Silo ja vili.

Siia postitage paremaid pilte mis on rajakaamerate peale jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
artsss
Postitusi: 22
Liitunud: T Veebr 22, 2011 5:05 pm

Silo ja vili.

Postitus Postitas artsss »

Viisime eile silo ja vilja .
Manused
PICT0449.JPG
suuremad ikka söövad ja tuhnivad.
suuremad ikka söövad ja tuhnivad.
soku koos perega.
soku koos perega.
Rafter
Postitusi: 45
Liitunud: L Aug 21, 2010 9:52 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas Rafter »

Mul küll ükski pilt ei avane,või panidki siia kottpimedas tehtud pildid :M :?:
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas jahipuss »

Klikka pildil (y)
mõtle mitu korda sihi üks kord
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas andrus »

Läksin kah täna suure õhinaga söödale süüa viima,kuna vilja tünn puki all kihutasin kohe hooga sinna,ise veel mõeldes"huvitav miks tünn külili on".Ei oldki kaua vaja mõelda kui tünn liikuma hakkas.Ikka vasakule ja paremale,isegi röhitsest nagu vahe peal.Lähemal vaatlusel selgus,et kari oli tünni viljaga avastanud ning üks-null sellega teinud.Ja kuna sealkandis liigub üksik põrsas keda õhtuti söögile ei lasta siis see oli päeval tulnud "oma osa " võtma.Seal ta siis oli,tünnis sees,tegi saltosid ja sõi vilja.Suht naljakas oli.Korraks tekkis isegi mõte ja kuul sai rauda lükatud.Aga kuna sõber oli suht rääbakas ja õnnetu näoga siis läks tema oma teed.No ei tõuse minu käsi väetite vastu.Tean küll,et peaks aga märjad silmad teevad oma töö.
jahismurf
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas vana känd »

Huvitav seda foorumit ja mõne mehe mõttelaadi lugeda.Seal kus sööt, kindlasti ka pukk ja süüa viies püss ka kaasas ning kaldun arvama, et metsast viiks seakisagi koju.Milleks veel kuul rauda lükata kui puudub otsustusvõime? Ah ja, liiga pisike oli.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas andrus »

Ohhh....jahhhh
Huvitav seda foorumit ja mõne mehe hala pidevalt kuulata.
Teeks nii,et kui inimene ikkagi suurt m.... ei tea mis või kus toimub ja kuidas, siis ta ei hakka kõva häälega mõttetut jama suust välja ajama.
jahismurf
Rafter
Postitusi: 45
Liitunud: L Aug 21, 2010 9:52 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas Rafter »

andrus kirjutas:Ohhh....jahhhh
Huvitav seda foorumit ja mõne mehe hala pidevalt kuulata.
Teeks nii,et kui inimene ikkagi suurt m.... ei tea mis või kus toimub ja kuidas, siis ta ei hakka kõva häälega mõttetut jama suust välja ajama.
Olen sinuga 100% nõus,ka mina olen sellised tihti laskmata jätt.Meie kutsume neid sigu kinnasteks :lol:
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas Tormis »

Kõrvuti olevatest heina- ja silorullist, eelistasid kitsed ja hirve silo.
Manused
SILO JA HEIN.JPG
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas vana känd »

Hea, et kaks tarka kütti foorumis, kes ei hala ei aja mõtetut juttu ja teavad ka jahindusest kõike.Viisin minagi silo ja vilja söödakohale kus sea- ja kitsekari käib kuid sellise toimingu juures jääb jahimehel relv kindlasti koju.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas Tormis »

Nüüd "kinnaste" laskmisest. Luban praegu ainult põrsaid lasta ja just neid kõige väiksemaid. Põhjus lihtne, need on kõik sündinud juulis-augustis, mis ei ole metsseal meie oludes õige poegimise aeg. Vaadake söödakohtadel metssigade vanuselist struktuuri ja mõelge natuke. Nüüd läksin küll teemast välja. Lisa söötmise kohapealt on kõige hullem aeg ees. Märtsis on esimesed emised poeginud, energia on kulunud talve üleelamiseks. Juhtub nii, et kuldipähe lastakse üksik emis söödapealt ja põrsad külmuvad pessa. Kui praegu lasta siis ainult, kindaid, sest nendest õigeid sigu ei tule.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas honkomees »

vana känd kirjutas:...kuid sellise toimingu juures jääb jahimehel relv kindlasti koju.

Miks nii kategooriline??? Kas on ainult minu arvamus ja vale arvamus?
Sööta viies on ikka püss kaasas ja väikeuluki tuusik avatud, need va kährikud ja rebased hiilivad ju ka seal aeg-ajalt, kährik paneb vilja ja rebane püüab sööda juures hiiri ... lisaks on tee söödani pikk ja ka sedasi suuskade või räätsadega astudes võib näha nii mõndagi röövikut

Kui praegu lasta siis ainult, kindaid, sest nendest õigeid sigu ei tule.
100% õige

P.S. Meil seajaht see hooaeg üldse kinni ja kitsest ma ei räägigi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav, kas just praegused kindad ongi need, kes tulevikus moodustavad karja suurtest sigadest, kelledel põrsaid pole? Ise olen mõelnud, et kust tekivad küll sellised karjad ja mis põhjusel. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas Tormis »

Kuna meil Saaremaal hunti vähe, siis võin teoretiseerida ainult. Sead võtavad karjadesse, siis kui keegi hakkab matti nende hulgast võtma. Meil on mehed täiskuu öösel pukis kuulnud kuidas kaks-kolm koera võtavad siga ja põrsas röögib. Vaevalt hunt teisit käitub, ta võtab ka karjast väiksema ja hälbinud sea. Kui on korralik suur emis, siis ei löö keskmine jahikoer sealt ühtegi põrsast eraldi välja, selle ma olen ise omal nahal ära kogenud.

Vabandan, et teemast väljas.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Silo ja vili.

Postitus Postitas andrus »

vana känd kirjutas: teavad ka jahindusest kõike


Millest sa sellisele järeldusele jõudsid?Sellest,et ma ei saa ja ei taha olla nõus sinu fantaasiaviljadega?
Ja miks peab relv jääma kindlasti koju kui ma lähen metsa sööta välja panema mõttega sealt hiljem loom lasta?
jahismurf
Vasta