Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Kasutaja avatar
Incatem
Postitusi: 3
Liitunud: R Apr 08, 2016 9:09 pm

Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas Incatem »

Tere!
Palun nõu!
Tahaks meessõbrale kinkida õhupüssi sünnipäevaks. Ta ei ole jahimees ja teist relva tal ei ole. Tean, et ta tahab endale just õhupüssi. Andke palun nõu mis mudeli on parem osta? Summaga u 300 eur mitte rohkem. Minu arvates püssist ta kavatseb märki laskma (mingid pudelid ja purgid). Ka tal on aiandusühistul linnud, kes marju söövad, neid ka hakkab laskma.
Suur tänu kõigile!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas Välek »

http://shop.field-target.ee/air-rifles/ ... fles#intro weihrauchi kiidavad siin foorumis. Mudelit ei julge soovitada- ei tea teiste soove, aga ise võtaksin selles hinnaklassis weihrauch Hw57 .
Ja karp või paar kuule JSB exact võiks ka komplekti kuuluda.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, K Okt 19, 2016 10:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Incatem
Postitusi: 3
Liitunud: R Apr 08, 2016 9:09 pm

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas Incatem »

Suur tänu nendele, kes vastasid! :oops:
Ma uurisin ja kahjuks see püssi (Weinrauch HW57) tellimisaeg on minimaalselt 6 nädalat. Mul ei ole nii palju aega. Kas keegi saab midagi veel soovitada?
Lindude kohta ütlen, et tal on oma maja nii kaugel eramaal, seal nagunii kedagi teist ei ole ja keegi ei näe, et ta seal laseb lindu.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas Välek »

Incatem kirjutas:Lindude kohta ütlen, et tal on oma maja nii kaugel eramaal, seal nagunii kedagi teist ei ole ja keegi ei näe, et ta seal laseb lindu.
:H Jumal taevas ikka näeb ja taevatrepil enne väravate avamist paturegistri ülevaatamisel võib juhtuda nii, et heal juhul saadetakse maale tagasi. Halvematel juhtudel läheb põrgusse või peab linnukeste elu ise läbi elama ja sama surma surema. Nii et ärge jamage.
Jahikauplustes on ka õhukaid müügil. Tootjatest võid näiteks Dianat vaadata. Kuuli kiirus 200- 250meetrit sekundis võiks aluseks olla. Võimsam võib aga ei pea olema ja nõrgemaga võivad kuulid tagasi põrgata kuuriseinalt.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, K Okt 19, 2016 10:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas duv »

Lihtsam oleks paar kolm nimekamat jahinduskauplust läbi käia ja sealt mõni kaupmehe abiga välja valida. Esimene katseeksemplar ei peagi nii kallis olema, pealekauba pudeleid purke lasta kannatab küll igasuguse õhukaga, kui aga laskehuvi peaks süvenema, küll siis jõuab kallima osta. Vedrupüssi puhul oleks mõistlik valida see torust lahtimurtav, mis on mugavam laadida ja hooldada. Mis lindude laskmisse puutub, siis hoiatan, et puu otsa üles sihtides võib ka õhupüssi kuul oma sadakonna meetri peale lennata, see tähendab, et võib kaarega üle põõsaste hekkide lennata ja nende taga kedagi tabada. Õhupüssi kuul ei ole küll nii ohtlik, kui tulirelva oma, aga näiteks silma sattudes võib raske trauma tekitada!
Kasutaja avatar
Incatem
Postitusi: 3
Liitunud: R Apr 08, 2016 9:09 pm

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas Incatem »

Ma kardan kauplustes nõu pidada, sest mul on hirm, et nad kohe saavad aru, et ma mitte midagi õhupüssidest aru ei saa ja siis müüavad mulle mingit jama, mis laos kaua aega lebas :twisted: Sellepärast eelistan alati internetis lugeda ja nõu küsida, ja siis hiljem juba otsida midagi kaupluses.
Suur tänu Teile! Ikka otsustasin, et ostan midagi saksa mudelitest. Kuna Weihnrauchi praegu sadaaval ei ole valisin Dianat. Kuidas on selline mudel? DIANA CLASSIC 240F http://fishsport.ee/index.php?id_produc ... id_lang=2=
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Lindude laskmiseks sellise võimsusega püssid jäävad väheke nõrgaks,see ikka mõeldud kuni 10 m märki laskmiseks.Küsi sellisest firmast nagu Megastar AS (Field target,---toksi see goolesse ,seal neil ka pood olemas) tel.+3726016026. Nemad tegelevad õhupüssidega.Seda et nad paska pähe määrivad ma ei karda! Eks hind määrab ikka kvaliteedi. Seal on neil ka saksa püsse,aga neid päris 300-jaga kätte ei saa ,samas kas oleme nii rikkad et odavat/kehvemat osta!? Seal müüaks üks proua ,tema oskab soovitada. Kui eesmärk lasta linde ,see eeldab ,et püss peaks ikka paari-kolmekümne m kauguselt veel tõhus olema,st.et kuuli algkiirus peaks sinna 250-300 m/s kanti olema. Ja veel,mina valiks just nimelt mitte toruga vinnastatava vaid heebliga vinnastatava.Neil lahtimurtava toruga on loksud kerged tulema.
Edu!
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, K Okt 19, 2016 10:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas duv »

Ahto Kattai kirjutas:Lindude laskmiseks sellise võimsusega püssid jäävad väheke nõrgaks,see ikka mõeldud kuni 10 m märki laskmiseks.Küsi sellisest firmast nagu Megastar AS (Field target,---toksi see goolesse ,seal neil ka pood olemas) tel.+3726016026. Nemad tegelevad õhupüssidega.Seda et nad paska pähe määrivad ma ei karda! Eks hind määrab ikka kvaliteedi. Seal on neil ka saksa püsse,aga neid päris 300-jaga kätte ei saa ,samas kas oleme nii rikkad et odavat/kehvemat osta!? Seal müüaks üks proua ,tema oskab soovitada. Kui eesmärk lasta linde ,see eeldab ,et püss peaks ikka paari-kolmekümne m kauguselt veel tõhus olema,st.et kuuli algkiirus peaks sinna 250-300 m/s kanti olema. Ja veel,mina valiks just nimelt mitte toruga vinnastatava vaid heebliga vinnastatava.Neil lahtimurtava toruga on loksud kerged tulema.
Edu!

Nõrgemajõulist püssi soovitasingi sellepärast, et tegu oli ju aiandusühistuga, kus krundi pikkus võib jäädagi kusagil 30m piirimaile, linnud nagunii kusagil okste vahel, esialgu päris raskesti tabatavad ja kuuli eksimise võimalus naaberkruntidele suur. Suvitan ka ise aiandusühistu territooriumil ja omal ajal, kui rästaid veel massiliselt oli sai tavalise lahtimurtava vene õhukaga neid suveti tihti lastud. Praegu kasutan heebliga vinnastatavat hiinakat, millel optika peal harjutamiseks kortermaja keldris ja peab mainima, et selle laadimine optika all asuva augu kaudu on küll nii vaevanõudev, et algajana võtaks ta kohe huvi laskmise vastu ära ja seetõttu on lahtimurtav püss mugavam.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Palun nõu õhkpüssivalimisel!

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Vasta