Hundid Saaremaal

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas sworbe »

Äkki vähem mõttetut hala ja rohkem tegusid...???


Kahjuks ei toimeta sealsetes jahipiirkondades. :oops:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas Välek »

Puugi-le. Pole seal midagi lihtsat. Ega hunt hauduja kana pole, et öösel sama koha peal kükitab. Aega ja õnne on vaja.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Samas ,kui nad Sõrvest tahavad ümber kolida ,siis peavad Salmel lausa külavahelt läbi minema.Aga eks padrikut ole neil seal Sõrveski küll ja rohkemgi,kadakate vahel hea toimetada.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas smtasku »

Meie jahialast jääb ka see pesitsuspiirkond rohkem tipu poole.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas aivar00 »

Huvitav millest Saaremaal enamjaolt hundid toituvad? Ajakirjanduse väidete kohaselt tundub saakloomaks nr. 1 olema lammas. Samas metssea rohkus Saaremaal peaks huntidele väga heaks söödabaasiks olema. Seda enam, et hundusid on terve kari - karjaga peaks ka põrsaste püüdmine kergem olema.
Kõrvaltvaatajana tundub, et probleemiga tegelemiseks ei ole Saaremaa meeste vahel üksmeelt ning koostööd või on Saaremaa naa suur, et jõud ei hakka peale :M
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas smtasku »

Mina oma söödakoha järgi ütleksin, et sigu on Sõrves viimase kahe aastaga palju vähemaks jäänud. Kindlasti on selles suur osa karmide talvede süü, palju on ka lihtsalt ära kütitud. Sellega seoses võibolla ongi hundid hakanud "kapist välja" tulema ja uut söödabaasi otsima.
Talve lõpul ka sõrve seltside vahel üks ühine hundijaht korraldati, kuid jäi kahjuks tulemuseta. Praegu on aga ainus lootus varitsus-hiilimisjaht. Organiseerimise peaks aga ette võtma kohalik jahiselts.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Koffer
Postitusi: 110
Liitunud: P Sept 27, 2009 1:33 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas Koffer »

aivar00 kirjutas: Samas metssea rohkus Saaremaal peaks huntidele väga heaks söödabaasiks olema.


Jah, smtasku räägib õiget juttu. Sigu on Saaremaal ikka hulgaliselt vähemaks jäänud. Talvel ringi liikudes oli põhiliselt ikka hirve, põdra ja kitse jälgi ning seajälgi olid mõned üksikud. Nüüd see talv ilmusid meie söödakoha juurde ka kahe hundi jäljed ja sead nagu naksti kadunud. Pole sellest ajast ükski seakari meie sööta külastanud. Ainukesena käib aegajalt üks vana kult. Ju teda siis need hundid nii väga ei häiri.
Vahvaid jutte jahilt http://karlajahimehed.blogspot.com/
Kauneid looduskaadreid https://www.facebook.com/KristjanTearPhotography
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas puugi »

Kas hundid Saaremaal koeri ka murravad?Hirved sobiksid ka hundile,aga kui nad on ainult kahekesi ,siis nad ju sigadele erilist kahju ei suuda teha.Haudujakana ta muidugi ei ole ,aga Saaremaa on ju nii väikene ja inimasustus tihe.Ja ei liigu ta essugi 70-km ööga ringi.Ilma lumetagi jäävad rajad näha kus hundid liiguvad.
Lambakasvatajana paneksin poolsaare elektriliste karjustega kinni.Praegu on lihtne osta igasuguseid mesindusse mõeldud karusid peletavaid süsteeme ja kõlbavad ka hundile kindlasti.Salme lähedalt saaks hästi vähese kuluga hundile tüli tekitada.
junior
Postitusi: 3
Liitunud: T Sept 22, 2009 7:19 am

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas junior »

Lambakasvatajana paneksin poolsaare elektriliste karjustega kinni.Praegu on lihtne osta igasuguseid mesindusse mõeldud karusid peletavaid süsteeme ja kõlbavad ka hundile kindlasti.Salme lähedalt saaks hästi vähese kuluga hundile tüli tekitada.[/quote]
Oma maa peale võid sellise karjuse ehitada, kus iganes sa ka ei ela. Aga selliseid unistusi ei maksa siin küll välja hõigata kui sa piirkonnaga tuttav ei ole.
jyri

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas jyri »

junior kirjutas:Lambakasvatajana paneksin poolsaare elektriliste karjustega kinni.Praegu on lihtne osta igasuguseid mesindusse mõeldud karusid peletavaid süsteeme ja kõlbavad ka hundile kindlasti.Salme lähedalt saaks hästi vähese kuluga hundile tüli tekitada.Oma maa peale võid sellise karjuse ehitada, kus iganes sa ka ei ela. Aga selliseid unistusi ei maksa siin küll välja hõigata kui sa piirkonnaga tuttav ei ole.


Eks teise poolt tehtav ongi see kõikse lihtsam tegemine maapeal, millega igaüks saab tegijast palju paremini hakkama ja mida kohe ka teistele õpetada viõb. Paraku hundu on elukas, kellel mõistust on lausa kadestamisväärselt palju. Kui tema peletamine/tabamine oleks sama lihtne, kui arvutimängus, poleks ka lehtedes millestki kirjutada.
Jätkus ju nendel kannatust äraoodata, kuniks " valvur" koju sööma läheb. Ja pukist sa teda ei taba, sest erinevalt metsseast oskab ka "ülesse" vaadata.Jääb loota vaid "ehku" peale või sülitada ,nagu VF-s, "loomakaitsjate" kisa peale ja rakendada helikopterid soojusviisoritega.
Respekt hundudele (y) minu poolt vähemasti,kuigi ka minu püssi ette on neid sattunud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas puugi »

Junior ära nüüd pahanda.Kui inimesed omavahel läbi ei saa on see kõik vesi hundi veskile.Olen Saaremaal väga palju kordi viibinud ja sõbradki seal olemas.Kui üksteisega ei arvesta on midagi saavutada ka raske.Mina ei saa lihtsalt aru nendest kes pidevalt räuskavad ,et nende maa ja midagi ei luba hädalistel teha.
Sry ma unustasin,et karjused piiravad ka sigade liikumist.Omal kogemus olemas kui naaber ehitas paar aastat tagasi hobustele tara ümber minu söödaplatsi ja alles sügisel sain aru miks sead vähe käivad.Väiksemad tulid alt läbi ja suured said särtsu.Muidugi üks pool oli vaba ja peale söömist said platsitaga ikka särtsu. (b)
junior
Postitusi: 3
Liitunud: T Sept 22, 2009 7:19 am

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas junior »

Ega ma pahanda. Ega need hundid Salmel ei passi, sõrve on suur ja lai. Vähemalt on meie grupil järgmine nädal plaanis rohkem mehi ööseks patrullima panna. Kuigi jah lambad jäävad meie piiridest välja.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas puugi »

Salmet mainisin ainult sellepärast,et see on kitsaim koht.Kuu on praegu hea ja hunt liigub palju.Aga olukord on keeruline,sest ta ei murra iga päev.Kivi-kotti igatahes!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas smtasku »

Nüüd see siis algas...
Esimesed patrullidki juba tehtud. Täna õine vaatlus ei andnud tulemust, ilm ka asja ei soosinud, öö läbi sadas vihma. Täpsemalt saab jooksvat infot Saarte JS kodulehelt.

Hundid, koerad ja murdmise kohad

Abipakkujate registreerimine ja piirkonnad
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hundid Saaremaal

Postitus Postitas Tormis »

Kuna hundijahis ainult ajajana olnud, siis suurt kobiseda ei söenda. Hunte on nähtud viimasel ajal autojuhtide poolt ja Kuressaare-Kihelkonna maanteel. Mõlemal korral oli tegemist kahe hundiga, kus üks oli teisest tunduvalt suurem. Mõlemal korral väitsid nägijad, et oli karva vahetuse aeg ja huntide kasukas tokerjas. Ma ei usu, et ainult kaks hunti tegutsevad. Need, kes Sõrve sääre ja Saaremaa "küüru" vahet pendeldavad, ilmselt ei ole paar ja ei pesitse. Üritan seletada mandri hundi korüfeede tõlgendusi, kui pada ajan lükake ümber ja vastu vaidlema ei hakka. Kui hunt on spetsialiseerunud saakloomale, olgu siis metssiga , metskits, lammas või koer, siis jahisaagi valiku esimeses osas on ikkagi see kellega hunt kõige lihtsamalt hakkama saab ja lammas on ainuke saakloom kes ei hakka vastu. Metssead on ennnast juba suurtesse karjadesse võtnud. Ma ei usu, et susi peab tingimata sigadega jagelema, kui on võimalus valida lammast. Samas on Saaremaal piisavalt koera omanikke, kes oma peni ööseks "jalutama" lasevad. Sakslastel on kõnekäänd; üks koer on koer, kaks koera on hundid. Ma oleks väga rahul, kui Saaremaa hundid hulkuvad koerad ette võtaks. Koeraliha pidi susile mokka mööda olema. Hunt on meile kõigile väga väärt vastane ja kellel suhted Dianaga korras, neile kivi kotti!
Vasta