Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=402291

Selline on paljudes paikades kaunil Eestimaal asjade tegelik nägu, kus kitsas huviring teeb, mida ise heaks arvab.
Viimati muutis Ain Aavik, R Nov 12, 2010 10:42 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas baddmann »

uugamets kirjutas:....

Selline on väga paljudes paikades kaunil Eestimaal asjade tegelik nägu, kus kitsas huviring teeb, mida ise heaks arvab.


Kas paniköör Uugamets ikka adub, et "väga paljudes paikades kaunil Eestimaal" on ikka suhteliselt karmilt öeldud ? Või on paanika õhutamise tuhinas vaja "suhteliselt üksikuid" või "väheseid" või "mõningaid" või ehk isegi "mõneti sagedasi", aga karmilt väljajoonistuvaid konfliktikoldeid kõvasti rõhutada, et neid lausa "väga paljudeks" nimetada ? See pidev paanika ja negatiivsuse õhutamine ja desinformatsiooni tekitamine hakkab tasapisi närvidele kui aus olla. Tegelikkuses on väga palju kohti ja piirkondi, kus ei osatagi jahituristi pealt teenida ja kus paraku tihtilugu ka ei osata jahimaaomanikuga suhelda. Et aga valdav enamus jahimehi omavahel turisminduse pärast tülis on, on küll üksikute paanikatekitajate koljuluude vahel tekkinud info, ei enamat.

BM
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Paanikamees parandas pisut sõnaseadet, kas sobib :M Ja seda, mis Kakuke allpool ütleb - ma silmas pidasingi. Ja öelge, et see pole nii.
Viimati muutis Ain Aavik, R Nov 12, 2010 10:48 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas kakuke »

uugamets kirjutas:Selline on väga paljudes paikades kaunil Eestimaal asjade tegelik nägu, kus kitsas huviring teeb, mida ise heaks arvab.

Selles mõttes ma olen isegi nõus uugametsaga, et pahatihti juhibki jahtkonda mingi kitsas huviring, aga sellega nõus pole, et jahiturism lokkab üle eestimaa. Ikka on mingid arvamusliidrid ja kõva kisa tegijad, keda kuulatakse ja kelledele kaasa noogutatakse.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas sammal.habe »

seal vist kaasfoorumlased asja sees, ehk kommenteerivad lähemalt?

huvitav, kuidas neil seal suurte kohustuste täitmisega näpud nii põhjas, et lisasöötmist ilma turismikasumita kuidagi korraldada ei saa? :roll:

Tartumaa jahiseltsid minu teada jahiturismiäriga ei tegele, ometi saavad lisasöötmisega majandatud ja ei kurda.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas baddmann »

Tead, seal ei ole väga vahet, kas öelda "paljudes" või "väga paljudes". Minu mõte see, et need on tegelikkuses vähemuses olevad paigad, aga see-eest on seal kontrastid ja huvide erinevused väga suureks ja väljapaistvaks muutunud. See oskajate poolne juhtimine ja mitteoskajate poolne kaasanoogutamine ja siis vaikselt nurga taga kirumine ja Võsa-Petsi poole pöördumine on muidugi tüüpiline eestlus paraku (vähemalt osaliselt). Kirutakse küll ühelt poolt, ent samas mingis osas ka kadestatakse, et vot kus turistide abiga sai naabritel seda ja toda tehtud.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas kakuke »

sammal.habe kirjutas: ... Tartumaa jahiseltsid minu teada jahiturismiäriga ei tegele, ometi saavad lisasöötmisega majandatud ja ei kurda.

Kõik jah ei tegele, aga ise tean vähemalt ühte, kus see teemaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Herr Baddmann - see on tore, kui turistide abiga saab asju korda aetud ja kui see pole domineeriv rahakoti pikendus, mida kõrvaletõrjutud on sunnitud pealt vaatama, kuidas kitsas huviring teeb omi toimetusi selliselt nagu endiseid sektsioonikaaslasi polekski kunagi olemas olnud...
See on tore, kui asju aetakse kõigi ühisest huvist lähtuvalt - kuid, kui on vastupidi. :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas baddmann »

Mina pole mingi herr, ma olen eestlane.

Antud Pärnumaa näitel on kõige vastikum asja juures see, et asi on ajakirjanduses. Matsirahval pole vist isekeskis võimalik miskit klaarida, ilma et keegi kõrgemalpool (parun, Jumal, tsaar, ajakirjandus) ei peaks asjasse sekkuma. Antud juhul siis keegi "omadest" surkas teema ajakirjanikule, et väljaanded saaksid jälle klikke kommentaariumisse. Ei tea mis sest kasu saab olema siis nüüd...

BM
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

baddmann kirjutas:Mina pole mingi herr, ma olen eestlane.

Antud Pärnumaa näitel on kõige vastikum asja juures see, et asi on ajakirjanduses. Matsirahval pole vist isekeskis võimalik miskit klaarida, ilma et keegi kõrgemalpool (parun, Jumal, tsaar, ajakirjandus) ei peaks asjasse sekkuma. Antud juhul siis keegi "omadest" surkas teema ajakirjanikule, et väljaanded saaksid jälle klikke kommentaariumisse. Ei tea mis sest kasu saab olema siis nüüd...

BM


Hmmmm :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas andrus »

Teate..........minge kõik .....!

Krt.mis moodi te ei suuda oma asju ära majandada ja tehtud saadud ilma turistideta??
Meil on 8000hA ja 32 meest,aastamaks on 1700.- ja elame ära ka ilma igasugu turismi jahita(aastas ehk 2-3 külalist käib ja siis kah on 200.- päeva raha ja muud ei midagi.Karu on teine teema).Load ostetud (ühegi loa eest mehed maksma ei pea,läheb ühis kassast),loomad söödetud ja muudki tehtud.Kitsas on aga miinustes pole kunagi.
Loomulikult kui te üritate kasumit teenima hakata on riid kerge tulema ja seega ohkimiseks pole põhjust.Ise olete süüdi!!!
Viimati muutis andrus, L Nov 13, 2010 9:56 pm, muudetud 2 korda kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas hendrik »

Üsna õige väljend ju... "matsirahvas". Muidu hakkama ei saa, kui keegi asju eest ära ei otsusta.. Kui asjalikud inimesed enam hakkama ei saa, siis aitab "kohus" või "targem annab järele"-printsiip, loomulikult oleneb palju sellest, mis kellegil kaalul... Matsirahvas, ons saksa aadel või põline eestlane, linnamees või maamullas tatsanu, paneb parem asja kõva kella külge ilma süvenemata. Paanikaosakond!!!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas tony »

uugamets kirjutas:http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=402291

Selline on paljudes paikades kaunil Eestimaal asjade tegelik nägu, kus kitsas huviring teeb, mida ise heaks arvab.


Pole mötet kommida kui asjade tegelikku käiku ei tea.Mingit kitsast huviringi pole olemas ja turistidega tegeldakse köigi meeste nöusolekul.Ei tea kuidas mujal aga meie aastane eelarve on ca 120 000.- eeku (see on summa mis metsa läheb) ja kuskilt peab see raha tulema.
Tegelt peaks proovima seda asja vähe lahti seletada.Pärnumaa Jahimeeste Liit jaguneb osakondadeks ja paljudes osakondades on kaks vöi kolm jahtkonda.Meie olems siis üks sellistest kus on kaks jahtkonda ja nende jahtkondade vahel oli paika pandud ajalooliselt väljakujunenud piir ( mina olen seal olnud 25 aastat jahimees ja see piir oli juba enne seda paigas).Kahjuks aga teine pool ühel hetkel ei arvestanud enam seda ja kasutades oma häälte enamust ning tuues ettekäändeks jahiturismi vötsid nad jöuga meilt jahimaa ära.On nüüd see öige vöi vale,jäägu see igamehe otsustada.Samas tegelevad nad ise samuti jahiturismiga ja ka sel aastal otsivad nad omale hoolega turiste.
Ei haaku hetkel teemaga aga kuidas seda kommenteerite: poeg on mul jahimees ja läbi minu ka maaomanik aga sellegi poolest üldkoosolekul teda liikmeks vastu ei vöetud kuna tegemist minu pojaga.Polegi vist hetkel rohkem midagi lisada.Kui kellegil midagi segaseks jäi siis küsige julgesti.Saladusi pole ja vastan meeleldi.Niipalju veel,et see jutt mida leheneegrile rääkisin on kövasti moonutatud ja ei vasta algsele.
Kuna olen hetkel Austrias, siis sellest ka tihe Ö kasutus kuna seda teist tähte siin ei eksisteeri.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:....Ei tea kuidas mujal aga meie aastane eelarve on ca 120 000.- eeku (see on summa mis metsa läheb) ja kuskilt peab see raha tulema...

Suur raha = suur tüli! Sellise söötmise juures (mu jäme arvestus näitab 120 tonni vilja, kaera ikka saab ca krooniga talunikelt kätte) peab siga olema kui muda ja muidugi turiste hea meelitada, iga kell saavad lasta aga samas tekib tüli ka talunikega, kellele sead liiga teevad. Meil ligi 12 000 ha maad ja söötmiskulu ca 24 000.-, seda ka ainult viimastel aastatel, kuna siga väga väheks jäänud, varasematel aegadel kulus umbes kolmandik sellest. Ja jaht sai peetud, põnevust kah, pole nii et mine pukki ja tunni pärast siga olemas. Ikka siga tuleb otsida ja taga ajada jne jne. Meie müüme söödarahaks paar-kolm põtra vorstivabrikule (a' 8000.- ja saame ikka ise jahti pidada, mitte ei müü lube maha) ja korjame näpuotsaga meestelt ka.

Tüli lahendamiseks tõmmake eelarvest üks null maha ja lõpetage üldse turistidega jamamine ja saate samamoodi majandatud nagu ka Andrus kirjutas.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas rajaleidja »

honkomees kirjutas:Suur raha = suur tüli! Sellise söötmise juures (mu jäme arvestus näitab 120 tonni vilja, kaera ikka saab ca krooniga talunikelt kätte) peab siga olema kui muda ja muidugi turiste hea meelitada, iga kell saavad lasta aga samas tekib tüli ka talunikega, kellele sead liiga teevad. Meil ligi 12 000 ha maad ja söötmiskulu ca 24 000.-, seda ka ainult viimastel aastatel, kuna siga väga väheks jäänud, varasematel aegadel kulus umbes kolmandik sellest. Ja jaht sai peetud, põnevust kah, pole nii et mine pukki ja tunni pärast siga olemas. Ikka siga tuleb otsida ja taga ajada jne jne. Meie müüme söödarahaks paar-kolm põtra vorstivabrikule (a' 8000.- ja saame ikka ise jahti pidada, mitte ei müü lube maha) ja korjame näpuotsaga meestelt ka.

Tüli lahendamiseks tõmmake eelarvest üks null maha ja lõpetage üldse turistidega jamamine ja saate samamoodi majandatud nagu ka Andrus kirjutas.

No nisu ei saa üldjuhul ikka kuskilt krooniga kätte. Kaera kohta ei oska öelda. Ja millest kohe järeldate, et maaomanikega on tülid? Kus see kirjas on? Mida ***** see teiste asi on, kui palju sööta keegi metsa viib. Nagu Tony ütles, siis tüli puhtalt isiklikel tasemetel. Huvitav, et inimesed oskavad alati teiste inimeste probleeme lahendada.
See, kas keegi saab oma kulud tasa oma meeste taskust raha korjates või turistidega tegeledes, on igaühe enda asi.
Vasta