Arengukavast

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Arengukavast

Postitus Postitas Metslane »

http://www.jahindusinfo.ee/?page=220

Meele teeb mõruks ikkagi see, et jahimees pannakse loomade tekitatud kahjusi hüvitama ja jaht pidi hobi olema. Kujutage ette, kui ühel päeval otsustavad 15 000 Eesti jahimeest püssi nurka visata ja ütlevad: "Pole meie asi!"
Pole jahimeest pole probleemi?!
Aim small, miss small!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas aivar00 »

Lõpeta kalli raha eest lubade müümine ja lastakse sul sead normi piiresse. Ongi kogu krempel. Ja seda, et kõik jahimehed püssid korraga nurka viskaksid- seda ei usu isegi minu kass mitte :lol: .
ikka lõbusalt
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas Kellapoiss »

Tulevad uued mehed.Mul maamaksud moodustavad suurema summa,kui mõne pundi aastane eelarve.See selleks.Toon näite inimeste kadedusest.Kui proovisin oma seltsiga jahimaade kasutamise lepingut sõlmida,oli minu üks soov omada õigust pidada varitsus-hiilimisjahti oma heinamaadel,kus sead ööseti kaevandavad midagi.Ise pakkusin välja,et see õigus ei laiene söödapõldudele.Meil nimelt esmaspäevast-neljapävani EI TOHI jahti pidada sigadele.Vaatamata ,et sigade arvukus ületab lubatud maksimumi.Sigade kahjustused on heinamaadel tõesti suured. Kevadel saab siis seltsile suurenenud niitmisarve esitada.Osadel aastatel langeb täiskuu tihti nädala sisse,nagu sel aastal.Ja siga peab pidu.Ei kujuta ette,mis hinnaga see sealuba siis tuleks? Suvel olid viimased load 750eek.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas tony »

Minule jaht küll töö pole,järelikult hobi :wink:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas gunnar »

Kellapoiss kirjutas:Suvel olid viimased load 750eek.


Karm värk siis teil. Kuskandis kui küsida tohib. Meil kesiku hind suvel 100.- ja kui lased kahjustuskohas (eeldab et maaomanik/põlluvilja omanik on kahjustusest teatand) siis tasuta.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas Metslane »

See, et kõik jahimehed püssi nurka viskaksid oli retooriline idee.
Aim small, miss small!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas jorr »

Teil siis ehk vene ajast jäänud lugu,et nädala sees ei tohi jahtida sigu.Siis oli nii,et jaht toimus aint laupäev ja pühapäev ja riiklikel pühadel ka.Riigipühal sellepärast,et metsloom nagunii pühi ei pea ja siis ikka tunneks kohe oma nahaga,et riigipüha on.
Muide,see loahind, 750kr, on meil praegu põssa luba.Arvan,et hind oleneb sellest,kust selts oma jahimaa maksu võtab?Kui aint lubade müügist,siis muidugi load kallid.Kui aga eesotsas peaga poisid,siis need võluvad maamaksu ka ulukite müügist jms.Mõni aasta tagasi oli meil luba tasuta,aint liha eest(valmis ports) tuli tasuda,sea eest 25 ja põder 50kr.olenemata meeste arvust kes jahil jutusid olema.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas reimakas »

Meil omadele müüakse ainult omadele ja kitse ja talle. Kitse hind 200, tall 150. Sea (põrsas 150, kesik 200, suur 300) ja põder (vasikas 750, põder 1000) jagatakse meestevahel kes jahil osaleisd. Tulev tulu läheb maksuteks ja uluki hooldesse. Sea luba ja põtra ei müüda, ei omadele ega võõrastele.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas Teet »

Eks see ole jah nii et kust selts raha võtab kas loomade(st liha) müügist, lubade kõrgest hinnast või kuskilt mujalt. Meil sokk, kits, ja suur siga 50, põrsas 25, tall 15. Osa põtru läheb oksjionile omade meeste vahel ja ülejäänud lastakse ühisjahil. Ma arvan et kui küsida talle loa eest 150 siis ei võta seda luba paljud või lastakse ühe loaga mitu looma. 750 põssa eest on ikka :M Aga eks iga selts ajab oma asja omamoodi
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas reimakas »

Selgituseks et esimene sokk 150, kits 100 ja tall 75
Aga jah, iga selts otsustab ise, kuidas ja kellele mida ja mis hinnaga müüakse.
See, kes tapab, pole veel jahimees
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas aivar00 »

Jah nii nende hindadega on. Meil:
tall 50
kits 100
sokk 200
põrsas 100
kesik 200
kult 300
põdravasikas 500
põder 800

Kui jagati kitse ning tallelubasi kokkutulekul tasuta "auhindadeks", et mehed laseksid min. limiidi täis jäid enamus laskmata. Ei ole mõtet anda luba sellisele mehel, kes jahtigi ei lähe. Ja väike summa välja anda(inimese ahnus)- sellle eest peaks ka midagi vastu saama (loe looma ära laskma). Selline oli meie jahiseltsis arutluskäik hindade kehtestamisel. Aga need muud seltsi kulud ikka kaetud osaliselt liikmemaksust ja enamjaolt müüdud põtradest.
Muidugi majandada saab erinevalt, kuid asjaolu, et loale vinge hind taha ja nn. liikmemaksu ei võeta- kohe küsimus üleval- miks mina pean kinni maksma sellise jahimehe "lõbu" kes ainult linnujahis tahab käia. Samuti nende kahjustustega. Kui ikka asi läheb käest ära jaga kasvõi tasuta load välja meestele, kes reaalselt viitsivad käia või kutsu külalised. Aga hoida kinni sisekorrast- nädala sees sigadele varitsusjahti ei tee- ei oskagi muud öelda kui- tule taevas appi :lol:
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Arengukavast

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kellapoiss, sul sitt lugu jah kui oma punt selline. Tõmmad kella kuhu vaja, et kahjustused suured saad ka ise vastu kelli. Maksad oma jahipundiga kinni kahjustused, mida sead tekitavad sinu enda põllul, hoolimata sellest, et oleksid nõus(nagu aru sain) ise vahti pidama. :D Kui ikka on asjalood 100% sinu jutu järgi. :M
Oma seltsis mitte väga ammu loodi võimalused varitsusjahiks ja ikka iga päev võib minna.
Pigem on lugu ilmselt selles, et mehed kes tüüri juures kardavad et ei suuda kontrolli asjade kulgu või kardavad oma sigaduste avalikuks tulemiste pärast.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas Kellapoiss »

Sitt lugu jah.Aga on olnud sitemaid aegu.Sitt oli siis,kui mind pundist välja visati.Tulin kohtuga tagasi.Ja nüüd läheb jah.kas.lepingusse punkt,et ilma minu loata minu maadel turismi ja külalisjahti ei peeta(ehk mäletate möödunud aasta hirve lugu).Samuti hakkan rõhuma seadusele,mis võib toimuda minu maal peale päikese loojangut kuni selle tõusuni.Kas on raske helistada?Et ma lähen.Mine.AGA ma pole kunagi keelanud.Aga mul on õigus teada,mis toimub minu maal.Aga osad ei helista põhimõtte pärast.Neile panen siili püksi.Kümme aastat võitlemist ulukikahjustustega(osades kohtades olid noorendikes kahjustatud üle 60%-naerdi näkku) on minu mõttemaailma väänanud omandikesksemaks.Vist. Aga ootame detsembri ära.Siis võib minna põnevaks.Annan teada.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Arengukavast

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma hakkan asjast nüüd hoopis nii aru saama, et vanast juba "suured" sõbrad olete seltsi meestega. Miskipärast ridade vahelt tahan välja lugeda, et suure raha tont on meeste vahelt läbi jooksnud. Sorry kui eksin. Kahjustused ajaks sita keema ilmselt igalühel. Kusagil aga pole ju ka kirjas, et maamuna inimesele oma tahtmist mööda ullamiseks loodud ja metsloom suutäit võtta tohi. :shock:
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Re: Arengukavast

Postitus Postitas Teet »

Kuule kellapoiss kas sa ise oled ka jahimees või mis sind takistab ise kajustuste piirkonnas küttida või tahad lihtsalt teistele sitta keerata ja oled kade?????? Sitt lugu jah hea et ise ei pea sellistega tegelema
Vasta