Optika õhupüssile

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Optika õhupüssile

Postitus Postitas Välek »

Rauda ei puhastanud :oops: . Täna uhasin 20 meetri pealt, ja sain kohati paremad tulemused, kui eelmine kord 13 m pealt. Küsimus puhtalt harjutamises ja ka ilmas. Saab tehtud ülevaade. Rahu :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Optika õhupüssile

Postitus Postitas Välek »

Lubasin ülevaate teha, ei oska seda kuskilt otsast alustada. ´Igaljuhul väike kuulitesti tulemus. Trehvas nii, et kohalikus kalastustarvete kaupluses oli saadaval gamo 0,51 g kuule, mis niiöelda tundusid viisakas moon olema ja kuna muud polnud võtta ka, sai neid 1,5 karpi lastud. Tulemus oli nii ja naa (ilmselt sõltus millised kuulid trehvasid). Hiljem, kui rohkem lastud sai, nägin, et mõned kuulid lähevad sinna, kuhu ma neid ei sihtinud. Pärliteks olid harva eksinud kuulid, mis alati läksid 10 meetri pealt 3-4 cm kella 4 peale. Arvasin, et relval on kuskil kruvi lahti. Oligi, üldtäpsus veidi paranes, aga kella 4 peale minevad harvad kuulid jäid. Võtsin karbi JSB exacti. Eksinud ja hajuvaid kuule rohkem ei ole olnud ja toelt saab kuulid ühte auku. Tundub, et ka algkiirus suurenes.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Optika õhupüssile

Postitus Postitas Delta »

Välek kirjutas:Lubasin ülevaate teha, ei oska seda kuskilt otsast alustada.

Lihtne.. :mrgreen:

Esmalt räägi, kuidas püssi said. Seejärel kirjelda tehnilisi näitajaid ja seisukorda (viimistlus jms), lisa fotod. Edasi kirjelda laskmist: päästik, püssi käitumine jne. Täpsustestiks vali 3-4 kuuli ja tulemused esita piltidena.

Kui sõnaseadmine võõras pole, siis ei midagi keerulist, ainult aega läheb natukene. (y) (b)

Edit: FWB 300 on tähelepanuväärne juba sellegi poolest, et kasutatakse edasilööki summutavat lahendust...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Optika õhupüssile

Postitus Postitas Motorist »

mnjahh...kohe kade kuulda kui keegi oma õhukaga 20m kuul-kuuli järgi märklehte sokutab :lol:
Sai mõned aastad tagasi sõprade kinkekaardi "abiga" Ülemistest kah õhukas soetatud...muidu oleks ehk mujalt vaadanud/ostnud :lol: Koju sai toodud Mikihiiremaa Storm Crosmani optikaga. :? Ja lisaks Shotteri juurest jooksva põdra tiir. Keldris 10m tiirus pole asi nagu väga hull...põder kukub pea iga pauguga :lol: Aga 20 m hoovi peal ei saa kuidagi seda püssiniru laskma kuul-kuuli. Pea iga kuul ise kohas, seda isegi toelt lastes :cry:. Teinekord teeb mõistatusliku seeria mil 3-4 kuuli kobaras, aga seejärel taas vana tants, kuulid mööda lehte laiali...vahetasin isegi optika korra pealt ära...Shotteri äri poisid tulid vasta ja andsid üheks õhtuks teist optikat proovida...aga asi suures piires sama. Olen ka erinevaid kuule proovinud ja ega see kah pole aidanud...nüüd enam ei oska midagi tarka ette võtta :lol: vast ehk müüks püssi kellegile ullikesele maha :wink:
Laskeoskuses asi niipalju ei ole, kuna aastate eest kui oli omal küljekangiga laetav sakslane ja sai samuti pesulõkse ja õllepudeli korke toksitud...tänase püssiga oleks see nagu rohkem loterii, kui laskmine...
Või on ehk siin keegi, kes nõu oskab anda :roll:
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Optika õhupüssile

Postitus Postitas Delta »

Crosmani puhul ongi tegemist loteriiga. Kui veab, saad korraliku isendi, kui mitte, siis kirud. Mikide foorumites mõni vahetab oma püssil 4-5 korda rauda enne kui saab korraliku. Meil seda luksust muidugi ei ole...

Soovitada ei oska muud, kui igaks juhuks kõik kinnitused üle käia, raud puhastada ja kui see ei aita, siis võid ju proovida suudmekrooni uuendamist. Teoorias võib muidugi ka vedru katki olla...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Optika õhupüssile

Postitus Postitas Motorist »

Tänks Delta...seda ma ise arvasin kah, et loterii selle Crossman'ga. Vedru katki pole ja kinnitused olen mitu korda üle käinud... seega mul lihtsalt ei vedanud selle ostuga :cry: . Aga eks ma kasuta siis teda jooksva põrda jaoks ja 10m...vähemalt jooksvat siluetti harjutada saab :lol: Kas ma saan sinu jutust õigesti aru, et probleem on Mikidel üldjuhul rauas??
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Optika õhupüssile

Postitus Postitas Delta »

Ma konkreetse mudeli hingeelu ei tea, aga Crosmani PCP-del vahetatakse neid raudasid päris tihti, st tegemist on pigem tavapärase kui erakordse sündmusega. Ja PCP-d peaksid olema see kallim ning parem ots. Kui vedru terve, kinnituskruvid kinni, tihendid ei leki, optika ei liigu, siis ega peale raua muud varianti alles jäägi.

Muidugi, mõni vedrukas ongi kapriisne. Pigistad kaba natuke kõvemini ja ongi tabamispunkt teine. Lisa siia parallaksi reguleerimiseta kit-optika, mitte just kõige parem päästik ja kõigi asjaolude summana ongi head tulemust raske saada.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Vasta