Gamo Shadow 1000

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas sada »

Mothammad kirjutas:Delta:
Huvi mul jagub, kaalungi nüüd WH ja Diana vahel, kuna soovin, et relv oleks eelkõige töökindel, aga ka efektiivne. Seetõttu pöördusingi enne otsustavat hetke teie poole, kunas mõtlesin, et selliste summade puhul ei tasu kiirustada.
Niiet nn "saksa kvaliteet" kehtib nii WH kui Diana puhul?

Seega praeguseks on sõelale jäänud järgmised:
* Weihrauch HW 57
* Diana Panther 31
* Cometa 300

Tänud.

Mul isiklikult ei ole usku nendesse "murtavatesse" :wink: Pikemal kasutamisel peaks ikka fikseeritud toru parem olema optikaga kasutamisel.Lahtise sihikuga ilmselt vahet pole, aga olen päris kindel et sellistele mudelitele tuleb optika kindlasti peale 8)
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas Delta »

No rahaliselt saaksid ilmeselt asendada Cometa 300-ja ka 400-ga.

Diana puhul pead arvestama sellega, et enamikel Diana mudelitel on raud muu püssi suhtes päris suure nurga all (nn "barrel droop"), mistõttu (suure tõenäosusega) võib juhtuda, et kui kunagi optikat paigaldada soovid, siis pead valima reguleeritava kõrgusega kinnitusjalad. Ühes hiljutises testis oli näide, kus tavajalgadel optika niitrist oli korrigeeritud maksimumi peale ja 18 m peal tabasid kuulid ikkagi punkti, mis oli pea 19 cm allpool sihtud kohta (relvaks oli Diana 34 Panther). Rohuks on nagu öeldud reguleeritavad kinnitusjalad või siis Leapersi uudistoode - spetsiaalselt Dianadele disainitud kinnitusjalad, mis lahendavad ka stopperi probleemi. Leapersit paraku Eestis maale ei tooda/ müüda. Kuigi võiks...

Diana ja Cometa plussiks on ehk see, et saaksid kohapeal mõlemad oma silmaga üle vaadata. WH puhul ei pruugi neil konkreetset püssi kohe laos olla. Aga seda kõike peab muidugi üle küsima...

Mis HW 57 puhul huvitav, siis seal ei tundu olevat avanevat laadimisporti nagu HW 77/97-l, vaid selle asemel on "pop-up breech". Kui järgnev pilt tõele vastab siis peaks see olema midagi SELLIST. Vähemalt ei ole ohtu, et keegi jätab näpud vahele. :mrgreen:
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:No rahaliselt saaksid ilmeselt asendada Cometa 300-ja ka 400-ga.

Diana puhul pead arvestama sellega, et enamikel Diana mudelitel on raud muu püssi suhtes päris suure nurga all (nn "barrel droop"), mistõttu (suure tõenäosusega) võib juhtuda, et kui kunagi optikat paigaldada soovid, siis pead valima reguleeritava kõrgusega kinnitusjalad. Ühes hiljutises testis oli näide, kus tavajalgadel optika niitrist oli korrigeeritud maksimumi peale ja 18 m peal tabasid kuulid ikkagi punkti, mis oli pea 19 cm allpool sihtud kohta (relvaks oli Diana 34 Panther). Rohuks on nagu öeldud reguleeritavad kinnitusjalad või siis Leapersi uudistoode - spetsiaalselt Dianadele disainitud kinnitusjalad, mis lahendavad ka stopperi probleemi. Leapersit paraku Eestis maale ei tooda/ müüda. Kuigi võiks...

Diana ja Cometa plussiks on ehk see, et saaksid kohapeal mõlemad oma silmaga üle vaadata. WH puhul ei pruugi neil konkreetset püssi kohe laos olla. Aga seda kõike peab muidugi üle küsima...

Mis HW 57 puhul huvitav, siis seal ei tundu olevat avanevat laadimisporti nagu HW 77/97-l, vaid selle asemel on "pop-up breech". Kui järgnev pilt tõele vastab siis peaks see olema midagi SELLIST. Vähemalt ei ole ohtu, et keegi jätab näpud vahele. :mrgreen:

Minuteada teeb Gamo ka oma torud "alla vaatavatena" vist oli 1kraad.See pidi selleks olema, et ülemine raudosa kulub hiljem ära ja siis on asi sirge.Odaval "hiinakal" vahtis toru ots igatahes peale paari tuhandet lasku täiesti üles, isegi lahtise sigikuga oli problemaatiline sihtida :evil:
Gamo CF 20 ja 30 peaks ka sarnase lahendusega laadimine olema nagu WH 57.Huvitav mille poolest selline lahendus sitem on, et seda kasutatakse ainult lahjemate kiirustega mudelitel :M
Ilmselt "sõõb" see ,et kuuli seelik ei ole toru tagumise "faasi" peal 10-20m/s algkiirusest ära :( Teatavasti on vedrukal selle nurga suurus küllaltki määrav, et kuul kohe liikuma ei hakkaks.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas Delta »

Eks see "allavaatamine" olegi enamasti lahtimurtavate probleem. Mingi aeg arvasin, et fikseeritud rauaga õhukad on sellest murest priid, kuid tuleb välja, et sugugi mite alati. Siiski piisab enamikel juhtudel (ka lahtimurtavate osas) "allavaatamise" kompenseerimiseks optika reguleerimisest ning lisameetmeid peab kasutama üksnes üksikutel juhtudel. Ning ehkki mul endal ühtegi Dianat ei ole (kunagi korra kaalusin CFX asemel, aga 2k hinnavahe otsustas toona asja), siis teiste kogemuste kohaselt on tegu just Dianade tüüpprobleemiga. Ka eelviidatud Leapersi jalgu tehti lõpuks kahees versioonis: 1) 34, 36, 38, 45 & 350 Magnum (lahtimurtavatele) ja 2) 48, 52, 54 & 460 Magnum (fikseeritud rauaga mudelitele). Rohkem ei oska Dianadele ette heita, suht kindla peale minek enamasti.

Mida ise sellest valikust valiksin? Kui 5k oleks raha, siis ilmselt siiski pingutaksin natu juurde ja võtakisn HW 77. On sutike odavam kui 97 ja erinevalt viimasest on komplektis ka lahtine sihik (soovisid esialgu kasutada lahtist). Ning mine tea, kui ilusasti küsida, siis ehk antakse allahindlustki...

3-5k hinnavahemiku korral läheksin poodidesse ja vaataksin võimalusel oma silmaga kõik kandidaadid üle ja võtaksin selle, mis kõige enam meeldib ja kätte-õlga sobib. Otseselt vastu pükse ei tohiks sa neist ühegagi saada. Kooste- ja lõppviimistluse kvaliteedilt peaksid Diana/ Weihrauch küll Gamost/ Cometast vähe paremad olema. Muud aspektid (fiks vs lahtimurtav jms) on vast eelnevate postidega juba kaetud. (y) (b)

Edit: ja kui miskit ostad, ära pea paljuks ka oma muljeid siin foorumis jagada. :D
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
ahjualune
Postitusi: 10
Liitunud: K Juul 23, 2008 2:31 pm

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas ahjualune »

vaata Soovitage !? Mul isiklikult hakkas nina väga kihelema, natuke raha lisada. :P
Mothammad
Postitusi: 11
Liitunud: N Juul 24, 2008 11:51 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas Mothammad »

ahjualune kirjutas:vaata Soovitage !? Mul isiklikult hakkas nina väga kihelema, natuke raha lisada. :P


Jah, vaatasin juba enne registreerumist, aga kunas ma alustasin 2900st kroonist, ning nüüd olen juba pea 5000 juures, arvan et olen juba 'natukene lisanud'. :)
Kõrgemale enam ei saa, kui sedagi -- mõned teised asjad ootavad ka ostmist, aga õhuka ostan kindlasti.

EDIT: Sada, "murtavad" ei tekita minus ka erilist kindlustunnet, seega kunas ma selle summa kahekordseks olen ajanud, ehk olekski parem CFX osta. Mis sa kostad Delta? :)
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas sada »

Mothammad kirjutas:
ahjualune kirjutas:vaata Soovitage !? Mul isiklikult hakkas nina väga kihelema, natuke raha lisada. :P


Jah, vaatasin juba enne registreerumist, aga kunas ma alustasin 2900st kroonist, ning nüüd olen juba pea 5000 juures, arvan et olen juba 'natukene lisanud'. :)
Kõrgemale enam ei saa, kui sedagi -- mõned teised asjad ootavad ka ostmist, aga õhuka ostan kindlasti.

EDIT: Sada, "murtavad" ei tekita minus ka erilist kindlustunnet, seega kunas ma selle summa kahekordseks olen ajanud, ehk olekski parem CFX osta. Mis sa kostad Delta? :)

Õige, ära raiska liiga palju raha mingi vedruka peale,sest üsna pea jõud arusaamisele, et "õige täpsus ja võimsus" peitub ainult eellaetavas õhukas :D
Mis sa arvad miks Delta muidu "ideaalse vedruka "omamisest unistab :?: :M
Tooks väikse võrdluse auto helitehnika vallast (minu eellmine hobi enne õhukaid) mitu paari kõlareid Sada enne läbi lasi ja mitu võimendit välja vahetas, enne kui aru sai, et "odavalt head asja ei saa" :VS ja kas tal on pagasnikus rohkem PCP õhukaid või võimendeid :mrgreen:
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas Delta »

Mothammad kirjutas:EDIT: Sada, "murtavad" ei tekita minus ka erilist kindlustunnet, seega kunas ma selle summa kahekordseks olen ajanud, ehk olekski parem CFX osta. Mis sa kostad Delta? :)


Eks ta sinu enda valik ole. Mina otsustasin omal ajal fiksraua kasuks, aga mul olid valikus ka natuke teised mudelid. Kui võimalik, vaata enne mõlemad üle. Sest öeldagu mis tahes - mugavus ja välimus loevad palju. Kui tahad kunagi optikat lisada, siis on CFX-l muidugi eelis.

Kui CFX kohta on netis infot nagu meremuda, siis Diana 31 kohta kiirpäring midagi eriti ei leidnud. Ka sakslaste enda foorumist ei leidnud esimese hooga miskit asjalikku. Brändina on Diana muidugi tugev. Seega minu soovitus: võta lihtsalt see, mis rohkem meeldib 8)

Mis "ideaalsesse vedrukasse" puutub, siis tahan ära proovida parima, mis sellistel "all-around" vedrukatel pakkuda on. Üks asi on täpsus, teine asi on püssi käitumine lasu ajal ja laskmise mugavus. Olen üsna veendunud, et ega potentsiaalses täpsuses vahe CFX-l parimatega nii suur polegi, küll aga on häid tulemusi tippudega oluliselt lihtsam saavutada. Lisaks saaks selgeks ka laskja osakaal, sest kui Gamo puhul võid veel süüdistada püssi, siis tippmudelite puhul on kvaliteedikontrolli tase teine ja laskja suutlikkus tuleb paremini välja. Mdx, eile vaatasin, et saksast tellides tuleks HW97 letihind koos saatmisega ca 5k - pole üldse paha :M
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Mothammad
Postitusi: 11
Liitunud: N Juul 24, 2008 11:51 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas Mothammad »

Head nõu olen ma tõepoolest teilt saanud, silmaringki sai avardatud. Tänan väga (b)

Ja kui nüüd mõelda sellele, et missugune õhukas mulle kõige rohkem meeldib, ütleks ma, et Shadow 1000 :D
Aga see on puhtalt tema disaini pärast, ta näeb võrdlemisi tasakaalustatud välja, kui võtta relva kui kompat; aga maitse asi muidu. :)
Eks mõni päev kiikan müügipunkti ja proovin neid kõiki õlga.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas sada »

Vaatasin, et Gamo on hakkanud ka "gaasivedrusid" paigaldama oma mudelitele (y) Huvitav kas eraldi ka tellida saab :M
Mothammad
Postitusi: 11
Liitunud: N Juul 24, 2008 11:51 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas Mothammad »

Njaa, Pyramyd Air'i sõnul tundub päris hea upgrade olevat.

Muide, üritan end siin vene foorumitest läbi murda, loen seda FAQi Shadow kohta
http://talks.guns.ru/forummessage/96/324253.html
"СО СТАЛЬНОЙ МУФТОЙ СТВОЛА" - mis? Huvitav, kas Eestis müügil olevatel Shadow 1000'tel on juba plastikust breech seal'id?
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas Delta »

sada kirjutas:Vaatasin, et Gamo on hakkanud ka "gaasivedrusid" paigaldama oma mudelitele (y) Huvitav kas eraldi ka tellida saab :M


Kas kohe tehases? See on mulle uudiseks... Muidu PA vahendusel pakuti AirVenturi gaaskolbe nii eraldi müügiks kui ka eelpaigaldatuna, kuid neid paigaldas PA ise, mitte Gamo.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas Delta »

sada kirjutas:Vene foorumitest hea muidu tegelikke kiirusi vaadata, sest kiirusmõõtjad on seal maal väga odavad...

Tiba OT, aga mis need ka sealmail maksavad? Lääne omad või kohalikud?
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:
sada kirjutas:Vene foorumitest hea muidu tegelikke kiirusi vaadata, sest kiirusmõõtjad on seal maal väga odavad...

Tiba OT, aga mis need ka sealmail maksavad? Lääne omad või kohalikud?

Vene enda omad vist, algasid vist 1000st rublast. Ikka vähe kallimaks läinud nüüd http://airgun.org.ru/forum/viewtopic.php?f=26&t=5401 Gamo gaasivedru ka seal 1500 rubla.Venelased teevad neid ise minuteada auto pagasniku amortidest :D nn kõrgsurve omad ajavad 120-130 bar sisse.Theobeni oma on jämedama kolviga ja ainult 26-30bar.Aga ikkagi sellist pumpa igal mehel kodus pole, et vastavalt vajadusele võimsust sättida :D :( Ressurss on neil küll palju pikem kui vedrul, aga mitte igavene.
qqopp
Postitusi: 2
Liitunud: R Jaan 27, 2012 12:54 am

Re: Gamo Shadow 1000

Postitus Postitas qqopp »

Kuidas saaks tellida sealt mul oleks vaja gamo cf20..nele gaasi vedru äkki keegi on veel huvitatud ? :roll:
Vasta