Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 11 postitusi ] 
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Diana mod. 27
PostitusPostitatud: N Okt 25, 2012 7:16 pm 

Tere,
oman nimetatud 천hkrelva (toodetud 70-ndate alguses) ja siit ka m천ned k체simused. Sellel relval peaks olema kolvi ja muud tihendid nahast. Kuidas seda relva 천ieti hooldada ja mis 천liga? Piiritagustest foorumites (n채it. pyramidair.com) on 철eldud, et puhastustampoone ei tohi raua puhastamiseks kasutada - huvitav mis p천hjusel? Siiani olen raua n철철ri otsas oleva WD40-ga immutatud riidet체kiga l채bi t천mmanud.
Teine k체simus oleks mis moon peaks sellele relvale sobima? P천hiline kasutusotstarve on vabas looduses m채rkilaskmine ca. 25...30 m kaugusele. Hetkel olen kasutanud mingit suvalist (Arctic Round ja Arctic Pointed) e. seda, mis l채himast paugutarvete poest saada on. :) Samas vaadates netipoodidest kvaliteetmoona hindu, siis on see pea sama hinnaga ehk v천iks nagu 체le minna kvaliteetsemale moonale. 4,5 moona pakutakse erinevates m천천tudes, kuidas kindlaks teha mis m천천t sobib rauale ja kui tihedalt ta peab sinna istuma?
Optikaga on 체ldse huvitav lugu. Varem oli relval peal Umarex 4x15 optika, aga kuna selle reg. kruvi hakkas 체le viskama ja l채채tsed olid juba tuhmid, siis tuli miskit muud peale vaadata. Peale p천hjalikku asjade kaalumist sai peale ostetud noname 4x20 optika Koduexstrast (e. viibisin hetkel seal poes kui j채i selline asi silma) 70 eek eest. :mrgreen: Kuna hinda polnud sel ollagi, siis rohkem nalja p채rast, proovimiseks ja ajutiseks koha t채iteks sai ostetud. N체체d on asjalood sellised, et p체ssi k체ljes on ta juba pea 5 aastat ja mul pole miskit halba ta kohta 철elda - oma t철철d ta teeb siiani h채sti e. m천lemad reguleerkruvid toimivad kui reguleerida vaja, pilt l채bi okulaari on terav, temaga on l채bi paugutatud pea k체mmekond karpi ja ikka ei taha see asi 채ra laguneda, et oleks p천hjust uus osta. Samas puuduvad kogemused kvaliteetoptikaga ja ehk ongi selles p천hjus miks ma ei kiirusta olemasoleva v채ljavahetamisega.
Palju h채id n천uandeid olen siit foorumist leidnud ka 천ige laskeasendi kohta ja m천ju laskmist채psusele on ausalt 철eldes h채mmastav - ma ei uskunud varem et see nii palju v천iks m천jutada.
Pikk ja segane jutt sai kirja aga ehk saan asjalikke vastuseid mind huvitavatele k체simustele ja n천uandeid edaspidiseks.
T채nud juba ette!

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Diana mod. 27
PostitusPostitatud: L Okt 27, 2012 11:11 am 
Kasutaja Avatar

Nahast kolvitihendit tuleb aeg-ajalt m채채rida. Kuna tegu on vanema ja seega ka lahjema vedrukaga, siis erilist diisliefekti kartma ei pea. Enamasti soovitatakse silikoon천li. M천ni on m채채rinud isegi toidu천liga. M채채rimise intervall v천iks olla ~ca 500 lasku.

Moona osas pead lihtsalt proovima. Elu on n채idanud, et JSB toodang k채itub h채sti enamikes vedrukates, seega alustaksin proovimist nende sortimendist. Mis optikasse puutub, siis arvestades, et tegu on juba klassikalise ja m천neti retro p체ssiga, siis ma pole kindel, kas sinna 체ldse tasub mingit asisemat optikat peale aretada. Vb dioptersihik oleks hoopis edevam? Igatahes kui otsustad parema optika kasuks, siis julgen soovitada Nikko Stirling/ Hawke vedrukatele m천eldud mudeleid. Suht m천istliku hinna-kvaliteedi suhtega.

K체ll soovitan loobuda WD-40 kasutamisest raua puhastamisel. Selle 체le on foorumites tuliseid debatte peetud WD-40 poolt ja vastu teemadel, kuid reeglina j채채b l천puks k천lama soovitus seda mitte kasutada. P천hjus lihtne, kuigi tegu on hea "niiskusepeletaja", siis kuivades j채tab WD-40 endast maha "kilese katte", mida on suht raske maha saada kui just WD-40 uuesti peale ei kanna. Pigem tasub kasutada Ballistoli, mis on ehk tiba kallima, aga sedalaadi k천rvaln채hte ei oma. Teatud juhtudel v천ib Ballistol k체ll p천hjsutada oks체deerumist ja kerge roheka kirme. Immutatud viltkuule v천ib kasutada, aga pane neile kuul sappa. Viltkuul 체ksi on liiga kerge ja selle laskmine v천rdub t체hilasuga.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Sept 12, 2013 11:28 am 

Tere taas 체le pika aja. Hetkel olen j채채nud pidama JSB Exact Diabolo (sinine pakend, hind 5 eur/500 tk) moonale, mille tabavustihedus ja t채psus on t채iesti ok.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Sept 13, 2013 2:08 pm 

Walter kirjutas:
Tere taas 체le pika aja. Hetkel olen j채채nud pidama JSB Exact Diabolo (sinine pakend, hind 5 eur/500 tk) moonale, mille tabavustihedus ja t채psus on t채iesti ok.

Tere.

횥tle mulle ka, kust sa neid 5eur/500 tk. soetad??? Ehk saad karbist ka pildi saata.... ei leia sinise pakendiga JSB -d

Profiil  
PostitusPostitatud: R Sept 13, 2013 2:32 pm 

baikal kirjutas:
Tere.
횥tle mulle ka, kust sa neid 5eur/500 tk. soetad??? Ehk saad karbist ka pildi saata.... ei leia sinise pakendiga JSB -d

Pidasin silmas seda:
Pilt
Konkreetse moona ostsin Poolast :) kahtlen kas sellise hinnaga neid Eestist saab.

Profiil  
PostitusPostitatud: E Sept 16, 2013 10:44 am 

Walter kirjutas:
baikal kirjutas:
Tere.

Pidasin silmas seda:
Pilt
Konkreetse moona ostsin Poolast :) kahtlen kas sellise hinnaga neid Eestist saab.

Just - 천igesti tegid, et kahtled. Jahipaunas sama moon soodushinnaga 9 궗 karp.... tavahind 12 궗.... :|

Profiil  
PostitusPostitatud: P Sept 14, 2014 6:27 pm 

Kas ja kui 체ldse Eestis keegi Dianale juppe m체체b? Aegade h채marusse on l채inud raua otsas olev kirp (pole k체ll optika puhul vaja aga siiski). Kinnitub 8mm soonele. Olen uurinud m천nda teise 천huraua kirpe aga ei sobi. Ka internet ja -poed pole suutnud aidata. Kellelgi ideid?

Profiil  
PostitusPostitatud: P Sept 28, 2014 4:30 pm 

P철철rduge otse Diana tehasele,seal on mingi naine kes tegeleb varuosadega.Saadab Teile joonised koos hindadega.Hinnad on p채ris inimlikud.Ostsin otse asest m천ni korda Di 360,24,52-le.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Okt 03, 2014 3:16 pm 

dedok kirjutas:
P철철rduge otse Diana tehasele,seal on mingi naine kes tegeleb varuosadega.Saadab Teile joonised koos hindadega.Hinnad on p채ris inimlikud.Ostsin otse asest m천ni korda Di 360,24,52-le.

Kontakt loodud, asjad tellitud - t채nud!

Profiil  
PostitusPostitatud: T Veeb 10, 2015 8:02 pm 

:lol:

Profiil  
PostitusPostitatud: R Apr 20, 2018 10:01 am 

Tere taas 체le hulga aja! Tehasest varuosad k채es ja tihendid vahetatud. Vana mansett oli juba paarist kohast rebenenud seega remont igati vajalik. Polnud varem vedrukaid lammutanud - natuke nuputamist ja tehtud ta sai. Tabamuste tihedus n체체d tunduvalt parem, tundlikkus erineva moona suhtes v채henenud, jooksevad samal distantsil enam-v채hem samasse kohta. Hetkel eelistan JSB Exact (punast).
Peale sai Walther ZF 6x suurendusega optika (pakuti hea hinnaga), v천rrelda eelmisega pole midagi - nagu oleks n채gijaks saanud! (y)

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 11 postitusi ] 

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi: