Hundid pealinna ligiduses ..

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Hundid pealinna ligiduses ..

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid pealinna ligiduses ..

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Aru ma ei saa, miks artiklis ja videos niiviisi rõhutatakse, et hundud lõbutsesid "ainult" 50 km kaugusel Tallinnast :M Tüüpiline eesti külamaastik, lambad öösel ilma kaitseta metsa lähedal karjamaal, sügisene kutsikate õpetamine käimas.
Või on jutu mõte selles, et hundud ei tohiks pealinnale nii lähedal üldse elada?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid pealinna ligiduses ..

Postitus Postitas puugi »

50-kilomeetrit on väga suur maa kui aus olla!Karu käis kevadel ju Tallinnas jalutamas ja peale lärmi ei juhtunud midagi.Mul endal oli hunt jalutanud 200 meetrit majast ja nii on pidevalt.Ja see,et valveta lambaid murtakse on ju täiesti tavaline. :shock:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hundid pealinna ligiduses ..

Postitus Postitas Ain Aavik »

Pigem on asi hoopis huntide arvukuses ja tema toidubaasis, mille tegelik ots on kinni metsade ''majandamises'' ja sellest lähtuvas looduse tasakaalus üldisena.

Huntide vastu jahimehena pole mul midagi, sest hundijaht on jahimehe jaoks üks kõvemaid katsumusi ja ilma vastavate eelteadmisteta seda teostada pole niisama lihtne. Kogu loo point on pigem selles, et tervikpilt on hoopis laiem, kui seda enamik hoomab, see viimane puudutab eriti neid ''ilmeksimatuid spetsialiste'' erinevatest ametitest ja riigiasutustest ... kes kindlalt teavad, mis on ''parim'' nii toimimiselt kui ka seaduste poole pealt ilma, et laiema üldsusega midagigi arutanud oleks.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Hundid pealinna ligiduses ..

Postitus Postitas nokasmaius »

Mõtleks - isegi Tallinna ümbruses!
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hundid pealinna ligiduses ..

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mõnedel andmetel Eesti ongi laias laastus Tallinna ümbrus.
Teisalt on temaatikas probleem, et hundi eristaatus on viinud olukorrani, kus tegeletakse ainult tagajärgedega. Teisisõnu üritatakse hoida hundi (ja suurkiskjad üldse) arvukust sealmaal, kus on maksimum või talumise viimane piir.
OT! Hoopis huvitavam on kogum erinevate inimeste tähelepanekutest, et metssigadel pole kohati enam mitmel aastal põrsaid säilinud, kitse juurdekasv metsas kohati olematu jne. See aga omaette teema.
Vasta