Optika õhupüssile

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
rnkx
Postitusi: 20
Liitunud: L Aug 18, 2007 10:13 am

Optika õhupüssile

Postitus Postitas rnkx »

Sooviks siis teada, milline oleks hea optika õhupüssile? Püssiks on Cometa 300 ja hind võiks kuskile 1000 kanti jääda.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Omadus nr 1 - asi peab olema vedruõhukale mõeldud ja seda tuleb enne ostu ka kontrollida. PCP puhul pole vahet mida kasutad, aga vedrupüssi peal lendab tavaline optika lihtsalt varem või hiljem laiali.

Edasi on juba maitse asi.

Kui otsid ühte ja universaalset siis võiks optika olla:

...muudetava suurendusega, enamlevinud on 3-9x

...valgusjõuline, üldjuhul diameetriga alates 32mm

...selge (pead ise vaatama)

...parallaksi seadmise võimalusega (ka tähistatud AO), min alates 10 m

...mõni elistab veel ka mil-dot risti.

Üldiselt Eestist sa 1keek eest kõike seda head ei saa. USA-st aga küll. Kui on võimalust sealt hankida, siis soovitan seda ka kasutada. Nt Leapersi toodang on hea hinna-kvaliteedi suhtega.

Ise olin mõni aeg tagasi sama valiku ees. Peale väikest telefonipäringte ringi vendusin, et valik kohalikes kauplustes on pehmelt öeldes nigel ning see mis pakutakse on ülimalt rasvase hinnalisaga.

Kuna endal oli kange tahtmine klaas ruttu kätte saada, siis ostsin Gamo 3-9x40 Küti ärist, mis mahub kenasti ka sinu hinnapiiridesse. Parallaksi seadmise võimalust küll ei ole, aga muidu on suht ok.
rnkx
Postitusi: 20
Liitunud: L Aug 18, 2007 10:13 am

Postitus Postitas rnkx »

Kuidas see Gamo optika kestab ja misasi on parallaksi seadmine?
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Parallaksi vea olemuse kohta võid ise otsida/ lugeda toksides googlisse märksõnadeks "parallax error".

Praktikas avaldub see aga järgmiselt: kui vaatad läbi sihiku objekti ja liigutad ennast, siis sihiku rist objekti suhtes liigub samuti. Ehk siis maakeeli öeldes mõjub asi halvasti täpsusele.

Selle vea vastu ongi nuputatud parallaksi reguleerimisega optikad, kus saad siis kruttida risti paika antud vahemaa jaoks. Vase mehe veaparandus seisneb selles, et katsud lasta kogu aeg samast asendist, siis lased optika sisse vastavalt sellele asendile ja viga ei sega nii palju. :wink:

Gamo kestmise osas ei oska veel midagi öelda, pole nii palju kasutanud veel. Seni on kestnud. Küti äri müüja väitis, et varsematel Gamo sihikutel oli esinenud probleeme, aga nüüd enam mitte.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Kasutaja Zaarik oskab ehk valgusjõust (olgem ausad mis valgusjõust saab ca.1000eek optika puhul ikka juttu olla) ja vastupidavusest rääkida,ostis just hiljuti sellise ja kui see ta Gamo Hunter 1250, 200kg vedru puhul on vastu pidanud siis peab ka Cometa 50kg vedruga ammugi.
Soovitaks veel monoblokki,peab paremini vastu.
kokku ca 1600eek.Normaalne Leapers ei mahu sinu eelarvesse nagunii.
rnkx
Postitusi: 20
Liitunud: L Aug 18, 2007 10:13 am

Postitus Postitas rnkx »

http://www.opticswarehouse.co.uk/produc ... ems&id=199
Kas selline asi võib normaalne olla? Hind tuleks veidi väiksem.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

rnkx kirjutas:http://www.opticswarehouse.co.uk/products.asp?cat=375show_items&id=199
Kas selline asi võib normaalne olla? Hind tuleks veidi väiksem.

Link vist veidi ebatäpne, millist mudelit sealt mõtled?
rnkx
Postitusi: 20
Liitunud: L Aug 18, 2007 10:13 am

Postitus Postitas rnkx »

Ma ei tea, miks selline link tuli. Tegelikult tahtsin linkida ühele optikale, mis on müügil sellel lehel, mis sa ennem foorumisse panid(enam ei leia seda lehte).
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

rnkx kirjutas:Ma ei tea, miks selline link tuli. Tegelikult tahtsin linkida ühele optikale, mis on müügil sellel lehel, mis sa ennem foorumisse panid(enam ei leia seda lehte).

Sain jah täna mingi hoiatuskirja kohalikult adminilt:
Kui uus pood soovib meie foorumis reklaami siis palun pöörduse "Mardi" pole, reklaam postitustes on keelatud "foorumi reeglid" punkt 16
Kui soovid lihtsalt mingit toodet teistega jagada siis lingi tootja kodulehele.

Lugupidamisega
Eik

Nii,et tuleb sul siit http://www.baltichunter.ee/pood/index.php?cPath=40_52_71&osCsid=94d6248acefab1b83e020e84053891ba lehelt omale mingi "säästuoptika" valida :D :D :D
Linki ei saa panna, sest seal sama asi 3x odavam, aga mees pole siia raha maksnud ja reklaami teha ei tohi
:(
Ilmselt olid seal AGS (Leapersi odavad koopiad) mudelid, palju maksis seal ? Ma ei tea kas pean sind nüüd mingite vihjetega sinna lingini juhatama või ostuabi võib ainult privas anda?Sellest ma aga huvitatud pole, ega ma oma kaupa müü, tahtsin ainult soovitada kust midagi normaalset saaks.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

sada kirjutas: Sain jah täna mingi hoiatuskirja kohalikult adminilt


Millised need "mittekohalikud" adminnid on ?


sada kirjutas:Ma ei tea kas pean sind nüüd mingite vihjetega sinna lingini juhatama või ostuabi võib ainult privas anda?S


Mis jäi sul arusaamatuks sõnas "tootja koduleht" või ei oska sa selle optika tootjat leida või ei tea sa kes selle optika tootis, Eesti vaevalt.
Ja muide "privaatsõnumid on privaatsed, ehk siis osapooltele lugemiseks, samasuguse kirja sai ka foorumikasutaja rnkx
rnkx
Postitusi: 20
Liitunud: L Aug 18, 2007 10:13 am

Postitus Postitas rnkx »

Kui ma õigesti mäletan, oli tegu Nikko õhupüssi optikaga. Hind oli vist üle 1400. Ja lingi võid tõesti saata pm-iga.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

rnkx kirjutas:Kui ma õigesti mäletan, oli tegu Nikko õhupüssi optikaga. Hind oli vist üle 1400. Ja lingi võid tõesti saata pm-iga.


Kas ostsid midagi ära?
rnkx
Postitusi: 20
Liitunud: L Aug 18, 2007 10:13 am

Postitus Postitas rnkx »

Raha puudumise tõttu pole veel. Aga millalgi oktoobris tahaks osta.
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Postitus Postitas zaarik »

sada kirjutas:Kasutaja Zaarik oskab ehk valgusjõust (olgem ausad mis valgusjõust saab ca.1000eek optika puhul ikka juttu olla) ja vastupidavusest rääkida,ostis just hiljuti sellise ja kui see ta Gamo Hunter 1250, 200kg vedru puhul on vastu pidanud siis peab ka Cometa 50kg vedruga ammugi.
Soovitaks veel monoblokki,peab paremini vastu.
kokku ca 1600eek.Normaalne Leapers ei mahu sinu eelarvesse nagunii.


Zaarikul on Gamo Hunter EXTREEM, mis väidetavalt annab kuuli stardikiiruseks 1650 jalga/sec. Kui võimas vedru seal aga on... pole mul aimugi...

Kruttisin sinna nüüd kolmanda optikana Реплика Leupold Mark4 M3
http://www.zone.ee/airhobby/ru/dept_22.html Hetkel täiesti toimib, kuid pilt võrreldes eelmise optikaga Zeizz varipoint victory 2,5x10-50 on ikka suht udune.. näiteks 25m pealt ei suuda minu silmad märklaualt lugeda, et kuhu ma täpselt seekord tabasin... Zeiss-iga aga seda jama polnud.

Gamol aga originaalis kaasas olev BSA optika on aga suht saast... 25m sellega sihtida igatahes MINA ei saanud... Kui oli rist selge, siis oli pilt hägune ja kui pildi kruttsin korda, siis polnud aga risti... Nokk kinni/saba lahti....
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Postitus Postitas Zark »

Mul tundub ka optika vahetuse aeg lähenevat.

Diana peal on mul senini alles-elus Umarex 4x32CI. Põnevusega ootan millal kustub (lootustandvat puru on läätsedel näha läbi vaadates). Arvestades seda laksu mis Diana optikale annab siis on isegi hästi et umbes 1000-1500 lasku üle on elanud... vist.

See replika-Leupold on paraku üsna raske ka (780gr). Püss (3,8kg) + stabikas (210g) + Leupold (780g) = ~4,8kg.

Mis puutub kuuli algkiiruse mõõtmisse siis minul on vastav asjandus olemas (Combro cb-625 Mark IV). Tugevamate õhupüsside puhul on soovitatud küll koos summuti-stabikaga kasutada, vastasel juhul pidavat toruotsast väljapaiskuv õhk selle pisikese aparaadi kahte lehte puhuma :lol:
Vasta