Rajakaamera pildi edastus

Siia postitage paremaid pilte mis on rajakaamerate peale jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Mart »

Oh, see pildi saamine mobiilile või e-mailile on ausalt öeldes hinge seest võtnud. Hetkel seis turul selline, et ühtegi eesti mehe mõistes normaalselt töötavat mudelit pole. Kõik puhas hiina crap. Ainult see SpyPointi uus mudel proovimata, sellega ainult saab mingi see jama olema, et pilt läheb kuhugi serverisse ja sealt siis edasi tel või mail. Kui aga tegemist mingi serveri ruumi kasutamisega, siis tahab keegi kindlasti pildi arhiveerimise eest pappi saada. See jälle eesti mehele mõistetamatu nagu seegi, et mujal maailmas internet tasuline. :) Kõigi kaamerate põhimõtteline viga on see, et sa ei saa kaameraga suhelda, mis kõiksugu modemeid arvestades peaks olema elementaarne ja tarkvaraliselt lihtsalt teostatav.
Kokkuvõte oleks selline, et hüppa tiiger hüppa ehk siis eesti GPRS rajakaamera. :)
BH müüks neid hea meelega ja aitaks ehk mujale turulegi.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas mrr »

Jah, tuleb tõesti tunnistada, et arenguruumi siin veel on! Kui ma oleks oma kaamera eest 400€ maksnud, siis ma võiks isegi lausa pettunud olla. 200€ eest võib temaga veel enam-vähem rahule jääda. Eks järgmine nv. näen kaardile salvestatud pilte. Täna neid netti üles ei tule - ilmselt Elisal leviga probleeme. :?

Kaamerata nõudlusepool on ilmselt liialt väike, et tekitada kiireid arenguid. :VS
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas VR »

Minul Elisaga töötab (minu kaameraga saab levi "mõõta" vastavas menüüs), kuigi ma kasutan tavalist lepingulist kaarti.
Kallis on, aga töötab. :-)

Eks neid kaameraid on mõningaid katsetatud varem ka, aga praegune on esimene mida julgeks ka müüa.
mrr poolt ostetud kaamerat saaks Eestis müüa 240.- € eest. Ise seda konkreetset mudelit proovinud ei ole.

Villem Reinaas

PS! mrr - kas kaamera kodus laua peal saatis pilte?
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas mrr »

No mul jahipiirkond on teedest ja suurlinnadest kaugemal - ju siis sinna veel "100% Eestit kattev" mobiililevi ei ole jõudnud. 8) Eks ma nädalavahetusel lähen vaatan üle, miks pilte ei tule. Sellel kaameral on ka levi indikaator peal olemas. Levi mingi hetk oli 3 pulka ja siis järgmisel hetkel puudus. Seega ilmselt on nõrk levi, mis kaob, kui kaamera tahab miskit saata. Huvitav, kas sinna suuremat-tugevamat GSM antenni ei anna külge panna?

Kodus töötas päev enne metsa viimist korralikult jah.

Kas see 240€ on koos KMga hind?
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas VR »

mrr kirjutas:Kas see 240€ on koos KMga hind?
Teistmoodi Eestis ei saa asju ametlikult müüa jah! ;-)
Aga teades Mardi mälestusi erinevate kaamerate proovimisel ja enese poolt raisatud tunde (isegi päevi) siis ei imesta, et Su kaamera tõrgub. Millegipärast jukerdama hakkavad kaamerad ikka metsas, niiskemas ja külmemas keskkonnas.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas mrr »

No minu viimase maksuseaduse info kohaselt saab eraisik vallasvara müüa ka ilma KMta. 8)

Tundub, et mul võib juba varsti uut kaamerat vaja ola. Täna öösel kella 12 ajal tuli siis kauaoodatud pling või MMS, kus keegi nagu näitaks taskulambiga kaamerasse:

http://bayimg.com/AaKMPAaDD

Nüüd on kaamera asukoht kaardi järgi kusagil põllu peal 20km sellest kohast eemal, kus mina tema sügavale metsa jätsin.... :M
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas VR »

mrr kirjutas:Nüüd on kaamera asukoht kaardi järgi kusagil põllu peal 20km sellest kohast eemal, kus mina tema sügavale metsa jätsin.... :M
No ei ole võimalik!!! Aga samas võib seal põllu peal olla maja või lihtsalt rohtu visatud.

Mis koht see on kus kaamera "ei tohi" olla üleval 12 tundigi!?!?
Teisalt - kuulsin eile uudist, et Virumaal pidavat talunike traktorite haagistelt juba elektrijuhtmeid varastatama.

Kas saad (said) sim-positsioneerimisega jälgida kaamera asukohta? Üle neti või küsisid operaatorilt viimast asukohta?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Mart »

Meil üks testi kaamera töötab perfektselt, saadab pilte tel või e-mail mis kolin, ainult häda selles, et puhas hiina crap. Praagi protsent ei ole mitte 10 vaid 10% jääb ainult ellu. Nii et ettevaatust, enne kui nimega firmad neid kaameraid välja ei lase, ei ole head nahka loota. :)
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas mrr »

Nonii, täiesti uskumatud pöörded siin loos.
1) Kaamera oli täiesti kenasti alles (tuttav käis seal kohapeal vaatama), kuigi mobiilivõrk positsioneerib seda jätkuvalt tegelikust asukohast 24,9km kaugusele.
2) Täna õhtul hakkasid järsku ka MMSid põtradega tulema. (b)

Siin esimesed huvilised pildile jäänud: http://bayimg.com/OAkngaaDD
Viimati muutis mrr, T Sept 27, 2011 9:00 pm, muudetud 1 kord kokku.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas VR »

Nonii, sai ka see Zen-kaart võetud ja käima pandud.
Kippus ilmaaegu (vist linnud aktiveerivad) pilte klõpsima ja saatma - seetõttu ka raha nöörima. Laste õpetusel sain sellest "plingimisest" ka lõpuks aru. Las nüüd saadab palju jõuab.
mrr kirjutas:kaamera asukoht kaardi järgi kusagil põllu peal 20km sellest kohast eemal, kus mina tema sügavale metsa jätsin
Sinu kaamera võib veel alles olla, sest (ma julgeks öelda) niinimetatud positsioneerimine näitab mobiilimasti asukohta (minul 2km platsist), mille levis kaamera toimetab. :-)

PS! Huvitav oleks teada, palju võiks olla sellise sõnumeid saatva kaamera hind, et huvi oleks - 190.- €?
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas VR »

mrr kirjutas:Kaamera oli täiesti kenasti alles (tuttav käis seal kohapeal vaatama), kuigi mobiilivõrk positsioneerib seda jätkuvalt tegelikust asukohast 24,9km
Jõudsid enne mind postitada, aga vastuse leiad minu eelmisest sõnumist.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas mrr »

Lugesin jah. No sel juhul on see positsioneerimine suhteliselt kasutu.

190€ oleks minu hinnangul kindlasti konkurentsivõimeline hind! Pakutakse siin ju tavakaameraid ka 300€ eest. Väidetavalt küll 12MB pildiga, aga ma ei suuda seda uskuda, et selle plastkarbiga väga teravaid ja kvaliteetseid pilte saab - sõltumata sellest, mitu MB seal parasjagu peal seisab.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Mart »

Pange siia mõni pilt ka ülesse, kui kaugelt kaamera reageerib, välgu ulatus jne. Lihtsalt udukogu tel saamine kah suht mõttetu ja kui kaamera objektile nina all peab olema, et öösel pilti saada. Minu praktika näitas, et SpyPpoint'i kaameraga ei andnud seda isendit võrreldagi. SpyPointi tegevusraadius (aliikumisandur ja IR välk ) ja kiirus kaks korda suurem. Panin kaamera sama kaugele kui SpyPointi ja alul ei saanud aru, et miks pilte ei tule ja kui tuli, siis miks midagi peal ei olnud. Pärast siis selgus tõde, kaamera liikumisandur ei reageerinud nii kaugelt ja andur magas lihtsalt liikumisi maha. IR välk valgustab vaevalt nina ette. See kännu pilt siis originaal mõõdus, mis tel tuli. Kaamera siis 5m kaugusel. :) Pildil ei midagi, välk kah suht nõrguke.
See suurem pilt siis kaamera originaal mõõdus pilt. See puu samuti 5m kaugusel, kui kaugemale panna, siis välk mannetu ja liikumisandur tundetu.
Manused
SY000047.JPG
image0.jpg
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas VR »

Mart kirjutas:Pange siia mõni pilt ka ülesse ..... kaamera liikumisandur ei reageerinud nii kaugelt ja andur magas lihtsalt liikumisi maha. IR välk valgustab vaevalt nina ette.
Suht alles avastasin, et IR-välguga aparaadil on tühjade patareidega üsna pimedad pildid. Need on tõesti ainult "nina ees" nähtavad. Päevased "12MP" on täitsa toredad. Kui midagi asjalikku pildile jääb, siis riputan üles. Öiste jaoks peaks vist patareid ära vahetama.
Minu kasutataval kaameral on andur kolme astmega - high, middle, low
Hetkel on olnud "high" peal. Tundub, nagu andur toimetaks suurema nurga all, kui kaamera lääts.
Mart kirjutas:Lihtsalt udukogu tel saamine kah suht mõttetu
mrr'i pildi andmeid vaadates tundub, et see kaamera saadab mms'iga samuti 640x480 pilte.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Mart »

Ja toide, nüüd siis kaameral 6V 24Ah aku taga, muidu kestis vaevalt nädala. Selline tähelepanek veel, et kui toide jääb lahjaks, siis pilte SD kaardile teeb, aga välja ei saada. Ju siis jääb modemile voolust väheks. Krt ta võiks ju mulle sõnumi saata, et mees tule vaheta aku ära. :)
Vasta