Sakala

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Sakala

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Ole kui leebe tuul...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sakala

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vot siis milline lugu! Et teeme koos jahimeestega lumeloendust :!: :M See ilmselt tähendab ,et jahimehed loevad ja keegi kabinetis loeb "täpselt" kokku ,nagu see siiani on käinuud.Veel hämmastab ,et "kitseuputuse" aegu oli vaja kiskjate kõrget arvukust hoida jahimeeste suutmatuse tasakaalustamiseeks.Nüüd kus kits hakkab ( loe ,on) looduspildis mõnelpool haruldluseks muutunud,soovitakse ikka sama kiskjate arvukust säilitada :M Millise toidupaasi arvelt küll :?: Ehk oleks looduse tasakaalustamise mõttes aeg kiskjate max taluvus arvukust sootsate aegadega võrreldes näiteks poolevõrra vähendada? Või oodatakse kui ka siin teeb loodus ise oma korrektiivid,pigm surgu nälga,kui küttida lubatakse!? Sest RIIK ju nõuab teatud arvukust ja palka saadakse ju ka teadagi kellelt :!:
jyri

Re: Sakala

Postitus Postitas jyri »

«Lisaks sellele tuleb arvestada teiste huvirühmadega, nagu looduskaitsjad, -turistid ja -fotograafid, kelle arvates võiks kiskjaid praegusest rohkem olla.»

(y) Siit need kõrvad kasvavadki. (Jahi)Turistid ja fotograafid nõuavad oma äri ajamiseks rohkem kiskjaid, aga kahjustused maksku kohalikud jahimehed kinni !
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sakala

Postitus Postitas baddmann »

jyri kirjutas:...

(y) Siit need kõrvad kasvavadki. (Jahi)Turistid ja fotograafid nõuavad oma äri ajamiseks rohkem kiskjaid, aga kahjustused maksku kohalikud jahimehed kinni !


Suurkiskjate kahjustusi jahimehed nüüd küll kinni ei maksa, seda teeb riik.

BM
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Sakala

Postitus Postitas Üllar Tamm »

jyri kirjutas:(y) ... (Jahi)Turistid ja fotograafid nõuavad oma äri ajamiseks rohkem kiskjaid...


Meie metsades peaks olema hulgaliselt jahimeeste rajakaameraid, aga mina olen siin keskkonnas sel suvel ainus, kes oma hundude pilte ka teistega jaganud on :M
Mehed, ärge olge nii kadedad, näidake oma hundude pilte ka teistele :lol:
Kui looma liigub, peaks ju nad kuskil ka pildile jääma :roll: Või on minu hundud ainsad, kes ka valgel ajal rahulikult ringi jalutavad :M
Vasta