See küll ei puuduta jahti ...

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

See küll ei puuduta jahti ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kuid mõne ametniku kupli all pole juba ammu enam kõik kruvid paigas.
Ja selline ministeerium ametnik tegi meil siin mõni aeg tagasi ''uue jahiseaduse'' lobitööd ...

Igatahes Peeter Ernits on tubli, et sellise järjekordse nõmeduse tipu avalikuse ette tiris.

Lugu rägib nimelt Andres Talijärve tegudest ja kommentaarid on ka vastavad...

http://www.maaleht.ee/news/uudised/eest ... d=44871645

NB! Terve artikkel lisana
Manused
Ametnikud kaotasid üheainsa hoobiga 4641 veekogu.doc
(72 KiB) Allalaaditud 346 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: See küll ei puuduta jahti ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Looduskasutus ühel või teisel moel puudutab loomulikult ka jahindust. Ning Talijärve ja Co. trikid lähevad üha jaburamaks nii ühes kui teises looduskasutuse valdkonnas.
Enamus jõgedest on nõuka-ajal miskit õgvendamist või tehislikumaks muutmist näinud. Ei tea, kas peaks ka kohe nad majandusaspekti ees olematuks muutma? Jabur...
Tegelikult on asi mitmes mõttes palju hullem, kui välja paistab. Oleme muutunud Kesk-Euroopa kunagisele tasemele loodusressursside hävitamisel (erinevus, et põhjendus meil pole urbaniseerumine, vaid üleminekuühiskonna aplus) ja samas üritame loodushoius käituda sealt imporditud äärmuslike mõttemallide kohaselt. Pean silmas selliseid asjade mitte õigete nimedega nimetamist nagu jahipidamine on muutunud ulukite arvukuse reguleerimiseks või metsaraie on muutumas mingiks CO ringlusest kõrvaldamiseks ja mida vaid veel. Suurkiskjate kaitse pole mitte niivõrd soov kujutada ette, et looduses toimub mingi iseregulatsioon, vaid Euroopa on lihtsalt neist liikidest täiesti tühi või väga hõre. Looduskeskkonnast on ärimudelina saanud suht sarnane monstrum, mida inimene on harjunud nägema vabriku või tehasena. Ja tegelikult pole väga vahet, kas tegu looduskasutuse või looduskaitse mätta otsast vaatamisega.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: See küll ei puuduta jahti ...

Postitus Postitas jorr »

Kuid kuna uus jahiseadus tulekul,siis oleks nagu jahilise seisukohalt huvitav teada,et kuidas neil kadunud veekogudel jahti saab teha?Et kui pole veekogu,siis las kobras möllab ja part-hani elab rahus seal.Kalale ka sinna pole mõtet minna,sest veekogu ju pole?Aga kuidas kohalikud........ ?
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: See küll ei puuduta jahti ...

Postitus Postitas aivar00 »

Talijärv lihtsalt kauaks oma toolile istuma jäänud. Eks näis kas uue ministri luud sellele prügile peale hakkab :M kuigi ei tahaks uskuda. Nemad ju ametnikud ja ei vastuta mitte millegi eest. Kui hakata mõtlema- kes on endale ehitanud maja veekogu nn. keelutsooni- seda saavad lubada endale ainult väga nahhaalse käitumise ja kõigi seaduste peale sülitavate "isenditega".
Ju siis on ka ametnikele nende taskust saiapuru pudenenud.
ikka lõbusalt
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: See küll ei puuduta jahti ...

Postitus Postitas mürka »

Talijärv paneks jõed ka tagurpidi voolama.
küll siga pori leiab
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: See küll ei puuduta jahti ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

teema jätkuks nõiajaht, ehk siis lekitaja otsimine ...

http://www.maaleht.ee/news/uudised/eest ... d=45302647
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: See küll ei puuduta jahti ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: See küll ei puuduta jahti ...

Postitus Postitas Siili »

Eesti peaks küll olema imede maa,kus ujutakse "põllu"peal ja mõnelgi õnnestub sinna ära uppuda.Nendest imedest peaks teavitama ka Euroopa Komisjoni ja teisi sealseid instantse.Las teised ka saavad teada milliste sigadustega meie ministeeriumid tegelevad.
Vasta