Maaleht

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas unt »

Ma siiski söendan arvata, et selline jahimaa, mis käib aastase tsükliga oksjonil käest kätte, et selline jahimaa näeb mõne aasta pärast välja nagu polgu . . . .! Aga - eks elu näitab, kellel õigus?!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas Lauzy »

Selle kohapealt olen sinuga unt ühel meelel, et RMK poolt pole tegu kõige säravama käiguga, kuid avaliku oksjoni võitjaid korrumpeerunud pätikambaks nimemetamine pole ka kõige õigem :M
Siis võiks ju iga inimese kellel läheb paremini kui minul võlla vedada ja kividega surnuks tümitada :VS
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Eks inimlik aspekt asja juures rajanebki tihti erinevatele emotsioonidele. Siiski ei saa ma nõus olla kuidagi sellise "uue mõtlemisega", kus loodus koos kõige sinna kuuluvaga on muudetud nagu mingisuguseks kombinaadiks, mis lausa peab alluma turureeglitele. Ja Unt`i mainit polgu.... jääb ikka samaks, vaheta selle "kombinaadi" fassaadi niipalju kui soovid.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas jaan juhus »

Lauzy kirjutas:Selle kohapealt olen sinuga unt ühel meelel, et RMK poolt pole tegu kõige säravama käiguga, kuid avaliku oksjoni võitjaid korrumpeerunud pätikambaks nimemetamine pole ka kõige õigem :M
Siis võiks ju iga inimese kellel läheb paremini kui minul võlla vedada ja kividega surnuks tümitada :VS
100% nõus.
Sellele ma tahtsingi tähelepanu juhtida,et oksjonid veel toimumatta aga siin ja maalehe kommide hulgas juba asjad "tarkade" poolt paika pandud.Kõigil ju võimalus kas üksinda või sõpradega koos osaleda ja mõni piirkond võita.
Kõige rohkem häirib mind see ,et läks kohe lahti hull poriga loopimine ja mindi nii isiklikuks ,et toodi juba nimed välja.Kui sa kedagi nii avalikult mustad siis pead ka oma sõnade eest vastutama ja nendes jahtides osalenud olema,muidu jääb jutt tasemele "naised saunas rääkisid"
aivar00 kirjutas:tsiteerin:


Need maad olid ennem RMK jahimajandi käes. Kasumit sealt ei tulnud seetõttu, et äri aeti nn. mustalt. Ja nn. jahimajandi juhtkond teebki tihedat koostööd "kohalike jahihaidega". Lugedes sealt nime Jaan Mitt, siis tuleb kohe meelde tema tegevus Mahtra Jahimajandi juhatajana- enne kui pidi piirkonna käest ära andma korraldati seal täielik genotsiit. Kõik mis liikus sellele ka tina anti. Ja nii terve hooaja vältel ning pidevalt. Mentaliteet- peale mind tulgu või veeuputus, kuna mina siin enam jahti pidada EI SAA. Ja seetõttu teen nii, et teised ka ei saa. Kuna maaomanikega mindi tülli(mina olen riiklik jahimajand ja sina maaomanikust jobu ole vait), siis need vennikesi oma maadel söödakohti pidada ei lubanud. Appi toodi siis koerad.


Laus vale!!! Ma ei kujuta ette kust sa aivar need faktid võtad.Käisin tol ajal Jaanil oma koertega abis(neid abis käijaid on siin foorumis veel)Jaht oli alati täpselt ja professionaalselt korraldatud,kord oli majas.Laskmisel eelistati alati põrsast või kesikut emisele.Ja nii kuni jahimajandi viimase päevani.Ei toimunud mingit genotsiiti.Olen ise nüüd nendele maadele loodud jahiseltsi liige ja loomade vähesuse üle küll kurta ei saa.Siis oleks olnud genotsiit kui oleks kõigil külameestel lubanud oma maa peale söödakoha teha ja kõigile lube väljastanud.Ta töö oli lihtsalt selline ja kui oled sellise suure kolhoosi( nagu Mahtra oli) esimees,ei saagi kõigiga demokraatlik olla
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas Ain Aavik »

Vaata Jaan, elan enamuse ajast metsas ja käin ikka ja jälle mainitud piirkondades küllalt suurelt ringi, kuulen ja näen, seega pole pime ega ka kurt. Käivad ka teisedki piirkonna elanikud ja ka pole neist ükski pime ega kurt.

Aga jätka, päris huvitav on lugeda.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas jaan juhus »

uugamets kirjutas:Vaata Jaan, elan enamuse ajast metsas ja käin ikka ja jälle mainitud piirkondades küllalt suurelt ringi, kuulen ja näen, seega pole pime ega ka kurt. Käivad ka teisedki piirkonna elanikud ja ka pole neist ükski pime ega kurt.

Aga jätka, päris huvitav on lugeda.


Neid "piirkonna elanikke" on kahte sorti.
Meenub üks jahipäev seal piirkonnas.Autoga sõites vaatasime sõbraga ,üks mutike jookseb sajaga tee poole.Peatasime auto.Mutike:"Jumal tänatud,et te jahimehed tulite,sead on mul õue üles tuhninud,kartuleid olen kaks korda maha pannud ,rohkem seemet pole"
Kutsus tuppa,pakkus teed ja piirakaid...
Sõitsime pool kilomeetrit edasi,seal oli üks "eestimaa omanik" hang käes vastas."Mis te sõidate siin minu maal ja tapate loomi.Iga kolmas sõna oli "minu maa","minu oma"Pärast uurisin välja,et tee millel sõitsin oli valla tee ja maad oli "eestimaa omanikul" seal 1,2 ha.
Mulle tundub et Sina suhtled rohkem "eestimaa omanikega"

Tundub et me Sinuga oleme suuremad pätid kui need keda Sa kirud.Alles Sa hädaldasid,et kurjamid jahivad igal nädalavahetusel.Meie aga hooajal elame enamuse aja metsas.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mina elan oma töö tõttu metsas ja jaht pole teps mitte see töö, aga Sa ise.
Jahti pean hea vedamise korral nädalas ehk kord ja sedagi mitte iga laupäev ja vilja viin söödaplatsile siis, kui otsa saab. Ja söödaplatsil on ainult kitsed järgi jäänud ning tunduvalt vähemaks on nendegi arv jäänud - varemalt olid ka sead, kuid ühest hetkest nad lihtsalt kadusid nagu võluväel nii söödaplatsilt, kui kogu ümbruskonnast. Ka teistel söötadel on vaikus majas. Varemalt liikus loomi ikka üle tee ja piki teid, kui nood lahti lükati, nüüd pole piirkonnas sõites ja suusatades jälgedestki haisugi. Metsadest oleme leidnud üksikute põrsaste (!!!???) ja mõne üksiku kesiku jäljed. Terve piirkonna peale, mida pisut üle 13 000 hektari ühes piirkonnas ja teises on üle 9 000 hektari. Nendes on ehk veel üks 10 sigudikku elus. Mõned põdrad on ka veel elavate kirjas ja ka mõned hirved on isegi alles. Muidugi ega ju igat ruutmeerit läbi ei käi, võib-olla on loomad lihtsalt peidus kusagil!?
Müstika eks.
Marurahvuslane pole, maruomanik ka mitte ja suhtlen inimestega, kes suhtuvad metsa ja metsloomadesse heatahtlikult. Suhtlen ka nende omanikega, kes on kahju saanud metsloomade läbi, kellel on hundid lambakarjas käinud, kellel on karu mesilas rüüstanud ja kellel on siga kartuli üles võtnud või viljapõllu segi keeranud.

Muide suhtlen ka piirkonnas elavate jahimeestega, kes pole ka just päris eilased, ega täna sündinud. Kõik näevad probleemi ja räägivad sellest, isegi selles samas maalehes on olnud kirjutis ühe siinse elaniku poolt ja ikka samast probleemist.
Aga ju me siis ei tea midagi ega näe asju õieti. Ju siis ümberkaudsed inimesed mõtlevad ka lugusid välja, et kiusata igati eetilisi ja ausaid jahipiirkonna kasutajaid, kes teevad kõik selleks, et hundid oleksid söönud ja lambad ka terved ja et meie loodusrikkust säiliks ka meie lastele ja lastelastelegi jätkuvalt.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas andrus »

Te Jaan ja Lauzi tõmmake vähe hoogu maha.............
Enne kui sõna võtta teemadel millest te ei oma isegi mingisugustki aimdust.
Naised saunas rääkisid,et........See teema on võtnud juba piisavalt suured mõõtmed ja jõudnud oma korruptsioonidega nii kaugele kui me isegi unes ette ei kujuta.
Seal kus suitsu,seal ka tuld............ootame ja näeme.
Ma tean,et kui Uugamets & CO teeks oma suu lahti ja räägiks,siis me oleks kõik vait ja raputaks pead ning keelduks uskumast,et Eesti Vabariigis sellised asjad on võimalikud.
Aga kuna asi "piisavalt toores ning arengujärgus" siis tuleb lihtsalt oodata mida "põnevat" elu toob.

Ise enesest Uugamets võiks natukene kergitada saladusekatet ja jutustada lugu kuidas "läks" meestel eelmisel oksjonil ja maade jagamisel.
jahismurf
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas Lauzy »

Andrus kust võtad sa seda,et ma ei tea millest ma räägin :M Pole ma veel kunagi sõna võtnud teemadel millest ma midagi ei teaks :!: Ning ei hakka ka kunagi võtma , selles võid kindel olla :wink:
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas andrus »

Täna on see " Võid kindel olla" vägagi tähendusrikas. :wink:
jahismurf
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas jaan juhus »

Lauzy kirjutas:Andrus kust võtad sa seda,et ma ei tea millest ma räägin :M Pole ma veel kunagi sõna võtnud teemadel millest ma midagi ei teaks :!: Ning ei hakka ka kunagi võtma , selles võid kindel olla :wink:

Võtsid mul sõnad suust.Kirjutan ja räägin ka alati sellest mida täpselt tean ja mida olen oma silmaga näinud.Käisin seal Mahtras tol ajal palju jahis ja nägin mis seal toimus.Minu eesmärk oli noortele koertele trenni teha.Selleks oli see ideaalne paik, jahti korraldati tihti ,sigu ja põtru oli palju.
See millega antud seltskond praegu tegeleb ma ei tea.Aga see polegi tähtis ,sest vastu vaidlesin ma Mahtra genotsiidile mida ei toimunud ja ega ma ka kurttummkottpime pole ja paraölümpial ei võistle.
Ja lõppude lõpuks mõistab inimesi Eesti Vabariigis süüdi kohus ja kuni kohtu otsuseni on kõik jutud tasemel "naised ja naabrimees saunas rääkisid" Mida ei ole keelatud rääkida aga kui asi läheb konkreetseks ja mainitakse nimesid,siis peab ka oma sõnade eest vastutama.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas tony »

Kui ma nüüd õieti mäletan, siis Mahtra maad jagati kolmeks. Huvitav oleks teada, millisest osast jutt käib? Olles ise viimasel kahel aastal seal (ühel kolmest) koerajahis käinud, siis võin julgelt väita, et tegu vägagi ulukirohke ja jätkusuutliku piirkonnaga mida aga kahjuks paljude jahipiirkondade kohta Eestis öelda ei saa. Olen külastanud ka selliseid "pommiauke" mis esmajärjes tuleks praegustelt rentnikelt ära võtta ja mõistlikemale jahimeestele jagada.
Tegeldes ise jahiturismiga, tean täpselt suured seal kulud-tulud on ja ka siin kehtib raudne reegel: näe vaeva ja kuluta, siis tuleb ka tasu. Üheks aastaks pole mõtet mingi jahipiirkonda rendile anda. Sellega toodetakse lihtsalt järjekordne "pommiauk". Minimaalne aeg võiks olla 3-5 aastat.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas jaan juhus »

Mina arvan ka,et riik lõikab nende üheaastaste rendilepingutega näppu.Väga suur oht on tony nimetatud "pommiaukude" tekkimiseks.Ühe aastaga saab ulukite arvu ainult allapoole reguleerida,ülespoolle reguleerimine vähe pikaajalisem protsess.Ja kas on üldse aastase lepingu saanud isikul huvi kulutusi teha.
Pole lugenud aga Mahtra riigijahipiirkond jagati veel rohkem kui kolmeks,neid jupisaajaid oli enam.Loomade arvukuse poolest(eriti sigade)on see piirkond koguaeg üle eesti kekmise olnud.Piirkond kus mina jahin(ja Sina tony ka vahest) ei saa siiani ulukite vähesuse üle kurta(alati võiks rohkem olla)vaatamatta kahele rängale talvele mille Miti Jaan saatis pärast seda kui ei jõudnud kõiki loomi maha lasta :D
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas Sarvik »

tony kirjutas: Üheks aastaks pole mõtet mingi jahipiirkonda rendile anda. Sellega toodetakse lihtsalt järjekordne "pommiauk". Minimaalne aeg võiks olla 3-5 aastat.


vaid üheks aastaks piirkonna rendile andmine on nõmeduse tipp/teadlik pahatahtlikkus/mõttetu rahaahnus....ja selge näide kuhu eeml jahiseaduse eelnõu meid viiks siis juba igal pool.

muideks meil oli õnn ja rõõm saada juurde 4tuh ha rmk jahimaid....kuna rmk jäägrid teadsid et see maa läheb neilt ära siis viimasel nende kasutuse hooajal lasti sealt topelt kogus loomi võrreldes sellega millise kvoodi meie sealt jahikorralduskavaga juurde saime....jummal temaga egas me nuta/kaeba/ilgu seetõttu....aga see on hea näide misiganes metsaomaniku suhtumisest kui jahinduse huvi pole jätkuv või puudub üleüldse.
kärbes kirbule!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Maaleht

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

muideks meil oli õnn ja rõõm saada juurde 4tuh ha rmk jahimaid....kuna rmk jäägrid teadsid et see maa läheb neilt ära siis viimasel nende kasutuse hooajal lasti sealt topelt kogus loomi võrreldes sellega millise kvoodi meie sealt jahikorralduskavaga juurde saime....jummal temaga egas me nuta/kaeba/ilgu seetõttu....aga see on hea näide misiganes metsaomaniku suhtumisest kui jahinduse huvi pole jätkuv või puudub üleüldse.

Täpselt õige jutt. Ja kui juhuse jaan tahab mind kohtusse kaevata- aga palun :lol: Kes ma olen on teada- anna minna, mitte ära ähvarda :lol: :lol: :lol: .
Agentuur NSR on küll tore, kuid enne tuututamist kui kenasti ja korrektselt asjad käisid tuleks roosad prillid eest ära võtta ja rääkida nende inimestega kes selles kompotis ise osalised olid. See, et sa käisid kuskil oma koertega jahis on ju tore. Järelikult peale sileda fassaadi lihtsalt midagi ei näinud (loe- ei tahtnud näha).
ikka lõbusalt
Vasta