CO2 Õhkpüstolid

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
SilQ
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 13, 2017 6:35 pm

CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas SilQ »

Tekkis mingi hetk huvi õhkrelva vastu. Algul vaatasin "jahi" relva stiilis õhupüsse aga hakkasin ka õhkpüstoleid vaatama, nimelt just CO2'e paasil. Ei viitsiks väga vinnastada midagi ja mitme lasulised salved tunduvad ka täisa mõistlikud.
Aga kas need on ikka päris õhupüssid? Kuuli kiirus tundub kuidagi väga lahja.

Ühesõnaga sooviks arutelu nõuandeid õhkrelva ostmiseks.

Eesmärk: lasta märki, iga lasu järel vinnastada ei viitsi.

Ette tänades.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas Hanno »

Noormees, olete ühe pika teekonna alguses, avasite alles ukse. Teie küsimus, teema püstitus näitab, et te ei tea asjast mitte midagi. Reeglina selle foorumi vanad, neile meeldib rappida värsket liha. Kuid, ega vist nad ka enam väga ei viitsi. Esimene vastuküsimus, kas 18 aasta täis, kui ei, siis pole mõtet asja peale mõeldagi. Ikkagi piiramata käibega relv, see õhkrelv. Jah, CO2 õhkrelvad on päris õhkrelvad, mis sellest et nende puhul on kuuli algkiiruseks 110 kuni 120 m/s. Märkilaskmiseks, laskmisvilumuse saavutamiseks, relvaga ümberkäimise õppimiseks, treenimiseks jne. täitsa sobilik algkiirus. Aga alustuseks soovitan teema endale selgeks teha. Vinnastamine on üks asi, aga laadima peab ka. Edu siis.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
SilQ
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 13, 2017 6:35 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas SilQ »

Peab pattu tunnistama, et õhkrelvadest ma tõesti ei tea mitte midagi, pole isegi mitte kunagi huvi tundnud. Pärisrelvasid mul kodus 1 ja vanus kohe 35 nii, et vanusega probleeme ei tule.
Võimalik, et ma tahan võimatut, aga sooviks õhkrelva mis on väga identne päris relvaga, nii välimuselt kui ka sarnase käitumisega. Kuna kodune relv on püstol siis algul oligi mõte vahelduseks lasta mõnda pikatoruga relva.
Nüüd tekkib küsimus, milleks õhkrelv kui päris relvakapis olemas? Kahjuks pärisrelvaga rahulikus elamurajoonis paugutama ei hakka, aga lasketiirud asuvad liialt kaugel, et iga potsu peale kuhugi seigelda. Kui sellist asja õhkrelvade maailmas ei eksisteeri, siis teen asju vana viisi edasi.

Ainuke mis tundub sarnane minu soovidele on see: https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ohkrelvad/ohupustolid/umarex/hupstol-beretta-m92-a1-5285/

Aga siit ka küsimus: Kas ikka vastab minu ootustele? Võõrakeelsetes foorumites on 50/50 arvamusi. Lootsin kohalikelt eesti relvahuviliste käest uurida, aga kui siin selline mentaliteet, siis ma mõistan.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas Hanno »

Vabandan, et vanusega puusse panin. Nagu mainisin, CO2 õhkrelvad aitavad relvakäsitlemise, -vilumuse jms praktika omandamisel. Kas vastab teie ootustele, vaja vaadata peeglisse ja küsida endalt, milline see ootus on. Umarexi õhkrelvad on litsenseeritud koopiad originaalidest. Viidatud relv on täitsa ok, küsimus teile, kas laskemoonaks valida BB (terashaavlid) või diaboolid?
kehva tantsijat segavad ka omad munad
SilQ
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 13, 2017 6:35 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas SilQ »

Vot seda ma soovingi, vilumuse ja täpsuse parendamiseks. Samas võiks õhkrelv teha võimalikult sarnase tagasiloogi nagu päris relv (ilmselt tahan liiga palju). Ma võin sinna peeglisse vaadata, aga kahjuks peegelpilt ei vasta mulle, milline on hea õhkrelv (töökindlus/vastupidavus), milline relv on oma raha väärt ja mis vastaks minu ootustele (ehk imiteeriks reaal relva). Need ongi minu küsimused.
Laskemoona kohapealt olen ma täpselt sama tark kui õhkrelva kohapealt. Ehk ma olen lugenud, et on nii ühte kui teist, aga plusse ja miinuseid siiani ei tea.

Kas pikatoruliste seas ka eksisteerib CO2 relvi, või seal on ainult vinnastamis tehnikaga relvi?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Uuri seda leheklge----Field Target
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas Delta »

Kui tahad natukenegi sarnast käitumist tulirelvaga, siis CO2 püstolid, millel blowback, ongi pea ainuke valik.

Moonaga on lihtne. BB püstoli salv mahutab rohkem (ca 20 kuuli) ja nende kelk üldjuhul lukustub (reaalsem), samas täpsus kehvem kui diaboole kasutaval lahendusel. Diaboolid on küll täpsemad, aga salved väiksemad (8 või 2x8 lasku) ja kelk ei lukustu. Sig toob küll peagi turule CO2 versiooni oma P320 mudleist, millel on 30 lasuline magasin diaboolidele, aga seda on praegu ainult messidel näidatud. Üks vahe veel, BB-dega on rikošett kõvematelt pindadelt kergem tulema.

Lisaks Jahipaunale võid ka relvad.ee lehte vaadata. Nt Tanfoglio Limited Custom tundus seal suht kobe valik.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
SilQ
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 13, 2017 6:35 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas SilQ »

Ahto Kattai Sealt lehelt ei hakanud mul midagi silma, 2 relva mis ei kvalifitseeru minu nõudmistele.

Delta Tänud.
Kas ma saan õigesti aru, et BB kuule diaboolide salve ei pista. Ehk igale kuulile oma relv?
Kui palju BB täpsus kannatab?

Vaatasin seda relva mida mainisite, pea 100€ odavam. Kuidas koostöökvaliteediga on antud firmal?
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas VR »

SilQ kirjutas:Kuidas koostöökvaliteediga on antud firmal?
(y)
Mulle meeldib kui ostja teab, mida hinnata!! ;-)
Hannol hea võimalus ka Umarex'i koostöökvaliteedist ülevaade anda! ;-)
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas Hanno »

Pikatoruliste seas, naljakas väljend, CO2 püssid kasutavad 88g balloone. Samas on teema PCP, millest Field Targeti kodulehekülg paneb teistest pika puuga üle.
Umarexi toodang, müüme palju, avariilisi juhtumeid esineb, ca 5-8%. Enamus inimeste oma viga, jäetakse CO2 balloon pikaks ajaks püstolisse, tihendid surevad. 25% jamadest, saame kohapeal hakkama, ülejäänud saadame tehasesse remonti. Eestis pädevus pisike. Ajafaktor, see on siin probleem, kuni 3 kuud. Saksa seadused ei luba relvataolist eset ei postiga, ega ka kulleriga saata. Jääb vaid üle koos meie tellitava kaubaga, kus saadetisi on reeglina 6-8 korda aastas. Nüüd varsti ka Sig Sauer replicad saadaval. Selliselt siis.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
SilQ
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 13, 2017 6:35 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas SilQ »

Kas on üldse firmade seas musta lammast?
Ühe youtuberi videot vaadates, väideti, et ega neil tootjatel polegi eriti vahet, mõned mudelid pidavat ka samast tehasest tulema, lihtsalt tootja märgistab selle enda logoga. Nimetas Tanfoglio't, Sig Sauer'it, swiss amrs ja keegi neljas oli veel kelle nimi mulle hetkel meelde ei jäänud.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas Delta »

SilQ kirjutas:Kas ma saan õigesti aru, et BB kuule diaboolide salve ei pista. Ehk igale kuulile oma relv?Kui palju BB täpsus kannatab?

Vaatasin seda relva mida mainisite, pea 100€ odavam. Kuidas koostöökvaliteediga on antud firmal?
On tegelikult selliseid, aga laskude arv on sellisel juhul sama, mis diaboolidega. Täpseid mudeleid ei mäelta, aga vist oli Umarexilt. Samas kui on võimalus kasutada diaboole, siis ei näe BB-del suurt mõtet.

Täpsus on suhteline mõiste. CO2 põhised pärisrelvade koopiad ei ole 10m täpsuspüssid. Parimad diaboole kasutavad replicad on suutelised ca 3 cm viielasulisteks gruppideks 10m peal. Blowbackiga isendid kipuvad küll nõrgemaid tulemusi näitama.

BB püstolid on erinevalt diaboole kasutavatest silearudsed ja siin ma sellist rusikareeglit välja tuua ei oska, pole nii palju uurinud. Küll on selge, et 5m pealt kannatab õllepurke lasta mõlemaga ja laias laastus see ongi selliste relvade jaoks optimaalne distants. Ega muud soovitust polegi, kui võta mudel ette ja googelda. Tangfoliot omal ajal uurisin, siis oldi üldiselt rahul, kuid gaasikulu olevat keskmisest vähe kõrgem.

SilQ kirjutas:Kas on üldse firmade seas musta lammast?

Eks see ole nagu autodelgi. Ühte sama mootorit paigutatakse erinevatele mudelitele. Nii ka õhukate maailmas. Kui üks lahendus on välja töötatud, siis kasutavad (või kopeerivad) seda mitmed. Erilist innovatsiooni pole selles vallas viimasel ajal olnud, va ehk Sig oma lintmagasiniga. Rohkem käib tants selle ümber, et kas tegu on ametlikult litsentseeritud toote või lihtsalt orginaali meenutava nimetu koopiaga. Tuntumatel nimedel on see eelis, et saad googeldada ja ülevaateid lugeda. Samuti on ehk koostekvaliteet, materjalid ja kvaliteedikontroll tiba paremad.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas Kellamees »

Vaataksin antud teemat pisut teise nurga alt. Nimelt kus sa sellega lased?
Ise oman nüüdseks juba 17 aastat Gamo PR-45 püstolit (ei ole CO2 relv). Lasen kabinetis distantsilt 3-5 m.
Kuna sisseseatud tiir on ka teisi meelitanud oma relvi proovima, siis sai ka CO2 püstoliga proovitud (mudelit ei mäleta). Pidime selle relvaga harjutamisest koheselt loobuma kuna BB kuulid rikošeteerusid pea 90% laskudest. Kuulipüüdjaks oli ~4-5cm kiht A4 paberit printimisjääke (s.t. tihedat kuid mitte kokku pressitud pabermassi).
Ehk siis, kui plaanid korteris kätt harjutada ei soovita BB moonal põhinevat relva. Kui distantid jäävad alla 5 meetri, siis vali pigem 'lahjema' võimsusega relv.
SilQ
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 13, 2017 6:35 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas SilQ »

Õues kindlasti, kodu seintevahel väga relvaga vehkida ei taha (lapsed jooksevad ringi), olgu see õhupüss või mitte :)

Hetkel on hakanud silma: jahipauna Umarex 92A1, relvad.ee Swiss Arms P92 (tundub, et see beretta välimus mulle meeldib), Tanfogolia Limited ja Swiss Arms 1911.
Umarex Colt special jahipaunas oli ka huvitav, aga pole veel researchi teinud.
Kolme viimasega ma mingeid erilisi erinevusi pole leidnud, öeldakse siin ja seal, et osta mis rohkem meeldib või mis hetkel saada on. Esimese eeliseks räägib "fun" nupp. Mainitud on, et nendel firmadel ka koostöö kvaliteet kõik ok. Ahjaa, meenus ühe ülevaataja kommentaar, et Umarexi BlowBack süsteem on teistest tootjatest nõrgem. Vot ei tea kas vastab tõele.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: CO2 Õhkpüstolid

Postitus Postitas Hanno »

Blow Back pole midagi muud kui kelgu liikumine, mis teeb relva tulirelva käitumisele väga sarnaseks, konks seisneb selles, et ümberlaadimine võtab sellest CO2 balloonikesest siis rohkem vurtsu ära ja laskude arv on pisem. Algkiirus, et 5 sammu pealt plekkpurke lasta, see suurt ei kannata.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Vasta