Koprad Läänemaal

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Koprad Läänemaal

Postitus Postitas klem »

puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas puugi »

: :VS Pange jah keelud peale ja varsti kõik metsad ujuvad!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas hundikütt »

Keelud keeldudeks aga seal tundub probleem olema selles,et puuduvad noored aktiivsed mehed,kel huvi koprajahi vastu.See,et kaldad võsas ja puud lehes pole mingi vabandus.Probleem ei saanud ju üle öö tekkida,asi lihtsalt käest ära lastud.´Kui ei saa ise hakkama,pakkuge siis teiste sektsiooni meestele,kel huvi rohkem. :VS
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas puugi »

Meie pühapäeval hakkame laikaga kopraid välja ajama,kel huvi,siis privas andke teada. :lol:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt minu mõte - ei ole koprahuvilisi olnud. Kevadel oleks nõus oma terjeriga appi minema. On ka naaberpiirkondades mõned "probleemsed" koprakohad ja olen meestele abi pakkunud. Jutuks aga asi ainult jäänud. Samas on minu seltsi maadel 1 selline uudismaa koht kus vett ei saagi alla. Kuivenduskraavi põhjas on turba sees ca 0,5-1 m sügavune ning ca 0,5 m laiune "minikraav". Sinna jääb vesi sisse ja vennikestel on kõrgetes kallastes pesad. Suurel kraavil olevaid 2 tammi aga jõuame "kontrolli all" hoida. Suveks panevad vennikesed ka jõkke pakku kui neid pidevalt kiusata.
ikka lõbusalt
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

hundikütt kirjutas:Keelud keeldudeks aga seal tundub probleem olema selles,et puuduvad noored aktiivsed mehed,kel huvi koprajahi vastu.See,et kaldad võsas ja puud lehes pole mingi vabandus.Probleem ei saanud ju üle öö tekkida,asi lihtsalt käest ära lastud.´Kui ei saa ise hakkama,pakkuge siis teiste sektsiooni meestele,kel huvi rohkem. :VS


Mina ei tõttaks kohalikke mehi koheselt hukka mõistma. Otsisin maa-ameti kaardild selle ala üles ja paistab, et olukord on päris nutune. Enamus Rägina peakraavist piirneb metsaga, pildilt näha, et kogu kraavitrass võsasse kasvanud. Ühesõnaga kobraste paradiis. Kuigi ei tea täpselt kohalikke olusid, ei pruugi probleem olla ainult ühe jahtkonna maadel.
Kui peakraav pikalt tamme täis, pole võimalik vett alla saada ja koerameestel pole seal teha midagi. Samuti on sellistes oludes püssiga keeruline toimetada.
Lisan paar pilti oma objektilt, tehtud samalt kraavilt ca 50 meetrise vahega. Esimesel on näha olukord enne tööde alustamist. Minuarust päris head võimalused sellises kohas püssiga toimetamiseks :lol:
1 033.jpg
P1010010.jpg

Teades, kui leigelt valdav enamus rusikad püsti oma õigusi taga ajavaid maaomanikke suhtub neile pandud kraavide hooldamise kohustuse täitmisse, ei paista lähitulevikus ka tõhusat lahendust sellistele probleemidele. Kahjuks :?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas hundikütt »

Kui meil kõik taolised kraavid oleks,siis tõenäoliselt ka varsti kobrast poleks.See,et olud rasked,pole põhjus vaid vabandus.Ka rasketes oludes on ju hea tahtmise korral võimalik jahti pidada.Olen täiesti kindel,kui sinna kopraentusiastide kamp peale lasta,oleks asi varsti korras.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas puugi »

Need asjad jäävad ainult tahtmise taha.Naabritega saab ka kokku leppida.Foorumlane Aivar00 on nõus üle 300 km maha sõitma,et pühapäeval Jõgevamaale koprajahti tulla!Koprad on võimalik täitsa miinimumini püüda olenemata tingimustest.Püssid,koerad ja rauad. :lol:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

puugi kirjutas:...Püssid,koerad ja rauad... :lol:


Mehed, ärge nüüd ennast ja oma koeri nii üles ka kiitke :lol:
Sellistes tingimustes ei tee ka koerad midagi, kui seda vett pole lihtsalt võimalik allapoole lasta, kuna eesvool umbes ja vett vastu ei võta:
1 013.jpg
1 018.jpg

Kunagi (b) juures võiks ma päris pikalt rääkida, palju ma olen pidanud oma objektil vaeva nägema ja maaomanikke veenma, et võsastunud kraavijupist saaks selline, mis ka reaalselt toimib ja vett ära viib:
WP_000106.jpg

Tuletan veelkorra meelde, et maade tagastamisel said nüüdsed omanikud koos maadega kaasa kohustuse hooldada oma maadel asuvaid maaparandussüsteeme ja rajatisi :!:
Palju on Teie jahimaadel maaomanikke, kes seda kohustust ka reaalselt järgib ja täidab :?:
Palju lihtsam on ju oma tegemata töö tagajärjed jahimeeste kraesse veeretada ja nende suunas rusikat viibutada :evil:
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas frukt »

puugi kirjutas:Need asjad jäävad ainult tahtmise taha.Naabritega saab ka kokku leppida.Foorumlane Aivar00 on nõus üle 300 km maha sõitma,et pühapäeval Jõgevamaale koprajahti tulla!Koprad on võimalik täitsa miinimumini püüda olenemata tingimustest.Püssid,koerad ja rauad. :lol:


krt ise küll ei jõudnud Laiuse maale jahile, aga kuidas siis läks kiidetud koprajaht :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprad Läänemaal

Postitus Postitas puugi »

Veest saime lahti,aga ala on suur ja toppisime kraavid raudu täis.Isegi ühtegi pesa ei avastanud ja paaris kohas koer haugatas,aga see oli ka kõik.Koprad on seal laiutanud üle 15 aasta ja ega püüdmine peagi kerge olema.Aga jään endale kindlaks ja ütlen ikkagi,et asi on tahtmises.Laupäev tegi ka paljud mehed "haigeks"ja Aivariga leppisime kokku,et hoiame ühendust.Pühapäeval oli viis meest olemas,aga eks ma annan teada kuidas asi areneb. (y)
Vasta