Hulkuvad koerad kinni

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Ain Aavik »

Rajaleidja - palun andeks, polnud piisavalt korrektne sõnastuses ... ''äri''
Selle all pidasin silmas oranzi koeravesti ja oranzi gps saatja rakmeid. Gps-i rakmed on küll paraku on musta värvi, kuid siis sinna peale tuleks näituseks ajada see oranz riie, samasugune nagu vestidki ... Ja kui jahimees selle vesti saab enesele selga pandud ja jahi/päeva lõpuni on ta ju seljas, miks siis jahikoer näiteks vähemalt oranzi kaelarihma või koeravesti (oranzi või muud neoonvärvi ) kanda ei võiks jahi ajal. Ma küll siin vastuolu pole nägemas ja ehk sellist vesti kandev koer jääks ka teinekordki laskmata ''muu looma pähe'' või ... :M
Seda vestivaldkonda koertele pidasin silmas, et sellest võib kujuneda jälle mingine ärivaldkond.
Selliselt on koer kergemini tuvastatav, kui jahikoer - loomulikult on koeral kaelas kaelarihm, kus metallplaadi peal on omaniku nimi ja telefoninumber, et koera omanikku kergimini kätte saada ja koera asukoht teatavaks saaks, kui juhslikult võõraste juurde sattuma peaks.

Nõus sellega, et koera otsimine on kulukas ja aega teinekord väga palju nõuab.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Olgerd »

Kas mitte punane kaelarihm pole jahikoertel kohustuslik metsas?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaata Uugamets ,sina võid ju linnatänaval oma koerale vesti v kleidi selga tõmmata ,mina oma koera küll ei tihka padrikusse selliste kaunistustega lasta :!: Kui jahimees ei tea milline on jahikoer ,olgu ta siis tuttav v võõras koer,siis pole mitte koerale vesti vaja ,vaid jahimehel tuleks omad paberid esimesel võimalusel sinna tagasi viia ,kust temale need anti :P
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas kaarelj »

Punane kaelarihm on kyll kohustuslik, aga kui lai ta olema peaks, seda nigu pole õeldud. :M
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kult - esteks pole ma mette linnamiis vaid põline ''uugametsa'' maakas (ainult selline soodade eluvaadetega - loodan, et et suisa tappa ei saa :M )
ja ma nagu omast arust teen ikka koeral ja jahikoeral vahet kahh - õues neid mul kahh nagu kaks
nii, et minuga nagu probleeme pole, kuid pean silmas neid, kes pritsivad meite suunas seda va tuld ja tõrva ja pole nende arust vahet, kelle koer on metsas - enda hulguste jaoks on aga sääntsetel tatipritsidel kohe õigustused varnast ...
Eile näiteks oli mul ''kotkakaamera'' lahti ununenud ja ühtäkki, mida ma kuulen - koer haugub kaamera ligiduses ja seda vahelduva eduga pool tundi järjest - tundus , et ajas looma, kuid millist - ??? ja kellaeg oli 21:00 - vaevalt küll, et see peni seal ''juhuslikult'' jahil oli ...
Tõestada pole mul seda aga millegagi, sest kahjuks puudub oskus lindistada selliseid asju kellaajaliselt....
Aga see juhtunut olematuks ju küll ei tee ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas andrus »

Sina võibolla teed vahet jahikoeral ja tavalisel tuustil aga on kodanikke kes kohe kindlasti ei suuda seda.Omal selle aastasest jahist kogemus kus mees ei suutnud paarikümne meetripeal rahulikult jalutavat hunti laikast eristada(üks on punakas ja teine hall)Õnneks läks sedapidi,et mees arvas,et on koer ja jättis lasmatta.Lihtsalt on sort selliseid kes ei suvatsegi ilmselt selgusele jõuda mis või kelle koera või kassiga tegemist on ja tõmmatakse kummuli seaduse tähe all.Vast on ikka õigem hakata pihta loomaomanikust kõik võimalike vahenditega.Mahalaskmine võiks jääda ikkagi äärmuslikuks abinõuks.
Viimati muutis andrus, P Mär 15, 2009 6:38 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Mina külastaks kohalikku konstaablit...vallas. Vähemalt peaks ta teadma, kes tegeleb, kui tema ei tegele.
See on seaduse järgi otseselt kohaliku omavalitsuse rida. Paljudel valdadel aga puudu väärteomenetluse õigusega isik ja siis üritatakse asjad politsei töörindele lükata. Et mitte tüli üles kiskuda, siis politsei tegelebki asjaga, sest tal on see õigus olemas.
Kakuke- kui sa püüad mõne sellise "isendi" kinni, siis ürita ta kuidagimoodi valda toimetada (parim variant, kui sa seoksid koera näiteks valla trepi käsipuu külge kinni) ja informeeriksid valla keskkonna- või korrakaitse ametnikku (kus keegi asjaga tegelema peab). Küll nad siis siblima hakkavad.
Kristi -kui 1 kord ei mõika, siis ära alla vannu- ideaalne, kui teeksid oma järgmistele avaldustele ka fotod juurde ning avalduse ka posti teel saadaksid(et asi 100% ära registreeritaks kui on muidu sellega probleeme). Küll asjad lõpuks paika lähevad.
Sul aga jorr hea äriidee- eks tee siis teoks. Selle "püüdmise" osaga saadaks ehk veel kuidagi hakkama, kuid edasine juba üle mõistuse. Kuna koer on elus loom, siis varjupaik kõigepealt vaatab nad läbi, siis tehakse vktsineerimised, siis vaja neile süüa-juua. Edasi personalikulud jne. Kokkuvõttes antud hetkel maksab näiteks Kohila vallale 1-e koera varjupaika viimine ca 4000.-. Seega loota, et sedapidi need asjad paika lähevad eriti praugusel majandusele raskel ajal mina isiklikult kahtlen. Odavam ja minu arvates ka efektiivsem on ikka lohakal loomaomanikul "käsi väänata". Nagu öeldakse pill tuleb pika ilu peale...
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Olgerd »

Mõtlesin, et panen siia mõne ei näite nn söödakoertest, loodan et Kakuke ei pahanda, sest tema kaameraga tehtud pildid.
Manused
Kaamera_28_02_09 089.jpg
Kaamera_13_03_09 013.jpg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas kakuke »

uugamets kirjutas:Eile näiteks oli mul ''kotkakaamera'' lahti ununenud ja ühtäkki, mida ma kuulen - koer haugub kaamera ligiduses ja seda vahelduva eduga pool tundi järjest - tundus , et ajas looma, kuid millist - ??? ja kellaeg oli 21:00 - vaevalt küll, et see peni seal ''juhuslikult'' jahil oli ...
Tõestada pole mul seda aga millegagi, sest kahjuks puudub oskus lindistada selliseid asju kellaajaliselt....
Aga see juhtunut olematuks ju küll ei tee ...

Huvitav, täna linnulist kirjutas ka, et kotkakaamera all koerad, aga aeg teine. Vaatasin ise ka klipi üle ja natuke enne 11:04 tuleb siga siis 11:07 koer ja 11:14 teine koer.
mms://video.eenet.ee/2009/2009-03-12-1.asf
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hulkuvad koerad kinni

Postitus Postitas Ain Aavik »

Need on päeva ajal uitanud penid - ja ei mingit hääle tegemist, vaid üksikud kliuksud olid kuulda.
Ja suured koerad :M
See on nagu tõestusmaterjal probleemile, mis reaalselt eksisteerib ja on paikkonniti suurem või väiksem.
Samuti söödaplatside kaamerate pildid.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta