Hulkuvad koerad kinni

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Eik »

Rohkem midagi sellist meediasse. :)

http://www.sakala.ajaleht.ee/?id=92853
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ja kommentaaride poolel käib selline s**apildumine, et hea meelega saadaks enamus kommenteerijaid kooliharidust täiendama :VS
Artikkel on õige ja üleskutse samuti - seesamunegi seadus peaks sealt liigse liberaalsuse poole pealt küll ära kolima - pisut nende endiste aegade säädustega on vaja seda küll täienda. :P Püsiksid nii mõnedki koerad ketis või selle jaoks ehitatud puuris/territooriumil ja lendaks ka vähem seda ''tuld-tõrva ja sulgi'' ning jahimeeste ''rattale'' tõmbamist samuti selliselt toimimas poleks .
A see on vaid siinpoolne arvamus :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas joosep »

Muide, olen ammu tahtnud sõna sekka öelda. Oleks võinud uue teemagi teha, aga no puistan siia.

Vaatasin LVM (see on siis Läti RMK) lehe pealt läti jahikalendrit. Viimane rida on seal:

Wandering dogs and cats - All year, without the owner’s permission

Sellest peaks nagu aru saama, et hulkuvad koerad ja kassid on sealkandis ilma kaitseta. Kas oskab keegi kommenteerida, mis tingimustel see seal käib ja mis nende loomakaitseseadus selle kohta ütleb? Kas jälle üks näide, et on teisigi võimalusi, kui eestlaste europugejalikkus?
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Eik »

Vot, vot, sellist teavitustööd tulekski rohkem teha ajakirjanduses, Laekvere võib ka veel näiteks tuua, et hulkuma lastud koer on kerge saak metsas elavatele huntidele. Laekveres murti muidugi ka ketis olevaid koeri. Aga usun, et kui meedias kõva häälega see maha hüüda siis saaksid inimesed ehk aru ja ei süüdistaks kadunud koeres alati jahimehi.
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas kaarelj »

Ok, oletame, et Eestis võetakse vastu seadus hulkuvad koerad elimineerida. Aga, ma julgen arvata et igal koeraomanikul, olgu ta jahimees või mitte on juhtunud, et koer pääseb lahti ja paneb ajama (ntx kassi või jooksuajal), mis siis, et hoian koguaeg koera ilusti kinni, aastas korra juhtub ikkagi. Oma sektsiooni maadel ja külavahel pole probleemi, kõik teavad üksteist ja koeri ka enamvähem, helistatakse ja saab koera kätte, aga kui jahis läeb kaduma ja liigub võõrale maale, kuuluta palju tahad kõik ikka ei saa teada et jahikoer ja taga otsitakse,(näiteks) koer on inimestega harjunud ja arvatavasti liigub mõne majapidamise juurde kus vanaisa võtab püssi välja ja ongi kaputt.
Ise ma näen kurja vaeva, et kutsikat aedikus saaks pidada, parandan ja mässan siin, nüüd sai lõpuks kapitaalselt ära tehtud ja ei pääse ta (ma loodan) sealt omapead välja, AGA mine sa tea. Muidugi jahimehed teavad ka seda, et kas koerad juba pikemat aega nende maadel peatuvad ja millega tegelevad, sellest tulenevalt sis ka tegutsetakse, aga kui nüüd seadus lubaks sis saaks iga töllmokk kellel relv koera lõpetada.

Ei tea kas saite aru mis ma mõtlesin aga põhimõte on selles, et sellelaadse seadusega tuleb kaasa meeletult agasid(minua arvates), ja kas see õiglaselt toimima hakkab on samuti väga keeruline ennustada.

arvan siis et mahalasta tuleb ainult metsistunud koerad kel veremaitse suus, aga ülejäänud hulkuvad pudulojused, st nende omanikke tuleb ilgelt soolaselt trahvida, aga jälle, äkki tõesti kogematta juhuse läbi pääseb mul/sul koer lahti, no ja siis saan/saad ka soolase trahvi, mis siis et korralik koeraomanik oled (a ma kordan, et hoian nii kui saan et koerad lahti ei pääseks hulkuma).
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas andrus »

Ma nagu mäletan kah vanemate inimeste jutte,et näe oli koer aga näe jahimehed lasid maha.See lindpriiks kuulutamine ei kõlba kohe kindlasti mitte kuskile asjale tuleb leida ikka mingi muu lahendus.Annaks jumal,et selliseid aegu tagasi ei tule kus lubatakse maha lasta kõik vabalt jalutavad koerad ja kassid.
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ok nõus - jooksuaeg, pääseb lahti, tuiab mööda küla, tuleb tagasi ...
See, kui jahis läheb üle piiri ja kaduma, on nati teise mekiga asi - see lõhnab küll ''äri'' järele, kuid - jahis on ju koertel gps saatjad ja rakmed ja olen näinud koeri ka jahis, oranz koeravest seljas :M
Ehk sellest abi, et koer tuvastada jahihooajal ja ka see, et on jahis rohkem nähtav, et mõni kaaslane pauku ei pane muu looma pähe :VS
Nood vast on jahikoerte tuvastamisel heaks abivahendiks, kuid lugu pole ju selles.

:VS pooletoobiseid ja arulagedaid ning viha täis inimesi on kõikjal ja miskit pole välistatud, eriti, kui on omi õigusi ajava inimesehakatisega, kes on niiiiiiiiiiii suuuuuuuuuur omanik maadele ja ''mõisatele'' :VS
Selliste inimeste puhul pole midagi välistatud ja nendega pole midagi teha - tuleb vaid loota ja palvetada :P :P :P

Lugu on aga just neis pidevalt hulkuvates koertes, kes on niinimetatult ''vabapidamisel'' ehk siis teevad, mis ise tahavad, käivad, kus nina näitab ja nälg ajab.
Paljud ju jahiliste hulgast teavad, kus sellised penid on ja on ka ju peremeeste/naistega rääkida üritanud, kuid tulutult.
Selliste jaoks on seadust vaja.

Mu nooremas eas juhtus sääntne asi. Taat läks hundijahti ja laika jäeti koju ketti. Koer oli hull jahiline ja nägi, et taat meestega metsa põrutas. Rabeles keti otsas nii kaua, kui rihma külgest ketiaas lahti tuli ja kadund ta oligi, metsa taadile järgi...
Taat tuli õhtul koju karvatuust näpus, et mingi koer oli naabersektsiooni maadel maha tõmmatud - memm ütles, mine õue ja vaata, seal samasugused karvad.
Hiljem selgus, et naabersektsiooni omad olidki maha tõmmanud, kuna oli looma ajanud - ega nemad pidanud teadma.
Kobiseda polnud kellelgi midagi - hea, et taat trahvi ei saanud ja asja sirgeks seletatud sai.
Aga koer tuli ikka uus võtta - elu oli selline - vähemalt aus, mitte selline jura, mida liberaalselt ja vastutustundetult praegusel ajal paljud elavad.
Koerad lahti, s..t ja prügi salaja metsa alla ja pole kellegi asi :VS ja jääb veel õigust ülegi :M

Ärge nüüd peksa päris tehke selliste mõtete eest :P
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas rajaleidja »

uugamets kirjutas:Ok nõus - jooksuaeg, pääseb lahti, tuiab mööda küla, tuleb tagasi ...
See, kui jahis läheb üle piiri ja kaduma, on nati teise mekiga asi - see lõhnab küll ''äri'' järele, kuid - jahis on ju koertel gps saatjad ja rakmed ja olen näinud koeri ka jahis, oranz koeravest seljas :M

Mõni mees käib ka Hummeriga jahil. See aga ei tähenda, et iga jahimees käib. Samamoodi ei ole igal koeral saatjat seljas.
Enne, kui koeri lubatakse laskma hakata, tahaks näha, kuidas defineeritakse hulkuv koer. nagu siin juba räägitud, siis koeri pääseb ka kogemata lahti ja läheb jahi ajal naabrite maale. Oma koerad korduvalt naabrite maale sattunud. Kord lühemaks ajaks, kord pikemaks. Ja seda ilma mingisuguse "ärilise" mõtteta. Vastupidi, kulukas ja aeganõudev värk hoopis sealt neid otsida pärast. Pool paaki või paagitäis kütet, helistamised, kuulutamised, pärast leidjale vaevatasu - Mis kuradi ärist sa siin räägid?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas kakuke »

Ma olen mõelnud suure kastlõksu tegemise peale, et seda probleemi (hulkuvad koerad) lahendada. Huvitav kuhu pöörduma pontuga peaks, kui selline sisse jääb? Kes see ametnik olema peaks?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Ma olen mõelnud suure kastlõksu tegemise peale, et seda probleemi (hulkuvad koerad) lahendada. Huvitav kuhu pöörduma pontuga peaks, kui selline sisse jääb? Kes see ametnik olema peaks?


Mina külastaks kohalikku konstaablit...vallas. Vähemalt peaks ta teadma, kes tegeleb, kui tema ei tegele.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas kakuke »

Ma kardan, et see Pontu sureb sinna sisse enne ära, kui ametnikud üksteise juurde veeretamise ära lõpetanud on ja mul sott selge, kes see on. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas reimakas »

Kastlõksu on kasutatud ja koer koos lõksuga kora koju viidud, et peremehele näidata, millega tema armas koerakesekene tegeleb. Märkuseks on meelde tuletatud seadusi ja järgmine kord minnakse konstaabli jutule ja trahvid tulekul. Peale selliseid juhtumeid enamus koeri ilusti lõastatud ja probleeme jääb järjest vähemaks.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Jahikoertega ei olnud probleemi ka vene ajal, kui hulkurid lindpriid olid. Jahikoeral ju kaelas rihm, kus ka omaniku andmed ilusti kirjas. Sellest peaks ju iga mees aru saama, et koer võib vahel hasarti sattuda ja naabrite maale eksida.
Iseasi on kogu aja metsas hulkuvad jahipenid. See lõhnas kopsaka trahvi järele vene ajal ja peaks üheselt paigas olema ka nüüd :twisted:
Praeguse aja tehnilisi võimalusi arvestades pole ju raske teha koertest pildid ja kirjelduse koos omaniku andmetega ja seda infot naabritega jagada. Lihtsustaks tihti koerte ja omaniku taaskohtumist. On meilgi olnud juhuseid, kus koer metsast tulnud ja hiljem omaniku leidmiseks vaeva peab nägema.
Nüüd, kus selle probleemiga on lõpuks tegelema hakatud, ei tohiks me ise küll iga põõsa taga tonti näha ja lahenduse leidmisele vastu töötama hakata :VS See on ju kõikide huvides, et metsas asjad kontrolli alla saada.
Jutt, et jahikoer nüüd võõrale maale sattudes kohe tina võib saada, näitab minu arust probleeme naabrite vahelises suhtluses :roll:
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Kristi »

reimakas kirjutas:Kastlõksu on kasutatud ja koer koos lõksuga kora koju viidud, et peremehele näidata, millega tema armas koerakesekene tegeleb. Märkuseks on meelde tuletatud seadusi ja järgmine kord minnakse konstaabli jutule ja trahvid tulekul. Peale selliseid juhtumeid enamus koeri ilusti lõastatud ja probleeme jääb järjest vähemaks.


Olen käinud ühe kohaliku selli peni pärast konstaabli juures avaldust kirjutamas. No sai mees paarsada krooni trahvi aga surm ka ei võta sealt, kus võtta pole ja penid endiselt lahti.
Ähvardanud küll pole (nagu mõned teevad), et vbla penid enam tagasi ei tule, sest kui ei tulegi või kui tulevad lombakana, siis on kelle poole näpuga näidata ja kelle kraesse kanal2 saata. Kui heaga ei saa ja kurjaga ka ei saa, siis tuleb veel kurjemaks minna :twisted:
Omanik ülbe ka pealekauba, et miks ei tohi koerad vabalt joosta.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas jorr »

Aga miks peab hulkuva koera maha laskma,on ju meil praegu uinutipüssid ja koerapüüdjad?Oli vist Pärnu kandis,et hulgus lasti uinutiga ära ja siis varjupaika.Kui tegemist jahikoeraga või kellegi lemmikuga,siis saab varjupaigast kätte ja maksab püüdmise-hoidmise kinni.Kallis muidugi on lugu aga midagi tuleb teha,et ka metsloomad oleks hulguste eest kaitstud ja inimene oma lemmikut rohkem hoiaks.Jga jahindusega tegelev klubi võiks selleks tööks palgata kohe pets koerapüüdja uinutipüssiga ja kevadepoole talve eriti,kui lumel koorik, teha jahimeestega metsas puhastust.Kuidagi peame ju asja lahendama ja varjupaigast saab ka jahimees oma hulkuma läinud peni kätte ilma,et penil mingid häda sünniks.
noorus on ilus aeg
Vasta