Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas Metslane »

Aim small, miss small!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas Tormis »

Mina isiklikult pooldan
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas Metslane »

Mul üks hirvejahi teemaline küsimus Saarlastele ja muule Lääne-Eesti regiooni Ärmuse jahiriigis elavatele. Meie seltsis on kohustus kõikidel lastud põtrade, hirvede, sigade alalõualuu välja keeta. Kuidas on see teistes seltsides siinmail?
Aim small, miss small!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas rajaleidja »

Minu meelest korjatakse neid lõualuid iga aasta mingis maakonnas.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Keskkonna amet väljastab iga aasta dokumendi millel küttimislimiidid ja tindimused mida ja kuidas koguma peab. Mine on seltsi juhtkonna manu ja küsi paberit näha kui huvi on. Mu teada on terves riigis sarnased tingimused. Hirvest ei oska rääkida kuna siukest elukat meite maadel ei küttimiseks veel ei ole(üksikui ulkujaid tuvastatud).
Paljude piirkondade info saab otse keskonnaameti lehelt.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas Tormis »

Me korjame neid juba pea kümme aastat, varem olid sea lõualuud ka kohustuslikud aga siis tuldi mõistusele, kui Saaremaal üle 2500 sea lasti. (kujutage ette seda kondi hunnikut)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas andrus »

Sea,kitse ja põdra lõualuud tuleb loaga tagasi anda.Samuti tuleb sarved ette näidata.
jahismurf
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas valgeronk »

Milleks ikkagi need lõualuude kogumised?Kas jahimeeste mitteusaldamine?Või nii,usalda,aga kontrolli.Saan aru küll,et Tõnisson vajab neid konte(lõualuid)mingiks statistikaks,aga igal aastal,sadade kaupa,tule taevas appi.Kas ametnikud keedavad kondiliimi.Mina igatahes saadan nad pikalt....Või peab Tõnisson enda palga väljateenimist öigustama?Ei saagi selleaasta lastud põdra lõualuud esitleda,koer sai keedupotist närimist-järamist,ei teagi kuidas,inimlik lohakus.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas raindrenkhan »

valgeronk kirjutas:Milleks ikkagi need lõualuude kogumised?Kas jahimeeste mitteusaldamine?


Ei usu, et kõik jahimehed oskavad põdra vanust peaaegu täpselt ära hinnata. Tõnisson ikka sellel alal spetsialist ja kogemusi neid ära määrata. Meil jahtkonnas küll ei osata hinnata, eriti veel kui seda otse lastud loomalt vaatata.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Hirvejahi võimalikust taaspikenemisest.

Postitus Postitas Pauli »

Jutt läheb küll hirvejahist kaugele, aga Tartumaal korjatakse ainult põdra lõualuid. Tõnisson ise kah ju Tartus baseerub, aga pole kuulda olnud, et ta muude elukate konte näha sooviks. Nii et need sea jms lõualuud on pigem maakondlike klubide ja/või keskonnaameti osakondade ülipüüdlikkus.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta