Kodune kuulipüüdja

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Kodune kuulipüüdja

Postitus Postitas Delta »

Tahaks teha endale kodust kuulipüüdjat (pellet-trap), mis oleks ühtaegu nii vaikne kui ka vastupidav.

Plaan on ise-enesest lihtne: puust kast ja mingi stopper-täide sisse. Probleem ongi selles, mida täiteks võtta. Väljamaal on kasutatud selleks "duct seal" nimelist asja. Pole veel selle saadavust uurinud, aga enne poodlema minekut tahaksin, et oleksid mõned alternatiivid juhuks, kui seda saada pole.

On kellelgi veel mõtteid, mida võiks täiteks kasutada? Asi peaks suht ilmastikukindel olema...
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Tuuletõkke plaat äkki?
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

lendorav kirjutas:Tuuletõkke plaat äkki?

Kas liiga pehme pole?Kodus ilmselt distans ca 5m ja kuulid lendavad ühte auku ja puurivad kiiresti augu läbi.Aga kui tagasein vähemalt 25mm vineer on siis hiljem hakkavad kuulid sinna üheks tinajunniks kokku sulama ja läbi ei tohiks minna.Paks tinaplaat äkki?
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Eks mingi mettallplaat tagaseina läheb ka, et välistada kuuli läbi lendamist. Samas ainult sellest ei piisa. Oleks vaja vel mingit vahematerjali, mis vähe pehemem oleks, aga sellegi poolest kuuli kenasti ja vaikselt kinni peaks.

Midagi sellist nagu sellel pildil SIIN

Eks peab ilmselt mõnda ehituspoodi sisse asutma ja lihtsalt uurima, mida pakutakse.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

Proovi mingit "Mistra" taolist põrandakatet. Mul üks isetehtud märklaud allalastavate sigadega, seal taustal on see täiesti OK materjal. Aga ma lasen ka pikema maa pealt ~15-20m.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Makroflexi lase sinna kasti sisse. Sellel veel see pluss, et lihtne remontida, taastada kah.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Äkki vahele panna penoplasti
http://beta.album.ee/antilaht
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise näinud sisetiirudes hoopis sellist plekist kuulipüüdjat, mis spiraali keeratud ja kuul lendab vastu kaldpinda, mis siis seda tabades hakkab seal sees ringiratast käima ja lõpuks karpi sisse kukub. Koliseb küll, aga praktiliselt ka igavene. Tugevama õhuka jaoks saaks teha ju paksemast materjalist. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Huvitav, kas plastiliin sobiks? Vist siiski mitte, soojaga liiga pehme, jahedas jälle rabe...

Penoplast ei pea vastu ma kardan, laguneb suht ruttu, pigem siis juba tõesti makroflex või mingi silikoon. Pasunasse tulistamine jääb ära, see sama mis lapsele plekktrummi kinkimine. 8)
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Mina teeks nii: otse märklaua taha mingi pehme asi, mis kuulil veidi hoogu maha võtab (penoplast, tuuletõkkeplaat vms), siis väike õhuvahe ja tagaseinaks KALDU asetatud kummi või mistraga (et ei kõliseks) üle kleebitud raudplaat. Kuulipüüdja põhjaks oleks penoplast vms. Asi töötaks minu vaimusilmas järgmiselt: kuul annab viltuselt tagaseinalt rikošeti ja maandub karbi põhja penoplasti sisse. Lihtsalt pehmet möga täis kast raiskab ju jubedalt materjali: lased keskele augu sisse ja vaheta kogu täidis välja. Selle süsteemiga saab märklaua taga mingit suht õhukest matti kasutada.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Viimased 3 aastat olen kuulipüüdjaks kasutanud puidust kasti, mille sees kontoris tekkinud rämpspaber. Selleks, et paber püsiks kenasti koos olen selle toppinud turvaümbrikusse (paberist ümbrik, seest mullikilega). Umbes 3cm paksune kiht peab ilusasti ~5 karpi kuule vastu. Enne seeda kasutasin NSVL aegset armee patja (vatitäidisega), kuid sealt oli tina raskem kätte saada ja õhematest kohtadest jooksis kuul läbi.
Relvaks on mul õhupüstol (Gamo). Võimalik, et selline asi ei sobi pikemate püsside puhul, kuna neil on läbilöök tugevam.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Netist sain veel ühe idee - telefoniraamat/ infokataloog. Neid siiani vat et kilo kaupa jagatud.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Delta kirjutas:Netist sain veel ühe idee - telefoniraamat/ infokataloog. ...
vana idee, kah tõsise püssi jaoks, aga parem niiskelt pruukida
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Postitus Postitas zaarik »

Delta kirjutas:Huvitav, kas plastiliin sobiks? Vist siiski mitte, soojaga liiga pehme, jahedas jälle rabe...


Vaata on veel mingi pruun ehituskitt, mida siis paneelida vahele pannakse, et vältida tekkida võivaid tuulekanaleid... Äkki see aitab??? See ilmselt oluliselt kõvem ja vastupidavam kui plastiliin
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:
Delta kirjutas:Netist sain veel ühe idee - telefoniraamat/ infokataloog. ...
vana idee, kah tõsise püssi jaoks, aga parem niiskelt pruukida

Honkomees, ära sellisele asjale eriti looda. Näiteks sellisest asjast jooksis 308Win FMJ läbi. Ainsana läbistaski selle paki 100m pealt 308, aga 222 kuulid püüdis kinni. Pilt
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta