Õhupüss laseb valesti

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas rix »

Õhupüss laseb liiga ülesse, sihitud punktist ca. 15m pealt laseb ca. 15 cm ülesse. Tagumine sihik on täitsa maha-alla keeratud. Varem oli sellel püssil optika peal ja lasi OK. Püssile on mul sisse pandud topelt vedru, kas see võib mõjutada kuuli lendu ülesse? Optikaga sai lasketäpsust korrigeerida, ilma optikata läheb kuul üles. Tuleb vist optika tagasi panna, siis saab kuulid jälle õigesse kohta jooksma? Püssi andmed siin http://www.norconia.de/w/?p=1369
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas mrr »

Kui ma nüüd korraks järgi mõtlen, siis mida rohkem sa tagumist sihikut maha keerad, siis seda kõrgemale sa lasedki ju!? :lol: Aga parem pane siiski optika uuesti peale. :roll:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas Välek »

mrr kirjutas:Kui ma nüüd korraks järgi mõtlen, siis mida rohkem sa tagumist sihikut maha keerad, siis seda kõrgemale sa lasedki ju!? :lol:

Ikka vastupidi.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas mrr »

Proovisin paberi peal järgi ja ikka ei saa aru... :shock: Kui tagumist lahtist sihikut tõsta kõrgemale, siis sihid ja ühtlasi lased ju allapoole.

https://www.youtube.com/watch?v=HnoQeNhXRGE
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas mrr »

Hakkasin ise ka kahtlema nüüd! Äkki ikka kusagil mul loogika viga sees.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas Välek »

Tagumine sihik on sälk ja esimene sihik kirp. Tõstad sälgu kõrgele, siis pole kirpu näha ja kirbu nägemiseks pead rauaotsa kergitama, seega lased ülespoole. Kui kirpu kergitad, siis lased allapoole, kui kirpu madalamaks viilid, lased ülespoole. Antud õhupüssi juures saaks abiks olla pikema kirbu kasutamine. Liimid paraja kõrgenduse peale ja lõpliku timmimise teed sälgu reguleerimisega.
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas rix »

Ma arvan, et panen optika uuesti peale ja laseb jälle. Lihtsalt pean uue optika sebima. Hiinast saab odavalt :)
Huvitav, kuidas see püss siis tehasest nii vale sihikuga välja lasti. On veel küljelt laetav ja fikseeritud toruga, mitte murtav püss. Murtavatel võib pideva lahti murdmisega probleeme täpsusega tekkida.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas mrr »

Optika osas ma viskasin just Hiinast tulnud "odava" 20eur õhupüssi optika prügikasti. Peale igat lasku oli paigast ära. Ise soovitaks võtta ikka enamvähem normaalne variant. Vaata fieldtarget lehelt.

PS! Kui veelkord visualiseerisin seda endale, siis peab tunnistama, et tõesti vist eksisin siin selle sälgu liigutamise efektiga. (b)
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ma küll kahtlen sügavalt, et vale sihik ..

Mul ühe kaasfoorumlase käest ostetud siledal oli ka viga külges, nuputasin, mis ma nuputasin, selgus, et rauad kõverad. Lasud olid kell pool kaks ja 20 ja25 cm kõrgemal 35 meetri peal sihtimispunktist. Ega mulle ju ei öeldud, et relvaga kas oli kukutud või miskit muud tehtud ... Peale meistri juures käiku sai rauad paika, kusjuures ilma lahti jootmata ja nüüd ohh üllatust, laseb sinna, kuhu sihid.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vedrukale sa ilmselt ei jõua neid optikaid (eriti veel neid igasugu pooletoobiseid) niipalju osta ,kui ta neid segi peksab ,eriti veel kui oled vedru tugevamaks retsinud! Ehk on abi kui kasutada raskemaid kuule.Näiteks midagi korralikku--EXACT (HEAVY) kaal 0,670 g,või midagi muud raskemat. Usun ,et raskemaid kuule ta nii huljalt ,suure kiirusega, torust välja ei lennuta ja tabamispunkt tuleb madalamale.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Õhupüss laseb valesti

Postitus Postitas Delta »

Võid proovida ka rauda õrnalt painutada, kõige lihtsam ja odavam. Nii mõnigi on oma mõõdukalt kõveraks kukutud raua nii jooksma saanud.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Vasta