rajakaamera kinnitamine

Siia postitage paremaid pilte mis on rajakaamerate peale jäänud.
Vasta
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

rajakaamera kinnitamine

Postitus Postitas kirp »

Kuidas kaamerat heade piltide tegemiseks üles panna. Kui kõrgele, mida tavaliselt "sihite", kui kaugelt tegelikus elus reageerib ja kuidas kinnitate, et pahatahtlik nelja või kahejalgne pihta ei paneks või ära ei lõhuks? Kas enamik mudeleid detekteerib soojust või liikumist (hein, oksad, tuulelohed jms. liikuv segab?)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: rajakaamera kinnitamine

Postitus Postitas kakuke »

Sättimisest.
Töötavad ikka soojusanduriga, st okste jms liikumine neid tööle ei pane. Sihtinud olen seda kohta, mida pildile saada tahan. Kõrgus sõltub objektist, et keda pildile saada tahad. Ise olen vaadanud, et kenamad pildid saab võimalikult madalalt. Ülevalt pähe pilt pole kena vaadata. Sigadel sättinud kõrguseks ca 1,5m. Kõige kindlam viis järgi vaadata, et kuidas asi toimib on panna kaamera ülesse pildistama ja siis hakkad ise seal liikuma. Fotoaparaat kohe kaasas kust saad vaadata tehtud pilte ja siis näed, et mis suunas vaja kaamerat sättida, et kas aimatav uluki koht on ikka kenasti peal jne.
Turvalisusest.
Mina ei julgenud enda kaamerat hektel metsa muidu panna, kui lasin talle ümber teha alumiiniumist kasti, kuhu sisse see lukku käib. Kett ümber puu ja lukk läbi. Niisama minema seda juba ei tassi ja varastamiseks peab vaeva nähema. Päris lollikindlaid ja kuulikindlaid asju pole olemas. Risk jääb alati.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta