Pisut infot maalehe veergudelt

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Pisut infot maalehe veergudelt

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.maaleht.ee/news/uudised/arva ... d=63828728

Mõned päris head kommentaarid on muu soga vahel ka olemas.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Pisut infot maalehe veergudelt

Postitus Postitas draiwer »

(Arutamist väärib veel ettepanek jätta metsloomade tekitatud kahjude hindamine loodavate maakondlike jahindusnõukogude kätte. Nõukogusse kuuluks nii maaomanike, jahimeeste kui ka riigi esindajad.)

Seda hindamist saab teha ainult erapooletu ekspert,näiteks riik mitte maaomanik ja jahimees.Sellest saab tekkida ainult suur vaidlemine kuna ikkagi üritatakse maksma panna ainult jahimees aastamaksu kaudu ja kui see raiutakse seadusesse siis ei jäta seda ükski maaomanik kasutamatta.

(Metsloomade tekitatud kahju katmiseks ja jahindustegevuse rahastamiseks oleks mõistlik kehtestada aastamaks igale jahimehele, suurusjärguks 10–20 eurot)

Millist ja kelle jahindustegevuse rahastamist siin mõeldakse :M .Jahimehed rahastavad ise oma tegevust.Kas hakkame maaomanike väikeuluki jahti rahastama. :lol:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Pisut infot maalehe veergudelt

Postitus Postitas Ain Aavik »

Asjalood on nüüd niimoodi, et enne, kui meile kõigile müts pähe tahetakse panna selle jahiseaduse eelnõuga - on vaja korraldada uus koosistumine kas Paides või kuskil mujal selles veel alles jäänud riigi kohas.
Asi on selles samuses 2/3 pindalapõhisuses ja meie RMK osaluseses eraisikuna, ning turismijahiga äritsemises!!!

Lugu kisub inetuks, kui see punkt sinna sisse jääb.

Tuuliku jutt on ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Pisut infot maalehe veergudelt

Postitus Postitas Pauli »

Kas on reaalne lootus kah nendest punktidest jagu saada? Või on küsimus lihtsalt põhimõttes, et viimast korda kõva häält teha, et pärast ei saaks öelda, et me ei tohi ilma ühegi pauguta alla andsime?
P.S. Sa pagan kus mul õnnestus alles ühte lausesse neid va ettisid laduda :D
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Pisut infot maalehe veergudelt

Postitus Postitas sammal.habe »

9ndal märtsil on lausa võimalik E. Niittee käest järgi pärida, mida ja miks...
http://www.luua.edu.ee/?pid=273


uugamets kirjutas:Asjalood on nüüd niimoodi, et enne, kui meile kõigile müts pähe tahetakse panna selle jahiseaduse eelnõuga - on vaja korraldada uus koosistumine kas Paides või kuskil mujal selles veel alles jäänud riigi kohas.
Asi on selles samuses 2/3 pindalapõhisuses ja meie RMK osaluseses eraisikuna, ning turismijahiga äritsemises!!!

Lugu kisub inetuks, kui see punkt sinna sisse jääb.

Tuuliku jutt on ...
Vasta