Hereford ja hunt

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Hereford ja hunt

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas mihkelson »

Agas selline loom om sarvedega võib küll hundi maha tõmmata
Gute Jagd
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas rajaleidja »

Männili jutt ajab ikka iga kord naerma :lol:
Hunt ei murra lambaid, hunt on a`la taimetoiduline. Koerad on kurjajuured ja kõiges süüdi. HUnt ei ole nii loll, et lehmale jalgu jääks...bla bla bla
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mul on ametlikult kinnitamata info(paberil ma ei suuda tõestada), et niinimetatud uurijad uurivad asju tihtipeale telefoni teel. :shock:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas aadu kadakas »

Vist peaks nüüd peaaegu looduskaitsealuse looma julma tapmise eest herefordi omaniku vastutusele võtma:). Aga elu ju kõigil kiire, eks nii võib igasugu müra pealiskaudse infohankimise tõttu tekkida küll.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas kakuke »

Keskkonnateabe keskuse ulukiseire osakonna juhtaja Peep Männil kipub lehmade teos kahtlema. „Ei usu, et hundid on nii rumalad ja lasevad lehmadel endale liiga teha.”

Väga tõenäoline jah, et see auk hundi kõri alla iseeneslikult tekkis. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas sooviku »

Mina oleks küll selles asjas Männiliga nõus.Kuidagi ei taha uskuda,et lehmad hundi ära tapavad.Hunt ju kõvasti kiirem loom.kui veis.Ja proovige sellise nürida asjaga nagu lehmasarv naha sisse auku lükata.Pildil tundub see loom kuidagi imelikult sinna maha pandud olema.Kui veised teda puskinud oleks,peaks ta väga räsitud olema.No ei usu aga mine tea.
Naine võib olla,koer peab olema!
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas mihkelson »

sooviku kirjutas:Mina oleks küll selles asjas Männiliga nõus.Kuidagi ei taha uskuda,et lehmad hundi ära tapavad.Hunt ju kõvasti kiirem loom.kui veis.Ja proovige sellise nürida asjaga nagu lehmasarv naha sisse auku lükata.Pildil tundub see loom kuidagi imelikult sinna maha pandud olema.Kui veised teda puskinud oleks,peaks ta väga räsitud olema.No ei usu aga mine tea.


Selliste loomade sarved ei peagi teravad olema piisab sellest massist millega ta selle sarve sealt läbi lükkab. Ja ega need sarved nüüd nii nürid kah ei ole. :lol:
Aga kui ei usu mine tee proovi, aja mõni võimsam kurjaks ja hakka jooksma kas saavad sust augu läbu või mitte. :M
Gute Jagd
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas sammal.habe »

ma olen justkui millestki sarnasest ühest venekeelsest ajakirjast lugenud. et lehmakari tegi hundile ära vasikat kaitstes.
paraku ei suuda ma allikat meenutada, ju ta miski vana Ohota i ohotnichye hozyaistvo oli.

ent Männili-härra järjekindlad katsed hunte süütute malbekestena näidata kipuvad vahetevahel huumorivaldkonda küll... :roll:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuskil oli siin hiljuti video,kus pühvlikari lõvidele tuule alla tegi ja nende käest vasika päästis!
Eks Männil pea ikka ju oma tööandja kätt limpsima :)
looduslaps
Postitusi: 22
Liitunud: N Okt 30, 2008 2:51 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas looduslaps »

sooviku kirjutas:Ja proovige sellise nürida asjaga nagu lehmasarv naha sisse auku lükata.

Vaidleks vastu veidi - sõltuvalt tõust on neil ka erineva teravusastmega sarveotsad, ning pole need nii nürid midagi. Ise olen korduvalt näinud, kuidas karjas kakeldes löövad üksteisel vere lahti (ja naha sisse 'auke' :lol: ) nagu nalja.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ja ei ole nad nii aeglased ka. Kui tigetaks ajada(elu kallale kippuda) on kiirus muljetavaldav ja ei karda nad enam kedagistki siis.
Vanemad mehed, kes nõuka aeg pullijahti kolhoosis teinud ikka räägivad vahel, et see on jaht mida elus enam kogeda ei tahaks.
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas Tanel. »

Seal artiklis on kirjas, et juulikuus võtsid hundid seitse pulli ära. Tahaks targemate arvamust kuulda, kas hundikari saab üldse sellisest jurakast jagu nagu seal piltidel on? Või võibolla oli tegu pullvasikatega?
jyri

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas jyri »

Tanel
Kunagi ammu oli Tallinnas Viru tänaval kino FOORUM ja seal näitas kord nõukaajal filmi erinevatest jahtidest.Muuseas jäi meelde,et 5 laikat(idasiberlast) võtsid tiigri nii kinni,et ta elusalt kätte saadi.
Tiiger on teatavasti suurem ja tugevam lõvist.
Moraal-kari on ikka üksikloomast tugevam,ehk hundikari murrab vabalt pulli ja pullikari teeb vabalt üksikhundile ära.
Kas keegi oskab öelda,egas kod.Peep Männil aastat 5-8 tagasi valge LR Discoveri1ga sõitnud?Mul jutus tollel ajal "konflikt" ühe "hundikaitsjaga" metsas,ja kodanik oli väääga ülbelt meie jahti segamas,arvates(või kartes),et me hallivatimehel minna ei lase,kui võimalus tekib(olid ajus sees)
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Hereford ja hunt

Postitus Postitas Olgerd »

jyri kirjutas:Tanel
Kunagi ammu oli Tallinnas Viru tänaval kino FOORUM ja seal näitas kord nõukaajal filmi erinevatest jahtidest.Muuseas jäi meelde,et 5 laikat(idasiberlast) võtsid tiigri nii kinni,et ta elusalt kätte saadi.
Tiiger on teatavasti suurem ja tugevam lõvist.
Moraal-kari on ikka üksikloomast tugevam,ehk hundikari murrab vabalt pulli ja pullikari teeb vabalt üksikhundile ära.
Kas keegi oskab öelda,egas kod.Peep Männil aastat 5-8 tagasi valge LR Discoveri1ga sõitnud?Mul jutus tollel ajal "konflikt" ühe "hundikaitsjaga" metsas,ja kodanik oli väääga ülbelt meie jahti segamas,arvates(või kartes),et me hallivatimehel minna ei lase,kui võimalus tekib(olid ajus sees)

Eks nad võtavad küll, aga suuresti oleneb sellest, et kui meeleheitlikult näljased nad on. Ega sellised loomad naljalt vigastustega ei taha riskida.
Vasta