Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas honkomees »

rajaleidja kirjutas:... See, kas keegi saab oma kulud tasa oma meeste taskust raha korjates või turistidega tegeledes, on igaühe enda asi.

Kindlasti on see igaühe enda asi, aga kogemus näitab et jahiturism tekitab palju kadedust/tüli nii seltsi sees kui ka kohalike talunike seas - näe saavad väljamaalastele minu maa peal kasvanud looma ette ajades ratsa rikkaks. Kui ikka jahimehed jahist äri ei tee või vähemalt see kusagilt kohalikele välja ei paista, siis on ka suhtumine teine.

P.S. mis krdi pärast peaks seale nisu ja maisi ette andma, Saab ka odavamalt läbi, söödal käib ka kaeraga ja püsib kohal, ei lähe naabrite maale. Lisaks on ju võimalik igasugu jäätmeid hankida jms
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas sammal.habe »

rajaleidja kirjutas:... See, kas keegi saab oma kulud tasa oma meeste taskust raha korjates või turistidega tegeledes, on igaühe enda asi.

siin on põhimõtteline erinevus - turistidega tegelemine on ÄRI. oma taskust ja võimaluste piires söötmine on midagi muud.

see on nüüd üldisem jutt ja pole konkreetse juhtumiga ehk seotudki. ent ma ei saa aru neist, kes MTÜ mittetulundusliku katla servas turistidele rammusamat leemekest keeta üritavad. kui juba äritegevus, siis seda nii ka nimetatagu. makstagu riigile kohased maksud ja maaomanikule tema obrok jne.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tore, kui selles teemas ikka keegi selgelt ja konkreetselt asja sisu kokku võtab. Mõtlen siin Sammal.habeme postitust. Peaks vist tsiteerima A. Eelmaad jahindusnõukogu istungi protokollist: "Õigusriigis ei tohi seada kaalukausile hobi ja ettevõtlust." Tsitaat rõhutab ettevõtluse ülimuslikkust. Lugedes siin kommentaare, siis põhiprobleem eriarvamuste vahel ongi see, et kes võtab jahindust hobina, kes kasumit teeniva ettevõtlusena iseäranis huvitavas juriidilises võtmes - läbi MTÜ-de.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas gunnar »

aadu kadakas kirjutas:Tore, kui selles teemas ikka keegi selgelt ja konkreetselt asja sisu kokku võtab. Mõtlen siin Sammal.habeme postitust. Peaks vist tsiteerima A. Eelmaad jahindusnõukogu istungi protokollist: "Õigusriigis ei tohi seada kaalukausile hobi ja ettevõtlust." Tsitaat rõhutab ettevõtluse ülimuslikkust. Lugedes siin kommentaare, siis põhiprobleem eriarvamuste vahel ongi see, et kes võtab jahindust hobina, kes kasumit teeniva ettevõtlusena iseäranis huvitavas juriidilises võtmes - läbi MTÜ-de.


Puhas demagoogia, rajaleidja kirjutas ju üheselt mõistetevalt,et kulude katmine turistide arvelt, mitte kasumi teenimine... Ja kes siin räägib et tehku MTÜ asemel OÜ, siis paluks pisut lugeda seadust, suht üheselt paigas mis saab kui MTÜ kasumit teenima hakkab...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Milleks ärrituda. Hämamises süüdistada pole mõtet. Demagoogia on see, kui tõde moonutame. Ja ilmselt ka see, kui võtame seaduse ette ja siiralt selgitame, et tegelikult meil praktikas kõik nii ongi. Ehk siis kuulaks mõnda selgitust ka selle kohta, et Eestis ju tegelikult turismijahti kui sellist pole olemaski, sest regulatsioon seaduse tasandil puudub!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas rajaleidja »

Kas see ei ole siis hobiga tegelemine, kui ma kutsun jahile "turistid" ja seisavad samamoodi kütiliinis nagu oma mehed. Ma ei saa öelda, et tegeleksin siis äriga/tööga. Tean selliseid seltse palju, kes aegajalt võõrustavad turiste, saadud raha eest kas katavad oma kulusid ja/või korraldavad ühisüritusi(jõulupeod, kohalikule rahvale jahid, kokkutulekud jne) või ehitavad omale jahimaja. On ju meie foorumijahid ka põhimõtteliselt siseturism. Läheme ja maksame. Vahe ainult summas.
Loomulikult on Eestis seltse, kes tegelevad ka äriga. Ei ole vastupidist väitnudki. Aga kõiki, kes võõrustavad jahimehi väljapoolt Eestit, ei tasu kohe ärikateks ristida.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Loomulikult ei näe ma sõprade jahinduslikus läbikäimises midagi taunitavat (olgu sõber või kusttahes maailma otsast). Olen ühes teises teemas öelnud, et ilmselt peaks meie ühiskonna noorust silmas pidades pigem tegema selge vahe sisse, mis on sõpruskonnajaht, mis äri.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ja siis veel sõpruskondade vaheline äri jne. :lol:
Kui mingi osa seltskonnast hakkab asjaga tulu teenima siis asi ***** läheb varem või hiljem.
Oleme oma seltsis võtnud seisukoha, et jaht ei ole teenimise koht ja üritame seda liini hoida niikaua kui võimalik. Tundub, et on võimalik.
jyri

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas jyri »

Tulu ja kasum on kaks eri asja.Meil näiteks uue jahimaja ja ka jahitiiru ehitamiseks kulunud laenuraha peab tagastama.Otsus sai tehtud,et osa kütitud ulukitest läheb müüki.Teine osa siis endale jagamiseks.Ja ulukiliha müümiselt saadud TULU läheb tehtud KULUDE katteks,mitte kasumi teenimiseks.Võiks muidugi meeste taskust võtta,aga kes seda kaua kannatab?See eest mingit probleemi individuaaljahiga-tahad lasta troffeepulli-ole lahke,ainult liha ei saa.
Samuti on ka külalisjahiga-saadud tulu aitab kulusid katta.Mitte kasumit teenida!
Ehk kogu probleem on suhtes oma jaht vs külalisjaht.Kas ei liialdata külalistega nii,et "omad mehed" metsa ei pääse-see ka mulle vastumeelt.Aga kui mingi seltskond "päästab" iga seltsi liikme 1000 lisaeegu maksmisest-miks ka mitte?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas kakuke »

gunnar kirjutas:... Ja kes siin räägib et tehku MTÜ asemel OÜ, siis paluks pisut lugeda seadust, suht üheselt paigas mis saab kui MTÜ kasumit teenima hakkab...

Kui palju üldse MTÜ´de raamatupidamises turismijaht kajastub, kui see eksisteerib? Kõik läheb kirja nagu vaja? :D
Ja minu meelest võib kasum ka materjaalne olla, mitte ilmtingimata rahaline.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:
gunnar kirjutas:... Ja kes siin räägib et tehku MTÜ asemel OÜ, siis paluks pisut lugeda seadust, suht üheselt paigas mis saab kui MTÜ kasumit teenima hakkab...

Kui palju üldse MTÜ´de raamatupidamises turismijaht kajastub, kui see eksisteerib? Kõik läheb kirja nagu vaja? :D
Ja minu meelest võib kasum ka materjaalne olla, mitte ilmtingimata rahaline.


Kuidas see OÜ siin aitaks ? Oskad lahenduse pakkuda saad maksuameti aasta sõbra tiitli vist :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin: Ehk kogu probleem on suhtes oma jaht vs külalisjaht.Kas ei liialdata külalistega nii,et "omad mehed" metsa ei pääse-see ka mulle vastumeelt.Aga kui mingi seltskond "päästab" iga seltsi liikme 1000 lisaeegu maksmisest-miks ka mitte?


Jyriga 100% nõus.
See aga iga seltsi sisene asi ja kuidas keegi need probleemid lahendab ei ole minu arvates foorumlaste (loe kõrvalseisjate) asi. Alati on vorstil 2 otsa- kas liha sattus mõlemisse otsa ühepalju või mitte- see sõltub juba "tainast" ehk siis meestest endist. Ja anda siin hinnanguid ilma mõlemalt osapoolelt selgitusi saamata mina küll ei julge.
Et selline tüli aga ajakirjandusse tiriti- vot see on küll ülim lollus. Must pesu ikka oma kodus tuleb ära küürida-praegusel uue seaduse vastuvõtmise ajal kallata vett nn. "seadusemuutjate" veskile- sellised vennikesed on minu arvates ikka :L
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas sammal.habe »

ah et seltsisisene asi? jahiturismiäri kui nähtus tekitab maaomanikes jt. paksu verd ja kadedust. nemad juba sellesse ei süüvi, kas või mis kulusid kaeti või kuidas jagati.

kogu selle MTÜ sildi all businessi ajamise tulemus on see, et uue jahiseaduse kaudu kannatavad ka need jahiseltsid, kus turismiäri ei aeta. kas ma eksin, kui arvan, et selliseid on enamus?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas rajaleidja »

sammal.habe kirjutas:ah et seltsisisene asi? jahiturismiäri kui nähtus tekitab maaomanikes jt. paksu verd ja kadedust. nemad juba sellesse ei süüvi, kas või mis kulusid kaeti või kuidas jagati.

kogu selle MTÜ sildi all businessi ajamise tulemus on see, et uue jahiseaduse kaudu kannatavad ka need jahiseltsid, kus turismiäri ei aeta. kas ma eksin, kui arvan, et selliseid on enamus?

Ja kui me pöördume teema juurde tagasi, siis kus on juttu maaomanike ja jahimeeste vaheliselst tülist?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hmm - tüli turistide pärast - jahituristide pärast ...

Postitus Postitas sammal.habe »

siinkohal vt. lühendit jt.
teema on ju palju laiem, kui ühe jahiseltsi meediasse jõudnud juhtum.
Vasta