Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Asi paistab olema selline, et see lausa lõhnab avaliku väljapressimise järele.

http://www.maaleht.ee/news/mets/metsuud ... d=48469959

Ehk siis kirjutis Ants Varblase, EEML juhi sulest.
Viimati muutis Ain Aavik, K Sept 05, 2012 2:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas -Ivar- »

„Meie eesmärk on jahimeeste ja maaomanike kokkulepetele ja koostööle rajatud jahindus,“

Huvitav miks siis praegu ei saa koostööd teha. Artiklis pole ühtegi sõna selle kohta mida uue seadusega tegelikult tahetakse. RAHA
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kaunikesti haige on taas kuulata, kuidas ikka jahimees esindab nagu üht leeri ja maaomanik teist. Olen ise muuhulgas jahimehest maaomanik ja pole vajanud enda eestseisjat ja nagu kunagi Sammal.habe soovis: palun ärge mind oma esindusalaseks tehke!
Huvitav, kellele ikka väljaspool Eestit on midagi nii ära lubatud (veel hullem kokkulepe tehtud), et nüüd lausa vesi vaja rauast välja pressida?
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas rixa »

Ega seda ju reaalselt ära teha nad ei julge, sest siis paistab välja, kui väike see seltskond on, kes kõvasti kisab.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aivar00 »

Pasarahe alles kogub tuure. Eks see vägisi tegemine ole ikka valus. Ma paneks kasvõi seepi vahele :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas unt »

aivar00 kirjutas:Pasarahe alles kogub tuure. Eks see vägisi tegemine ole ikka valus. Ma paneks kasvõi seepi vahele :lol: :lol: :lol:

Ära Sa selle pärast muretse. Küll seda seepi pannakse. Pigem peaks muretsema sellepärast, et äkki läheb suure libedaga hoopis valesse kohta :P
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Unt harva kildu virutab, aga kui virutab, siis ikka võtab jalust nõrgaks (y)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aivar00 »

Minu arvates on selle seaduse eelnõuga juba mindud valesse kohta - miks tal muidu siuke vänge hais manu on :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

aadu kadakas kirjutas:Kaunikesti haige on taas kuulata, kuidas ikka jahimees esindab nagu üht leeri ja maaomanik teist. Olen ise muuhulgas jahimehest maaomanik ja pole vajanud enda eestseisjat ja nagu kunagi Sammal.habe soovis: palun ärge mind oma esindusalaseks tehke!
Huvitav, kellele ikka väljaspool Eestit on midagi nii ära lubatud (veel hullem kokkulepe tehtud), et nüüd lausa vesi vaja rauast välja pressida?


RMK korraldatud oksjon näitas ilmekalt ära suuna, mida kavatsetakse ja kellele jäme ots pihku antakse.
Mis puudutab seda, et keegi kedagi ''esindab'' ... siis kuulates neid samuseid ''esindajaid'' ja pr-tegelasi ministeeriumist - puhas pressing ja demagoogia teemal ''minu arvamus ja vale arvamus ehk teisi sõnu ainuõige arvamus versus ülejäänu muda''

On tulnud ette sedagi, et vaidlus, mis algas koerte näitusel Valgehobuse mäel põllumeeste nn ''esindajaga'', lõppes kahe ja poole tunnise demagoogiliste seisukohtade ning jäiga nägemuse ärakuulamisega telefonitsi, kus ''esindaja'' oma omandipositsioonilt ei taganenud.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Joosep Käba »

Teemades, kus lahatakse uute "jahipidamise kommete" kehtestamise püüdlusi, pole väga sõna võtnud. Mida see ühe mehe rohkem või vähem kaagutamine ikka aitab. Lugend aga artikklisi olen ja ka foorumi teemasi.

Palju on nuttu ja hala kuidas maaomanik ei saa jahti pidada ja korraldada. Mittekusagilt ei leia juttu mida korraldaks Varblane, Eelmaa & Co teisiti. Halatakse ainult et korraldada ei saa.
Mis on praeguses korralduses sellist mis maaomanikku ei rahulda?

Kui on ikka kõvad mehepojad ja streiki plaanivad siis võiks juba 1.07.2011 põllust siajahi ka ära keelata. Olekski lihtsam, endal vähem ringi sõitmist ja siad ka toidetud. Kõik rahul, "kindlasti" ka viljakasvatajad. :D
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ats »

... samas kes on keelanud siiani maaomanikel jahimeesteks hakata ja jahti pidada?
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Beretta »

Vaata Ats, kui varblased jahimeheks hakkavad siis on nigu omaaaegne ühiskondlike liiklusinspektorite vägi tagasi, kes sauas nägid oma allasururtud ego elik longus peenise pikendust. Mõistlik maaomanik on ka täna jahimees, juhul kui tal selleks tahtmist ja kutsumust on.
Grumpy old man
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Tormis »

Ants Varblane, ütle palun miks Vormsil kehtib sügisesel põdrajahil põhimõte, et plats puhtaks?
Vastus on lihtne, sest järgmiseks hooajaks on mandrilt ujunud või üle jää tulnud jälle paras ports põtru. Selle sama põhimõtte pärast ei ole mõtekas toimivat süsteemi rikkuda.
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas PS »

...samas, kes on keelanud jahimehel hakata maaomanikuks või maakasutajaks läbi rendilepingu...

Sel aastal tõusis minul metsamaa maamaks 4,4 korda. Kas jahiseltsid või EJS on selliseid tõiku tähele pannud ja vastavaid survestamisi volikogudele teinud ? Ei, sest see hinnatõus ei kajastu kuidagi jahiseltsi majandamise juures, küll aga metsaomaniku rahakotis. Peale maksuteate saamist ei taha kuulda ega teada mingist maa tasuta kasutada andmisest. Kui suurt tulu ei tõuse, siis ka maamaksu korvamine jahiks sobilikult metsalalalt oleks paljudele piisav.
Vasta