihta.
Elanud ise läbi analoogse sündmuse, sain mina läbi selle teada, kuidas toimivad asjad EV-s, kuidas kurjategijat, kes pole isegi meie riigi kodanik, sööstavad kaitsma Riigikogu liikmed, kuidas tehakse kõik, et pätt süüdi ei jääks. OK, mul läks nii kui oli õige, ma ei lasknud ennast risti taguda ega võtnud omaks seda mida ma EI ole teinud. Ja koerahammustus ei jäta inimese ihusse kuuli. Juhtum vääriks iseenesest novellimahtu sõnavõttu ja isikute, kes EI hooli oma rahva ja kodaniku kaitsest, vaid püüavad teha hoopis vastupidist, avalikustamist. Aga see pole see koht.
Mida tahan öelda? Seda, et juhtum on täiesti ebaselge kuid ajakirjandus on juba kodanike arvamuse ''ära kujundanud'', see jama tuleks EV-s ära lõpetada. Enne uurime, siis räägime/kirjutame.
Aga sitt lugu sellegipoolest- nii ühele kui teisele, ka meile.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas andrus »

(y)
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas jorr »

Arvan ka,et juhum lihtsalt ajakiranduses suurek puhutud mull.Pole ju veel teada sedagi,kuidas asi täpselt juhtus ja juba pasunad hüüavad?Kannatust mehed,küll tuleb kõik välja,kuigi mõni asi alles 50 aasta pärast ,ega ta siis tulemata jää?Ajakirjandus kuulis pauku ja kirjutas loo otsa,nii need uudised tulevad.
noorus on ilus aeg
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas Olavi Kool »

Laskmiskohast teeni oli üle poole km ja selle kohapealt teed näha ei ole, paar põllukest ja kraavidel kasvavad puuderibad jäävad ette. Hanepõldu seal ka ei ole ning asjaosaliste kinnitusel oli siiski tegu rebaselaskmisega kus kuul rikošetist hulkuma läks ja kurja tegi.
naised saunas rääkisid
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas kraavik »

Üleüldse kuidagi laialt tõmmati see juhtum ajakirjanduses ülesse. Oli lihtsalt loll juhus ja kõik. Kõnealuse teema jahimehel oli igatahes süüd kordades vähem kui tollel, kes hiljuti pimedas kaasjahimeest seapähe tulistas. Ükskõik kus ja millal võib kuul sellisel õnnetul kombel hulkuma minna, et tabab kedagi. Ja sellega tuleb arvestada kui paratamatusega. Võid minna kasvõi alutaguse metsa, kus 30 km raadiuses ühtegi elamut ega sõiduteed ei ole ja ei saa ikkagi olla kindel selles, et mõni marjuline või loodushäälte lindistaja sinupoolt lendulastud kuuliga pihta ei või saada. Aga näed, ajakirjandus oskab sellest juhusest tahtliku kuriteo voolida niiet silm kah ei pilgu. Ja selle solgivoo kenasti lisaks jahimeestele ka politsei poole suunata. Ime et Aegi tagasiastumist ei hakatud nõudma.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas sooviku »

:shock: Jätke jama!Mis jutt see nüüd on,et õnnetul kombel võib kuul hulkuma minna ja,et kedagi tabab on paratamatus.Pagan :evil: ,mis sa keerad oma näppu kõveraks,kui sa kindel ei ole kuhu kuul lendab.Sellise jutuga mehega ei julge mina küll koos jahile minna.Isegi naabermetsa ei julge minna.Kui nüüd mõni kirjatsura seda Kraaviku kommi loeb,võib kindel olla,et nn.solgivoog jahimeeste pihta suureneb veelgi.Las need,kes on uurima määratud uurivad,kas oli juhus või mitte.Aga,isegi sellist juhust ei tohi tekkida lasta!
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas::shock: Jätke jama!Mis jutt see nüüd on,et õnnetul kombel võib kuul hulkuma minna ja,et kedagi tabab on paratamatus.Pagan :evil: ,mis sa keerad oma näppu kõveraks,kui sa kindel ei ole kuhu kuul lendab.Sellise jutuga mehega ei julge mina küll koos jahile minna.Isegi naabermetsa ei julge minna.Kui nüüd mõni kirjatsura seda Kraaviku kommi loeb,võib kindel olla,et nn.solgivoog jahimeeste pihta suureneb veelgi.Las need,kes on uurima määratud uurivad,kas oli juhus või mitte.Aga,isegi sellist juhust ei tohi tekkida lasta!

Siin ilmas pidi ainult kaks kindlat asja olema, milles võib alati kindel olla, need on surm ja maksud. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sooviku kirjutas::shock: Jätke jama!Mis jutt see nüüd on,et õnnetul kombel võib kuul hulkuma minna ja,et kedagi tabab on paratamatus.Pagan :evil: ,mis sa keerad oma näppu kõveraks,kui sa kindel ei ole kuhu kuul lendab.Sellise jutuga mehega ei julge mina küll koos jahile minna.Isegi naabermetsa ei julge minna.Kui nüüd mõni kirjatsura seda Kraaviku kommi loeb,võib kindel olla,et nn.solgivoog jahimeeste pihta suureneb veelgi.Las need,kes on uurima määratud uurivad,kas oli juhus või mitte.Aga,isegi sellist juhust ei tohi tekkida lasta!

Kui sa selliast juttu ajad ,siis ei tohiks eestimaal vintraudsest relvast vist üldse pauku teha ,sest paljuke neid juhtumeid on kus saab kindel olla,et kuul sihitavast objektist läbi ei lenda,või rikošetti ei lähe! Kuhu suunas ja kui kaugele ta peale seda lendab saab aimu kui oled leekkuulidega laskmist näinud :M See on ikka uskumatu ja külma judinad tulevad peale ,kui mõtled kuhu need väljatulistatud kuulid võivad välja jõuda! No mis sa kostad ,kui rikošett kuul lendab veel paar kolm kilti ja sattub kellegi aknast sisse ja otse pähe v ............. :?: Juba tavalise täiskaliibrilise kuul võib teab ,kui kaugele lennata,rääkimata siis veel magnum kaliibritest.Kusjuure mida kaugemale püütakse sihtida seda väiksemaks läheb kuuli ja maapina kokkupuute nurk ja seda tõenäolisem on rikošett.Nagu Tartu mees Jaak Volmer koolitusel ütles,võib õnnetuse tõenäosus olla üks miljonile,aga see miljon saab ükskord täis :!: Olen oma silmaga näinud kui teispool metsa lastud leekkuul ,ületas peale rikošetti mitmesaja meetrise metsatuka ja jätkas usinalt lendu lagedate väljade kohal ,kuni silmis kadus /kustus!?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas andrus »

sooviku kirjutas::shock: Jätke jama!Mis jutt see nüüd on,et õnnetul kombel võib kuul hulkuma minna ja,et kedagi tabab on paratamatus.Pagan :evil: ,mis sa keerad oma näppu kõveraks,kui sa kindel ei ole kuhu kuul lendab.Sellise jutuga mehega ei julge mina küll koos jahile minna.Isegi naabermetsa ei julge minna.Kui nüüd mõni kirjatsura seda Kraaviku kommi loeb,võib kindel olla,et nn.solgivoog jahimeeste pihta suureneb veelgi.Las need,kes on uurima määratud uurivad,kas oli juhus või mitte.Aga,isegi sellist juhust ei tohi tekkida lasta!


Ole nüüd mees natuke aega vait ja mõtle oma sõnade üle!!!Sellis juttu võib ajada ainult täielik imbetsill :VS
ps:selle mehega roomaks ennem ühes kraavis kui sinuga............
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas sooviku »

Hea küll,las ma olla imbetsill aga mina ei pea normaalseks sellist juttu,et aegajalt peabki mõne jahimehe lastud kuul kellegil pea otsast või koiva alt ära niitma.Järelikult need,kes sellist juttu räägivad on normaalsed :? Jõudu Teile jahimeeste maine kujundamisel!
Naine võib olla,koer peab olema!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sooviku kirjutas:Hea küll,las ma olla imbetsill aga mina ei pea normaalseks sellist juttu,et aegajalt peabki mõne jahimehe lastud kuul kellegil pea otsast või koiva alt ära niitma.Järelikult need,kes sellist juttu räägivad on normaalsed :?

No kelle postitusest sa sedasi välja lugesid :shock: Jutu tagamõte on ikka see ,et vajalik maksimaalselt ohutust tagada,aga õnnetuse vastu pole vististi keegi kaitstud ja pole mõtet siis kohe hakata sitta loopima! Vahel pole lihtsalt kõiki asju võimalik ette näha,teine asi on kui mõtlematult riskeeritakse.Arvata on ,et antud juhul tunnistasid mehed koheselt oma tegu,vaevalt muidu nii kiiresti oleks osalised tuvastatud.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas Veix »

See juhtum on ikkagi pime juhus ja nimelt ei tulistanud ju keegi auto suunas. Mina ei näe küll süüd sellel jahimehel, kuna ei või teada kunagi, kuna torust väljunud kuul hulkuma läheb. Oli ka meedias kuulda, et tee ja laskja vahel oli veel võsariba, mis peaks ju pmt. 99% kuulidest kinni pidama, aga antud juhus just ongi see 1%, kui see kuul sealt läbi lendas ja tabas soovimatut sihtmärki.
Selliseid asju on võimatu ette näha, et kuhu ja kuna see kuul hulkuma läheb. On olnud korduvalt juhuseid seasöödal, kus rindkere läbistanud vindikuul, maandub teise sea peas ja tulemuseks kaks looma ühest lasust.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas andrus »

Mõni seltsimees tuleks viia lihtsalt pimedas tiiru ja lasta 10 pauku trasserivatega,siis ehk saab aimu sellest mida teeb vindi kuul.

Seega kordame ikka ja jälle üle OHUTUS ENNEKÕIKE.
jahismurf
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Re: Jahiõnnetus

Postitus Postitas indian »

308WIN-i kuul, 11 grammi, lendu läinud 730 m/sek, lastud miskise 35- 40 kraadise nurga all, potsab maha 4,5 km kaugusel, olles veel säilitanud kiiruse 150 m/sek. Kes on tsikliga sõitnud ja 100-ga miskise mardika otsaette saanud, see teab, missugune see laks on. Nüüd rehkendage, kui see ''mardikas'' on kõva konsistentsiga, kaalub 11 grammi ja tuleb otsaette kiirusel 150 m/sek, ehk siis 500 km/h.
Vist poleks üldse naljakas?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Vasta